Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Archiv článků autora: Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D.


6.9.2014
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Dohoda o partnerství pro programové období 2014–2020 ČR byla schválena Evropskou komisí. Dokument nastavuje základní parametry pro využívání podpory z Evropských strukturálních a investičních fondů v příštích 10 letech a ČR bude moci čerpat téměř 24 mld. euro.

Podpořené projekty z OPŽP na seminářích a  na webu
13.8.2014
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

MŽP a SFŽP v září pořádají v Praze a v Brně semináře k vodohospodářským projektům podpořeným z OPŽP v programovém období 2007 – 2013. Úplný přehled podpořených projektů je na webu.

5.8.2014
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Ministr Richard Brabec podepsal v úterý 5. srpna rozhodnutí o udělení dotace ze stávajícího Operačního programu Životní prostředí dalším stovkám projektů. Většina projektů je z nových výzev vyhlášených novým vedením MŽP a SFŽP. Mají šanci nově i ty projekty, které byly zařazeny do tzv. zásobníků projektů.

hotel Panorama Blansko - bezbariérový vstup do jídelny
3.8.2014
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Tématem letošní fotosoutěže TZB-info je Prostor bez bariér. Soutěž jsme vypsali jako vyjádření podpory sdružení Život bez bariér z Nové Paky. Pro některé je to každodenní téma. Umíme se koukat kolem sebe?

Zákon a paragraf
28.7.2014
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Dne 1. ledna 2014 nabyl účinnosti zákon č. 275/2013 Sb., kterým byl novelizován zákon č. 274/2001 Sb., o vodovodech a kanalizacích pro veřejnou potřebu a o změně některých zákonů (zákon o vodovodech a kanalizacích), ve znění pozdějších předpisů.

6.6.2014
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

V rámci výzkumného úkolu byly zkoumány finanční a provozní podmínky ubytoven. Závěry poskytují konkrétní a užitečné rady pro provoz. Příprava zákona o sociálním bydlení byla posunuta na r. 2016, zákon by měl platit od r. 2017. Koncepce sociálního bydlení bude ještě letos.

6.6.2014
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Konference Historické budovy a jejich nízká energetická náročnost je zaměřena na památkové, stavební a technické možnosti úprav historických budov a příklady z praxe. Požádali jsme o komentář zástupce společností, které účast na konferenci přijaly. Vyjádřili se zástupci čtyř společností: Weber, Rako, Xella CZ a Atrea.

3.6.2014
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

V květnu 2014 proběhl 2. ročník Procurement Fora, které se zaměřilo na přidanou hodnotu, kterou může firemní oddělení nákupu vytvářet: nejen v rovině zisku, ale i v oblasti řízení a vytváření dlouhodobého partnerství s dodavateli.

Grohe termostatické bezpečné a úsporné baterie s chladným povrchem
1.6.2014
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce, Tereza Ďoubalová, Native PR

Uhlídat neposedné a zvídavé děti není jednoduchý úkol. Rodiče nemohou mít oči všude, zvlášť když na každém kroku číhá na děti spousta nebezpečí. Proto by alespoň domov měl působit jako oáza klidu a bezpečí.

29.5.2014
Petra Gütterová, Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Elektrické nákupní košíky AMIGO byly speciálně vyvinuty pro všechny druhy řetězců a obchodních domů pro spoluobčany se sníženou pohyblivostí.

18.5.2014
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

V časopisu Marketing a média byly na jaře 2014 publikovány výsledky průzkumu o nákupu bydlení. Zajímavostí je, že mezi první 3 priority se dostaly náklady na energie a kvalitní nezávadné materiály jsou hned čtvrté v pořadí.

14.5.2014
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Ačkoliv je sprcha úspornější než vana, i tak je sprchování náročné na spotřebu vody a energie. Odhady i měření spotřeby vody se liší, nicméně průměrný člověk stráví ve sprše 8 minut 1-2x/den, ale průměrná dospívající dívka zde stráví na jedno sprchování i víc jak půl hodiny.

Teplárna
11.5.2014
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Otázkou byla cena tepla z dálkového vytápění a alternativy, které lidé mají, a jak by mohli ušetřit. Téma souviselo s akcí Dny teplárenství a energetiky v Hradci Králové. Nové požadavky na emisní limity od r. 2016 zřejmě zvýší cenu tepla a otázkou je i dostatek hnědého uhlí pro teplárny.

Izolace okna VELUX ThermoTechnologyTM
26.4.2014
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Je to nejlepší okno, jaké jsme kdy měli, zaznělo na představení nové generace střešních oken VELUX. U nové generace střešních oken VELUX došlo k zúžení okenního rámu i křídla. Výsledkem je až o 10 % větší prosklená plocha při stejné velikosti okna a tím pádem více denního světla v interiéru.

růst
8.4.2014
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Jako pozitivní označilo vliv intervencí ČNB pouze 6 % stavebních firem. Vyplývá to ze specializované analýzy společnosti CEEC Research realizované na základě rozhovorů s více jak stovkou ředitelů stavebních společností.