Tuto otázku položila Solární asociace společnosti EY, která následně zpracovala podrobnou analýzu. Zjistila, že z miliard, které jdou na podporu fotovoltaických elektráren, se státu vrátí zpět bezmála polovina.
Firmám, které jsou napojeny na automobilový průmysl, se v Čechách daří. Kromě rostoucí poptávky po nových vozech hraje roli i ekonomické nastavení výroby jednotlivých dodavatelů, ve kterém jsou důležité provozní náklady. Celá řada větších či menších podniků proto byla nucena přistoupit k efektivnějším a ekonomičtějším řešením. Například v oblasti energetických zdrojů.
Rada Energetického regulačního úřadu schválila Zásady cenové regulace pro páté regulační období. V novém regulačním období se má snížit se zisk regulovaných subjektů, účetní údaje a údaje pro regulaci se sjednotí, důraz bude kladen na zvýšení kvality dodávek, na investice. Regulované ceny podle velikosti jističů nebudou.
U běžných věcí, jako jsou jídlo či služby, téměř okamžitě poznáme, co je nepřiměřeně drahé, a odmítneme zaplatit zbytečně moc. Když nám číšník přinese pivo pod míru, obratem mu ho vrátíme. Jak ale zjistit, zda neplatíme zbytečně moc za energie? Na to jsme se zeptali největšího českého těžaře zemního plynu - MND (Moravských naftových dolů).
Odborný Syntetická paliva – též e-paliva, zelená paliva nebo obnovitelná paliva – jsou způsob akumulace elektřiny. To znamená, že na počátku syntetických paliv je čistá elektřina, s jejíž pomocí se elektrolýzou vody získá vodík. Ten se použije buď přímo, nebo k výrobě složitějších uhlovodíků, například nafty nebo plynu. Cílem tohoto procesu je snižování emisí CO2.
Ceny určené složitými vzorci, které využívají jen těžko dostupné údaje z burzy, nebo matoucí ujednání o zafixování ceny, která dodavatelům nebrání ve zdražování. Kvůli podobnému jednání dodavatelů se spotřebitelé obrací s dotazy na Energetický regulační úřad (ERÚ) ve stovkách případů ročně a desítky jich využívají také mimosoudního řešení sporů.