Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Archiv článků autora: Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D.


21.10.2014
Ing. Vladimír Stupavský, Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Z připomínek Evropské komise k návrhu nového Operačního programu životní prostředí pro období 2014 - 2020 mimo jiné vyplývá, že Komisi se nelíbí plán výměny kotlů spalujících uhlí za nové rovněž uhelné kotle. MŽP chce o připomínkách s Bruselem dále jednat.

12.10.2014
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

V hlavní zpravodajské relaci ČT Události se 10.10.2014 opět s blížící se topnou sezónou objevilo téma vytápění a ceny za teplo. Podle ČT1 nastávající topnou sezónu můžeme očekávat spíše teplotně nadnormální. Plyn podle ČT využívá necelých 1,5 mil. domácností.

6.9.2014
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Dohoda o partnerství pro programové období 2014–2020 ČR byla schválena Evropskou komisí. Dokument nastavuje základní parametry pro využívání podpory z Evropských strukturálních a investičních fondů v příštích 10 letech a ČR bude moci čerpat téměř 24 mld. euro.

Podpořené projekty z OPŽP na seminářích a  na webu
13.8.2014
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

MŽP a SFŽP v září pořádají v Praze a v Brně semináře k vodohospodářským projektům podpořeným z OPŽP v programovém období 2007 – 2013. Úplný přehled podpořených projektů je na webu.

5.8.2014
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Ministr Richard Brabec podepsal v úterý 5. srpna rozhodnutí o udělení dotace ze stávajícího Operačního programu Životní prostředí dalším stovkám projektů. Většina projektů je z nových výzev vyhlášených novým vedením MŽP a SFŽP. Mají šanci nově i ty projekty, které byly zařazeny do tzv. zásobníků projektů.

hotel Panorama Blansko - bezbariérový vstup do jídelny
3.8.2014
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Tématem letošní fotosoutěže TZB-info je Prostor bez bariér. Soutěž jsme vypsali jako vyjádření podpory sdružení Život bez bariér z Nové Paky. Pro některé je to každodenní téma. Umíme se koukat kolem sebe?

28.7.2014
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Dne 1. ledna 2014 nabyl účinnosti zákon č. 275/2013 Sb., kterým byl novelizován zákon č. 274/2001 Sb., o vodovodech a kanalizacích pro veřejnou potřebu a o změně některých zákonů (zákon o vodovodech a kanalizacích), ve znění pozdějších předpisů.

6.6.2014
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

V rámci výzkumného úkolu byly zkoumány finanční a provozní podmínky ubytoven. Závěry poskytují konkrétní a užitečné rady pro provoz. Příprava zákona o sociálním bydlení byla posunuta na r. 2016, zákon by měl platit od r. 2017. Koncepce sociálního bydlení bude ještě letos.

6.6.2014
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Konference Historické budovy a jejich nízká energetická náročnost je zaměřena na památkové, stavební a technické možnosti úprav historických budov a příklady z praxe. Požádali jsme o komentář zástupce společností, které účast na konferenci přijaly. Vyjádřili se zástupci čtyř společností: Weber, Rako, Xella CZ a Atrea.

3.6.2014
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

V květnu 2014 proběhl 2. ročník Procurement Fora, které se zaměřilo na přidanou hodnotu, kterou může firemní oddělení nákupu vytvářet: nejen v rovině zisku, ale i v oblasti řízení a vytváření dlouhodobého partnerství s dodavateli.

Grohe termostatické bezpečné a úsporné baterie s chladným povrchem
1.6.2014
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce, Tereza Ďoubalová, Native PR

Uhlídat neposedné a zvídavé děti není jednoduchý úkol. Rodiče nemohou mít oči všude, zvlášť když na každém kroku číhá na děti spousta nebezpečí. Proto by alespoň domov měl působit jako oáza klidu a bezpečí.

29.5.2014
Petra Gütterová, Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Elektrické nákupní košíky AMIGO byly speciálně vyvinuty pro všechny druhy řetězců a obchodních domů pro spoluobčany se sníženou pohyblivostí.

18.5.2014
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

V časopisu Marketing a média byly na jaře 2014 publikovány výsledky průzkumu o nákupu bydlení. Zajímavostí je, že mezi první 3 priority se dostaly náklady na energie a kvalitní nezávadné materiály jsou hned čtvrté v pořadí. 
 
Reklama