Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

TZB-info v jiných médiích

Jaký je odhad pro ceny elektřiny na podzim?

2.7.2019 | magazín Finance.cz
Na výši velkoobchodních cen mají vliv spekulace na burze, cena uhlí, cena emisních povolenek a hlavně otázky kolem nedostatku energie v následujících letech spojených s ukončením činnosti jaderných a uhelných elektráren v Německu. Pro domácnosti u nás pak rozhodujícími faktory jsou konkurence na trhu a kurz koruny vůči euru, řekl mimo jiné pro Finance.cz Ing. Jan Schindler, analytik Kalkulátoru cen energií TZB-info.

Bezpečnost s profesionály

červen 2019 | Časopis Komory podniků komerční bezpečnosti ČR
Michal Randa, vedoucí reaktor oboru Bezpečnost staveb na TZB-info je spoluautorem článku Dohledová a poplachová přijímací centra.

Analytici: Hlavní vlnu zdražování energií mají Češi za sebou

2.6.2019 |www.ceskenoviny.cz / ČTK
Pokud nynější velkoobchodní ceny elektřiny a plynu zůstanou delší dobu stejné, nebudou obchodníci většině svých zákazníků ceny dále měnit. Budou se měnit pouze cenové nabídky pro nové zákazníky, které budou více odrážet situaci na velkoobchodním trhu, uvedl Ing. Jan Schindler, analytik Kalkulátoru cen energí TZB-info.

Agrivoltaika staví panely svisle, zaberou jen procento půdy

22.5.2019 | idnes.cz
Oboustranné FV panely se na stojany instalují svisle tak, že jejich strany jsou orientované V/Z. Ve vzniklých solárních „alejích“ lze potom standardně zemědělsky hospodařit, ať už pěstovat rostliny, nebo chovat zvířata, cituje iDnes Mgr. Jiřího Zilvara, vedoucího redaktora oborů Obnovitelná energie a Energetika na TZB-info.cz.

Rozvoj podnikání s elektrickými akumulátory v ČR brzdí legislativa

7.5.2019 | Asociace pro akumulaci energie a baterie (AKU-BAT CZ)
Bateriová úložiště mohou pomoci stabilizovat elektrizační soustavu při hrozícím blackoutu, proměnlivé výrobě elektřiny z OZE nebo při náhlém zvýšení odběru z nabíječek elektromobilů. V ČR s nimi však zatím samostatně podnikat nelze a brzdí to jen legislativa, uvádí Mgr. Jiří Zilvar, vedoucí redaktor OZE a Energetiky na TZB-info, v rozhovoru se svým hostem u mikrofonu Mgr. Janem Fouskem, výkonným ředitelem asociace.

Loni změnilo dodavatele elektřiny přes půl milionu lidí

4.2.2019 | magazín Finance.cz a Penize.cz
Lidé jsou pasivní, raději se nechají oslovit s nabídkou, nečtou obchodní podmínky. V případě, že naletí a zjistí to, nepodnikají kroky vedoucí k nápravě škod. Málo zákazníků si dodavatele vybírá samo, říká Ing. Jan Schindler, analytik Kalkulátoru cen energí TZB-info, pro Penize.cz a Finance.cz.

Jak to vypadá s novými ceníky elektřiny a plynu v letošním roce?

15.1.2019 | Lidové noviny
Cena elektřiny na burzách za poslední dva roky narostla tak významně, že toto zvýšení se nevyhnutelně muselo projevit i u cen pro domácnost, odpovídal Ing. Jan Schindler na dotaz Lidových novin.

Zahřeje, ale prodraží se. Velké teplárny ztratily cenovou výhodu

25.11.2018 | týdeník EURO
Odborníci se shodují, že většina bytových domů by mohla pořídit teplo levněji než z centralizované městské sítě. Týdeník EURO cituje vyjádření kolegů Ing. Josefa Hodbodě, vedoucího redaktora vytápění TZB-info, a Ing. Renaty Strakové, specialistky pro energetickou náročnost budov TZB-info.cz.

Trh energií a dodavatelé - aktuálně ve zkratce

1.6.2018 | magazín Finance.cz a Penize.cz
Zákazník se může bránit tím, že se o smlouvy zajímá, čte je a nebojí se ozvat, říká Ing. Jan Schindler, analytik Kalkulátoru cen energí TZB-info, pro Penize.cz a Finance.cz.

Tisková konference ERÚ a ceny energií

21.11.2017 | ČTK
Očekávám nárůst regulovaných ceny elektřiny a plynu v rámci předchozího oznámení regulátora, řekl mimo jiné pro ČTK Ing. Jan Schindler, analytik Kalkulátoru cen energií TZB-info.

Aktuálně o cenách elektřiny a zemního plynu.

6.11.2017 | magazín Finance.cz a Penize.cz
Na burzách cena elektřiny je nyní vysoká, obchodníci se ale bojí zdražovat, protože nechtějí dát důvod konkurenci k převodu zákazníků na základě dříve podepsaných smluv. Zdražení silové elektřiny se projeví u nové nabídky produktů pro stávající a pro nové zákazníky. Ceny zemního plynu jsou na burze stabilní a rovněž stabilní je jejich výhled na následující tři roky. řekl mimo jiné pro Finance.cz a Penize.cz Ing. Jan Schindler, analytik Kalkulátoru cen energií TZB-info.

Vývoj cen elektřiny a plynu pro MF Dnes

30.8.2017 | Ekonomická rubrika MF DNES / iDNES.cz
Lze říci, že v nedávné minulosti již byla příhodnější doba ke změně dodavatele, řekl mimo jiné pro MF DNES / iDNES.cz Ing. Jan Schindler, analytik Kalkulátoru cen energií TZB-info.

Jak se vyvíjí ceny elektřiny a zemního plynu na energetické burze?

10.8.2017 | magazín Finance.cz
Ceny energií pro domácnosti by ale mohla zmírnit sílící koruna. U plynu jako komodity nelze očekávat pro domácnosti růst ani pokles cen, ceny budou stabilní. Zdá se , že rekordně nízkých cen plynu před rokem se zákazník již nedočká. V nových nabídkách obou komodit je zřetelný trend po letech zvyšovat stálé platby, tedy platby bez ohledu na spotřebu, řekl mimo jiné pro Finance.cz Ing. Jan Schindler, analytik Kalkulátoru cen energií TZB-info.

Neočekávám, že ceny energií by se pro neaktivní zákazníky měly měnit

26.3.2017 | ČT 24
Neočekávám, že ceny energií by se pro neaktivní zákazníky (pro ty, kteří si nenajdou sami lepší nabídku) měly měnit. Důvodem je, že změna ceny znamená změnu obchodních podmínek a zákazník nebo pověřený dodavatel může ihned od stávající smlouvy odstoupit. Dodavatelé si dají velký pozor, aby s cenami nemuseli hýbat, ani zlevňovat a ani zdražovat, řekl mimo jiné pro ČT 24 Ing. Jan Schindler, analytik Kalkulátoru cen energií TZB-info.

Měřáky tepla jsou často k ničemu. Stojí víc, než ušetří, ukázala analýza

27.1.2017 | iDnes.cz
Hlavním cílem mělo být zvyšování energetické účinnosti, což se neděje, protože jen snížení teploty v jednom bytě neznamená, že se začne šetřit, řekl mimo jiné Ing. Jan Blažíček, poradce pro rozúčtovíní tepla a teplé vody TZB-info.

O energiích a změně dodavatele

14.10.2016 | časopis Květy
Zástupce dodavatele mi před nedávnem řekl, že oni považují zákazníka, který se neozve za spokojeného a tak není důvod mu snižovat cenu, řekl mimo jiné pro časopis Květy Ing. Jan Schindler, analytik Kalkulátoru cen energií TZB-info.

Ceny energií na burzách se odrazily ode dna, lidé to nepocítí

7.8.2016 | ČTK
Není pravděpodobné, že by kvůli velkoobchodním cenám přistoupili dodavatelé ke zdražování energií pro zákazníky, řekl mimo jiné pro ČTK Ing. Jan Schindler, analytik Kalkulátoru cen energií TZB-info.

Změna dodavatele

květen 2016 | Tina
O cenách, změně dodavatele a smlouvách hovoří Ing. Jan Schindler, analytik Kalkulátoru cen energií TZB-info. V časopise je navíc přehled dodavatelů a cen z Kalkulátoru cen energií TZB-info.

Kotlíková dotace v Olomouckém kraji na ČT 24

7.1.2016| ČT 24
Zájem určitě bude. Je to poprvé, co mají české domácnosti možnost čerpat kotlíkové dotace plošně ve všech krajích. V dotovaných zdrojích jsou kotle na biomasu, plyn i na uhlí. Porftolio kotlů je nyní skutečně veliké, je možno vybírat z několika stovek zařízení, řekl pro ČT 24 Vladimír Stupavský, specialista na bioenergetiku TZB-info.

Dodavatelé mají v současné době prostor jít s cenami dolů

16.1. 2015 | MF Dnes
Ceníky dodavatelů a ceny energií komentoval na přelomu roku Ing. Jan Schindler, analytik Kalkulátoru cen energií TZB-info.

ERÚ představil státem regulované ceny elektřiny a plynu pro rok 2016

26.11. 2015 | ČT24
Změny regulovaných cen energií komentoval pro pořad "Zprávy ve 12" na ČT 24 Ing. Jan Schindler, analytik Kalkulátoru cen energií TZB-info.

Ceny elektřiny 2016: Zdražování nebude

18.11. 2015 | Penize.cz
Pokud by elektřina zlevňovala, bude výše úspory záležet na využití elektrického proudu v domácnosti. Podstatně vyšších úspor by mohli dosáhnout spotřebitelé zemního plynu, a to kolem dvou až pěti tisíc korun za rok, řekl Ing. Jan Schindler, analytik Kalkulátoru cen energií TZB-info.

Je nedostatek uhlí? A bude dražší?

15.11. 2015 | Radiožurnál
Lidé si u uhlí na rozdíl od pelet a dřevních briket stále nezvykli kupovat jej v létě, kdy je cena nižší. Vyšší cena před začátkem topné sezóny a to, že distribuce nestíhá, je každoročním jevem. Co se týká budoucnosti, je třeba připomenout, že nás čeká nejštědřejší období, co se dotací na kotle týká, upozornil Ing. Vladimír Stupavský, odborník na bioenergetiku a tuhá paliva na TZB-info.

Lidé za elektřinu a plyn příští rok ušetří až tisíce korun

15.10. 2015 | Novinky.cz
Zlevnění silové elektřiny mohlo projevit u spotřebitelů roční úsporou asi 300 korun. Plyn by podle něj mohl zlevnit ještě výrazněji – domácnosti by tak mohly ušetřit kolem 2400 korun za rok, řekl pro Novinky Ing. Jan Schindler, analytik Kalkulátoru cen energií TZB-info.

Začátek topné sezóny v ČT

20.9. 2015 | Události ČT
Cena tepla by se měnit neměla, ceny energií zůstanou rovněž zhruba na stejné úrovni. Mírně ušetřit mohou jen ti, kdo mají vytápění na elektřinu nebo plyn. Neznámou jsou distribuční poplatky, upozornil Ing. Jan Schindler, analytik Kalkulátoru cen energií TZB-info v Událostech ČT.

Klasické plynové kotle končí, od září pořídíte už jen kondenzační

srpen 2015 | Energie 21
Od září budou výrobci na trh EU dodávat jen kondenzační kotle. Při výměně kotle se tak musíme připravit na nutné stavební úpravy

Co se změní u plynových kotlů od září 2015?

červenec 2015 | penize.cz
Po žárovkách došlo na kotle. V září odzvoní hrana klasickým plynovým kotlům. Komu běžný kotel dosluhuje a chce ho vyměnit za stejnou technologii, měl by si proto pospíšit.

Dům na sto let. Pozor na suverény, kteří slíbí modré z nebe

22.7. 2015 | idnes.cz
TZB-ifo uvedeno v kapitole Hedání informací. "Kvůli kontrole stavby je dobré něco o technologiích vědět. Informace získáte na veletrzích, v časopisech nebo na odborných stránkách, jako je www.tzb-info.cz."

Plynové kotle podraží ‒ může za to nová evropská směrnice

červenec 2015 | tisková zpráva ABF a.s.
Na nákup levnějšího, nekondenzačního kotle zbývá lidem posledních pár týdnů. Od 26. září nebude možné dodávat na český trh přístroje, které nesplní přísnější pravidla nové evropské směrnice o ekodesignu a ErP.

Co se změní u plynových kotlů od září 2015?

2.7.2015 | Česká televize v hlavní zpravodajská relace
Kdo má dosluhující kotel, ten by měl stávající kotel vyměnit co nejdříve, dokud nekondenzační kotle jsou ještě na trhu. Stejně by měl postupovat ten, komu se nechce do stavebních prací - nového kanalizačního potrubí pro odvod kondenzátu a vložkování komína, říká Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., ředitelka TZB-info.

Obyčejné levné plynové kotle v září skončí.

12. června. 2015 | idnes.cz
Co Brusel zakázal - info box z TZB-info

Spolupráce FENIX GROUP a.s. a UCEEB ČVUT Praha

březen 2015 | TZB HAUSTECHNIK
Rozhovor o projektu, který vedl mimo jiné k Doporučení pro zpracovatele průkazů energetické náročnosti budov.

Letošní zima byla mírná

9. března 2015 | hlavní zpravodajská relace ČT, 19.00 hod.
Rekapitulace letošní zimy a náklady na vytápění. Komentář Ing. Jana Blažíčka, vedoucího oblasti Vytápění TZB-info

Čas na únik před klimatickou změnou se krátí, jednání v Limě nabírají spád

8. 12. 2014 | euractiv.cz
Rekapitulace závazků Evropská unie se zavázala do roku 2020 snížit své emise oproti roku 1990 o 20 %, zatímco Spojené státy pouze o 1 % citována z TZB-info.

Elektřina příští rok zlevní, plyn zdraží

26. 11. 2014 | Ekonomika ČT 24
Vývoj cen elektřiny a plynu komentoval analytik Kalkulátoru cen energií portálu TZB-info Ing. Jan Schindler a doporučil změnu dodavatele zvážit alespoň 1x za rok kontrolou cen a vyúčtování.

Zákazníci ušetří příští rok za elektřinu, ale víc za plyn

7. listopadu 2014 | ČTK
Jak se změní ceny distribuce a jak to ovlivní platby domácností? článek Ing. Jana Schindlera, analytika Kalkulátoru cen energií portálu TZB-info

Téma vytápění a úspory

29. října 2014 v 16:30 | Český rozhlas Dvojka, pořad Jak to vidíte.
O všem co všechno ovlivňuje náklady na vytápění a ohřev vody mluví Ing. Milan Bechyně, specialista na energetiku a vytápění portálu TZB-info.

Zateplování starých domů 1, Zateplování starých domů 2

15.10. 2014 | Doma Dnes
Pro redakci Doma Dnes zpracovala redakce TZB-info informace na toto téma a doporučila body tématu.
"U starého domu je třeba nejdříve odstranit zdroj vlhkosti, pak vysušit a pak zateplit", říká Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., ředitelka TZB-info.

Za zelenou elektřinu podle návrhu zaplatí více ti spořiví

14.10. 2014 | Hlavní zpravodajská relace ČT
Jak to bude v praxi, když o částce za energii nebude rozhodovat elektroměr, ale jistič komentuje i analytik Kalkulátoru cen energií portálu TZB-info Ing. Jan Schindler.

Účty za vytápění budou letos nižší díky teplé zimě

10.10. 2014 | Hlavní zpravodajská relace Události v 19:00 hod.
S blížící se topnou sezónou objevilo téma vytápění, ceny za teplo a data z Porovnání nákladů na vytápění.

Fixace cen energií? Pozor na závazek, chtějte alespoň bonus

3.10. 2014 | aktualne.cz
„Produkty s fixní cenou nejsou nabízeny za účelem pomoci zákazníkům. Dodavatelé jimi chtějí spíše zabránit hromadnému odchodu zákazníků,“ říká analytik Kalkulátoru cen energií portálu TZB-info Ing. Jan Schindler.

Na obnovitelné zdroje šlo i přes omezení podpory meziročně víc

11.8. 2014 | ČTK
Na komentáři k vyplacené podpoře obnovitelných zdrojů energie (OZE) v prvním pololetí 2014 pro ČTK se podílel i Ing. Bronislav Bechník, Ph.D., vedoucí redaktor Obnovitelné energie TZB-info.

První pasivní dům pro seniory

červen 2014 | Stavitel
Ing. Petr Bohuslávek, vedoucí redaktor Stavby na TZB-info, se vydal na místo a zajímal se o detaily stavby, vytápění, větrání a hospodaření s dešťovou vodou.

Němci už vědí, jak na nespolehlivé větrníky

5.6.2014 | Ekonom 23/2014
Elektřinu lze jen s obtížemi skladovat, v případě metanu je to ovšem mnohem jednodušší. "Lze využít plynovodní distribuční soustavu včetně zásobníků, jejichž kapacita je z hlediska množství uložené energie mnohonásobně větší než kapacita jakéhokoli jiného způsobu akumulace energie," uvedl Jan Schindler z odborného portálu TZB-info.

Tepelné čerpadlo pro byty. Ušetříte až 80 procent nákladů za teplo

3.6.2014 | iDnes.cz
Náklady v závislosti na typu čerpadla jsou mezi 150 až 250 Kč/GJ, uvádí iDnes vyjádření Ing. Milana Bechyněho, specialisty na energetiku a vytápění portálu TZB-info.

Tepelná čerpadla i pro bytové domy

23.5.2014 | MF Dnes, příloha Energie
Oproti běžným cenám, které se pohybují okolo 500 až 800 Kč za GJ tepla, jsou náklady v závislosti na typu čerpadla mezi 150 až 250 Kč, uvádí MF Dnes vyjádření Ing. Milana Bechyněho, specialisty na energetiku a vytápění portálu TZB-info.

Solární byznys stále žije

15.5.2014 | EKONOM
Zatímco dříve si lidé běžně na rodinné domky dávali panely o výkonu čtyři až pět kilowattů, dnes jim distributoři povolí jen poloviční výkon a požadují co nejmenší přetoky energie do sítě, cituje Ekonom Ing. Bronislava Bechníka, Ph.D., vedoucího redaktora Obnovitelné energie TZB-info

Cena tepla

24. 4. 2014 | Ekonomika ČT 24
Cena tepla z dálkového vytápění, alternativy vytápění bytových domů a aktuální situace teplárenství byly tématem komentáře u příležitosti Dnů teplárenství a energetiky 2014 v Hradci Králové. Hostem ve studiu byl Ing. Martin Hájek, Ph.D., ředitel Teplárenského sdružení ČR, na telefonu Ing. Milan Bechyně, specialista na energetiku a vytápění portálu TZB-info.

Teplo do domu

23. 4. 2014 | příloha MFdnes DOMA DNES
Porovnání nákladů a paliv. Ing. Milan Bechyně, specialista na energetiku a vytápění portálu TZB-info upozorňuje mimo jiné na riziko, že tarifní soustava se od roku 2016 změní.

Kalkulátor cen energií TZB-info

27. 1. 2014 15:42 | Ekonomika ČT 24
Odkaz na Kalkulátor cen energií TZB-info byl použit pro ilustraci porovnání nízkých cen nového dodavatele plynu.

Politika a současnost a budoucnost OZE

8. 1. 2014 15:42 | Hyde Park ČT24
Martin Bursík, bývalý ministr životního prostředí, zakládající člen strany LES, v pořadu Hyde-Park ČT24 argumentoval mimo jiné i Porovnáním nákladů na vytápění TZB-info

Podívejte se, kolik ušetříte změnou dodavatele

18.12.2013 | http://ekonom.ihned.cz
Týdeník Ekonom propočítal s pomocí Kalkulátoru cene energií TZB-info 4 modelové příklady, srovnávající ceníkové nabídky energetických firem pro domácnosti. „Odhadoval jsem, že se rozdíly mezi nejlevnějšími a nejdražšími dodavateli sníží, už s ohledem na oslabení koruny, ale tento předpoklad se nepotvrdil,“ řekl týdeníku Ekonom analytik Kalkulátoru cen energií TZB-info Ing. Jan Schindler.

Ceny energií a paušální poplatky v příštím roce

13.12.2013 | Česká televize, Události komentáře
Ceny pro Českou televizi komentoval analytik Kalkulátoru cen energií TZB-info Ing. Jan Schindler.

Jak ušetřit na ohřevu vody

3.11.2013 19.00 | Česká televize, Události komentáře
Přípravu vody je potřeba řešit v kontextu s vytápěním objektu. Se snižující se spotřebou tepla na vytápění význam správné volby ohřevu vody roste. Solární ohřev sníží provozní náklady, u elektrického ohřevu hraje roli sazba za elektřinu a výběr dodavatele, řekla ředitelka portálu TZB-info Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D.

Omezovat nebo neomezovat produkci skleníkových plynů?

6.10.2013 17:28 | Česká televize, pořad Turbulence
Minulý týden vydal Mezivládní panel pro klimatickou změnu novou zprávu. Na otázku Omezovat nebo neomezovat produkci skleníkových plynů? odpovídal Ing. Bronislav Bechník, Ph.D. vedoucí redaktor Obnovitelné energie TZB-info a Ing.Vladimír Stupavský, specialista na bioenergetiku portálu TZB-info.

Jaká bude letošní topná sezóna? Jak topit, aby člověk ušetřil?

23.09.2013 16:03 | Český rozhlas Dvojka, pořad Jak to vidíte?
Na otázky k blížící se topné sezóně odpovídali Frantiček Jiřík, viceprezident Společenstva kominíků ČR a Milan Bechyně, specialista na energetiku a vytápění portálu TZB-info.

Kdo na podzim zdraží plyn? Tři éčka nečekala na RWE

20.9.2013 | aktualne.centrum.cz
Už v příští rok by měla cena plynu v Evropě pozvolna klesat. Samotná komodita by mohla zlevnit o 2% a k tomu slibuje ERÚ o 5% nižší cenu za distribuci plynu, říká analytik Kalkulátoru cen energií Ing. Jan Schindler

Distribuce elektřiny bude zřejmě levnější

12.8.2013 | Ekonomika ČT24
Ve studiu redakce Ekonomika ČT24 byl hostem Ing. Milan Bechyně, specialista na energetiku a vytápění portálu TZB-info. Podle předsedkyně ERÚ by měla cena za distribuci elektřiny klesnou o cca 10%, u plynu o cca 5%. Přesnou cenu ještě regulátor dopočítává. M. Bechyně upozornil, že se vzhledem k nárůstu v posledních letech jedná spíše o návrat k cenám kolem roku 2006 než o velké zlevnění.

Elektřina zřejmě příští rok nezdraží

25.7.2013 | Ekonomika ČT24
Vláda schválila omezení podpory solárů. Ing. B. Bechník, Ph.D., vedoucí redaktor Obnovitelné energie TZB-info, komentuje vývoj podpory solárních elektráren a stanovený strop pro příspěvky na zelenou energii.

Co se z faktury za elektřinu nedozvíme

23.5.2013 | českápozice.cz
V Německu je všeobecně lepší přehled o všech druzích dotací, řekl pro českoupozici.cz Ing. B. Bechník, Ph.D., vedoucí redaktor Obnovitelné energie TZB-info.

Bude EU podporovat těžbu břidlicového plynu?

20.5.2013 | zprávy ČT24
Na otázky redakce ČT24 ohledně těžby břidlicového plynu a ev. podpory EU odpovídal Ing. B. Bechník, Ph.D., vedoucí redaktor Obnovitelné energie TZB-info.

Změnou dodavatele plynu lze letos až 9700 Kč, říká analytik Kalkulátoru cen energií Ing. Jan Schindler pro Aktuálně.cz

13.5.2013 | Aktuálně.cz
Energetický regulační úřad uložil v loňském roce dodavatelům elektřiny a zemního plynu pokuty v celkové výši 8,78 milionu korun. Problematické praktiky některých dpodavatelů jsou druhou stranou mince.

Roky 2011 a hlavně 2012 byly mimořádně slunečné, řekl Ing. Bronislav Bechník, Ph.D., vedoucí redaktor Obnovitelné energie TZB-info v reportáži ČT

11.5.2013 | Ekonomika ČT24
Reportáž Postrach pro fotovoltaiky - špatné počasí a nepřesné předpovědi se věnuje problému, kdy klimatické podmínky letošního roku zatím nejsou tak příznivé jako v uplynulých dvou letech.

Gazprom by mohl letos snížit ceny za plyn pro ČR až o 17 %, řekl pro Aktuálně.cz Ing. Jan Schindler, analytik kalkulátoru cen energií TZB-info

29.4.2013 | Aktuálně.cz
Článek "Na jaře výrazně zlevní plyn. RWE konkurenci nedožene" přináší rozbor situace cen na trhu a především názor odborníků, že ve střednědobém horizontu je potenciál dalšího zlevnění zemního plynu.

Zemní plyn zlevňuje pro více než 50 % trhu, řekl na ČT 24 analytik Kalkulátoru cen energií TZB-info

11.4.2013 | Ekonomika ČT24
Jedním z témat pořadu Ekonomika ČT24 11.4.2013 v 21.10 bylo právě probíhající zlevňování dodavatelů zemního plynu. Redakce TZB-info byla požádána o komentář.

Kalkulátor cen energií TZB-info na ČT24

14.3.2013 | Ekonomika ČT24
Upoutávka na Kalkulátor cen energií TZB-info zazněla v pořadu Ekonomika ČT24 jako jedna z cest pro úspory financí za energie v domácnostech.

Alternativní dodavatelé nakupují na spotovém trhu levněji, řekl pro Aktuálně.cz analytik Kalkulátoru cen energií Ing. Jan Schindler

12.3.2013 | Aktuálně.cz
Komentář k vývoji cen - po lednovém 30% nárůstu cen plynu se odběratelé nemusí bát dalšího zdražení.

Pět rad, jak ušetřit a nenaletět dodavatelům elektřiny

10.12.2012 | Lidové noviny
Než se zákazník rozhodne pro změnu dodavatele elektřiny nebo plynu, měl by se ujistit, že je pro něj volba nového dodavatele finančně a uživatelsky výhodná. V tom mu mohou pomoci srovnávače cen na internetu. Spolehlivým nezávislým nástrojem je například Kalkulátor cen energií TZB-info.

Srovnání dodavatelů plynu v ČR

7.12.2012 | Lidové noviny
Propočet Lidových novin s pomocí Kalkulátoru cen energií TZB-info. Roční náklady v korunách za rok 2013 včetně daní.

Proud i plyn zlevní o tisíce. Stačí hledat.

7.12.2012 | Lidové noviny
"Trh už začíná být pro zákazníka nepřehledný a bez spolehlivého srovnávače se v něm obtížně vyznává", říká expert na energetický trh a vytápění Milan Bechyně.

Zateplení bytu řeší jen část problému a Kolik stojí vytápění a jak vybrat

5.10.2012 | Lidové noviny
Investice do seřízení topení nebo do výměny klasického plynového kotle za kondenzační mají mnohem kratší návratnost, řekl v rozhovoru pro LN expert na energetický trh a vytápění Milan Bechyně. Rozhovro je doplňují tři modelové příklady, které porovnávají roční náklady na vytápění v ČR.

Komentář k cenám energie, možnostem úspor energie a porovnání cen dodavatelů energie

26.9.2012 | Ekonomika ČT24
Ing. Bronislav Bechník, Ph.D., vedoucí redaktor oblasti Obnovitelná energie na TZB-info komentoval aktuální rozhodnutí o rozdělení emisních povolenek, dotacích na obnovitelné zdroje a plánovaném pokračování dotačního titulu na úspory energií.

Jak ušetřit za vytápění, který topný systém využít

25.9.2012 | www.ireceptar.cz
Článek uvádí nový kalkulátor cen energie TZB-info jako zajímavou pomůcku pro výběr dodavatele energie. Nová pomůcka umožňuje porovnat ceny dodavatelů elektřiny a plynu pro domácnosti.

Hlavním odborným mediálním partnerem projektu JobFair MSV 2012 je internetový portál TZB-info

29.7.2012 | www.jobfairmsv.cz
JOBFAIR MSV je veletrh pracovních příležitostí v technických oborech, konaný při mezinárodnícm strojírenském veletrhu v Brně. Článek uvádí důvody, proč se TZB-info stalo partnerem a zároveň jak firma přistupuje k zaměstnávání mladých.

Jak je to s penězi za emisní povolenky na zateplování a úspory v příštích letech?

20.4.2012 | Podnikatel - Podnikatelský list pro Českou republiku (č. 4/2012)
Informace o předpokládaných ziscích z prodeje emisních povolenek a jejich využití k energetickým úsporám v budovách, informace o připravovaných projektech Státního fondu rozvoje bydlení.

Komentář redaktora Ing. Bronislava Bechníka, Ph.D. na ČT 24 k tématu břidlicového plynu

leden 2012 |ČT 24
Povolení MŽP k hledání možných ložisek břidlicového plynu komentoval i správce oblasti Obnovitelná energie TZB-info.

Čím lidé topí

29.11.2011 | Události ČT
O vyjádření k vlivu paliva a zdrojů tepla na kvalitu ovzduší byl požádán i Ing. Milan Bechyně, vedoucí redaktor oboru Energetika na TZB-info.

Zelená energie a jaderné elektrárny: komu patří budoucnost?

16.11.2011 | Elektronický měsíčník pro členy a přátele sdružení Calla
Reportáž z konference připravená Heinrich Böll Stiftung společně s Hnutím Duha, sdružením Calla a Zelenou akademií v říjnu 2011 v pražském hotelu Jalta. Tématem pro české i zahraniční odborníky byly perspektivy jaderné energetiky, energetických úspor a obnovitelných zdrojů.

Kalkulačka vytápění

27.9.2011 | Doma Dnes
Nejlevnějšími palivy na vytápění rodinných domů zůstávají dřevo a štěpka. Naopak nejdražší je topení elektrokotlem, kde roční náklady vycházejí až na pětinásobek ve srovnání se štěpkou. U žádného paliva se však nedá čekat zlevňování.

Ceny pevných paliv pro domácnosti

01/2011 | Ministerstvo průmyslu a obchodu
Dokument Ministerstva průmyslu a obchodu ČR čerpal ceny paliv z TZB-info.

Magazín Automatické vytápění získal ocenění Zlatý @ TZB-info 2010

24.11.2010 | Automatické vytápění
Internetový magazín AUTOMATICKÉ VYTÁPĚNÍ získal na 17. mezinárodním odborném veletrhu vytápění, ventilace, klimatizační, měřící, regulační, sanitární a ekologické techniky AQUA-THERM Praha 2010 cenu Zlatý @ TZB-info 2010 za nejlepší firemní internetovou prezentaci v oboru TZB, stavebnictví a úspor energie.

Dřevo zůstává nejlevnějším topením, na kotel dostanete dotaci

13.9.2009 | iDNES.cz
Kdo pro ústřední vytápění používá dřevo a má navíc správný kotel, nevyjdou ho roční náklady na víc než 14 000 korun. To je výrazně méně než za plyn, který vychází průměrně kolem třiatřiceti tisíc za rok.

Šest příkladů nejnovějších změn v dotacích

18.6.2009 | iDNES.cz
Dotaci mohou nově získat i ti, kteří udělali nějaké úsporné úpravy už dříve. Třeba vyměnili okna. Nyní si je mohou přidat k dalším opatřením při zateplování.

Příklady, kolik zaplatíte a zda na to získáte dotaci

6.5.2009 | iDNES.cz
Ještě nikdy stát nerozdával tolik peněz na úpravy bydlení. Čtěte, jak se dostat mezi ty, kteří dotaci na zateplení domu či nové vytápění dostanou.

Vytápění: nejlevnější je dřevo, nejdražší elektrické přímotopy

19.10.2008 | iDNES.cz
Zdráháte se pořádně si doma zatopit, protože máte strach z vysokého účtu za vytápění, který vám po zimě přijde? Jestliže máte doma kotel na dřevo, zase tak moc šetřit nemusíte, protože to vyjde nejlevněji.

Vytápění: nemějte doma saunu, ušetříte

23.12.2007 | iDNES.cz
Venku mrzne, ale u vás doma je jak na Havaji. Je to nutné? Stačilo by stáhnout topení o pár stupňů a hned uspoříte. Přinášíme rady, jak se doma chovat, aby vás topná sezona nezruinovala.

Voda za dvacet let zdražila 70krát, v ceně už dohání Německo

22.12.2009 | iDNES.cz
Voda v tuzemsku popírá všechny ekonomické teorie o volném trhu. Čím menší poptávka, tím vyšší cena. Lidé si totiž od ledna za vodu znovu připlatí a vodárny už mají viníka, jímž vysvětlují další posun ceny směrem nahoru. Krizi. Ceny vody v příštím roce v průměru vzrostou o pět až sedm procent.

Pět rad, jak ušetřit za topení

20.10.2008 | iDNES.cz
Nechat zateplit dům, pořídit kvalitnější okna či vyměnit celý topný systém za úspornější - na to už není čas. Letošní účet za vytápění je otevřený. Pokud chcete, aby byl po zimě co nejnižší, je dobré se doma chovat úsporněji.

Odborná měření odhalí úniky tepla

13.5.2008 | iHNed.cz
Šetření energií, a tím i peněz zajímá stále více českých domácností. Snímkování úniků tepla termokamerami prováděli pracovníci RWE během uplynulé zimy u stovek zákazníků.

S každým deštěm můžete ušetřit

25.8.2006 | iHNed.cz
Pokud dešťovou vodu nelze svádět do kanalizace - protože je například poddimenzována - nastává problém kam s ní. Vše ale elegantně vyřeší moderní trativod. Ten umožní dešťovou vodu čerpat na zalévání trávníku či mytí terasy, zároveň pomůže výrazně ušetřit při splachování.

Musíme prolomit limity těžby, říká oponentura zprávy Pačesovy komise

26.11.2008 | Ekolist.cz
Podle zprávy komise se jednoznačně sníží důležitost hnědého uhlí, které by se podle doporučení mělo stát především surovinou pro výrobu tepla a komise počítá se zachováním ekologických limitů těžby.

Sdrátovaná krajina

4.10.2007 | Ekolist.cz
Elektrická vedení v krajině bere většina lidí jako nutné zlo. Běžně jsme se naučili je nevnímat, často si jich všimneme, až když nám kazí fotografický záběr. Jaké jsou vlastně možnosti, jak se nadzemnímu vedení elektřiny vyhnout?

Čím se dnes vyplatí topit?

7.2.2006 | Biom.cz
Rozhodujete se, čím budete topit v rodinném domě? Následující podrobné srovnání možných způsobů vytápění vám může rozhodování usnadnit. Oslovili jsme internetový portál TZB-info, který se věnuje problematice vytápění a úspor energií.

Kolik peněz letos protopíte?

10.10.2007 | Biom.cz
Otočíte kohoutkem radiátoru a už to jede. Bytem se šíří příjemné teplo, za něž přijde již méně příjemné vyúčtování. Čtěte, kolik vás letos TOPNÁ SEZONA bude stát.

Zkušenosti s využitím dřevní biomasy jako obnovitelného a alternativního zdroje

26.11.2003 | Biom.cz
Článek vyšel ve sborníku k seminářům, které proběhly 23. a 24. 10. 2003 na veletrhu PRAGAAGRO. Další obdobný seminář o možnostech využití obnovitelných zdrojů energie se bude konat při příležitosti veletrhu ECO CITY.