Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Archiv článků autora: Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D.


12.9.2015
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Portál ESTAV.cz oslaví své 1. narozeniny v nové historii projektem, který je přihlášen do soutěže GRAND PRIX FOR ARCH a konferencí o přírodních stavbách. Projekt Jak koupit bydlení je praktickým pomocníkem pro ty, kteří si chtějí pořídit byt nebo dům. Obsahuje otázky, které by měl zájemce položit, aby se dozvěděl nejen za kolik koupí, ale hlavně jak a za kolik bude bydlet.

8.8.2015
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Současné sucho postihlo toky i podzemí vody a situace se bude zhoršovat, protože trvalý a vydatný déšť se v nejbližší době nečeká, informoval v závěru července ČHMÚ.

24.7.2015
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce, ÚZSVM

Jak ukázala analýza dat evidovaných v Centrálním registru administrativních budov (CRAB), na nájmech a údržbě administrativních budov užívaných státem by se mohlo ušetřit až 361,5 milionu Kč. CRAB provozuje Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

8.7.2015
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

První Výstava obchodu a investic Čína-SVE (China-CEEC Investment and Trade Expo) udělala významný krok k institucionalizaci, když se organizační výbor rozhodl vybudovat ve městě Ningbo kongresový sál pro další spolupráci města a zeměmi SVE v budoucnosti.

3.7.2015
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Česká televize v hlavní zpravodajské relaci 2.7.2015 v souboru informací k energetickým průkazům, dotacím SFŽP a úsporám zařadila ve zkratce i informaci k výrazné změně v sortimentu plynových kotlů. Od září budou výrobci na trh EU dodávat jen kondenzační kotle. Při výměně kotle se tak musíme připravit na nutné stavební úpravy a dražší kotle.

Ilustrační obrázek, foto Dagmar Kopačková
22.6.2015
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Žádosti budou přijímány od 14. srpna na projekty v oblastech čistota vody, kvalita ovzduší, zpracování odpadu a ochrana přírody. V prvních výzvách je pro žadatele připraveno 9 miliard korun.

foto MPO ČR
15.6.2015
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Výstavy Čína-SVE se zúčastnily tisíce představitelů vlád a zástupců firem z Číny a z 16 zemí střední a východní Evropy. Zúčastnil i ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, který návštěvu považuje za přelomovou.

Zleva: Bohuslav Hamrozi, prezident CTI ČR, Ing. Petr Holeček, jednatel KERMI
3.6.2015
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Do soutěže Vědomostní olympiáda 2014-2015 se přihlásilo 40 škol z 13 krajů ČR. Koná se pod záštitou Asociace krajů České republiky a Hospodářské komory České republiky, hlavním partnerem je společnost KERMI s.r.o. Soutěž už zná své vítěze.

30.5.2015
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Kontrolní projekt České obchodní inspekce byl zaměřen na povinné značení vodovodních baterií u distributorů těchto výrobků, a to na základě důvodných stížností některých spotřebitelů na jejich nízkou kvalitu. Výsledky plošné kontroly distributorů vodovodních baterií prokázaly, že stížnosti spotřebitelů na tyto výrobky jsou do značné míry oprávněné.

23.5.2015
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

V přednáškách se střídala praxe s výsledky výzkumů a zajímavé byly nejen úplné novinky, ale i prolínání oborů a témat. Mezi novinkami byl například nový systém řízení kotlů malých výkonů na tuhá paliva.

22.5.2015
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Právě zahájený běh dotačního titulu Nové zelená úsporám komentovala Česká televize v pořadu Události v pátek 15.5.2015. Komentář si redakce ČT vyžádala i v redakci TZB-info a na otázky odpovídal Ing. Petr Bohuslávek.

21.5.2015
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Jednání konference včera probíhalo ve třech sekcích – Energetická náročnost budov, Soustavy, zdroje tepla a otopné plochy a Využití obnovitelných zdrojů energií. Na konferenci se prezentovalo 26 firem a my přinášíme výběr z firemních zajímavostí.

20.5.2015
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D.

Společnost pro techniku prostředí – odborná sekce Vytápění pořádá prestižní setkání topenářů v prostorách kongresového centra Roháč v Třeboni. Konference Vytápění probíhá v Třeboni do čtvrtka 21. května.

Ilustrační foto  z webu autora
18.4.2015
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Do rukou čtenářů se dostává kniha, která je určena přímo odběratelům. Provádí zákazníka všemi taji energetického trhu a poskytuje ucelené informace, které pomohou snížit účty za elektřinu nebo plyn.

18.4.2015
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., Ing. Petr Bohuslávek, redakce

Redakce TZB-info natáčela realizaci elektrického vytápění v rodinných domech, které se stavěli v Ostravě Třebovicích a hrubá stavba 6 rodinných domů ze systému YTONG byla hotova do 25 pracovních dnů. Otázky k elektrickému podlahového vytápění jsme položili dodavateli i montážní firmě. 
 
Reklama