opravné prostředky ze zákona 406, když nelze povinnosti splnit
principy referenčních hodnot
kombinace zdrojů a systémů, regulace a monitoring
argumentace pro opatření
registrace
Energetická náročnost budov od 2022
prezenčně středa 1.12.2021
Praha
registrace
Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program

Studentské kanceláře jsou reakcí na nedostatek technicky vzdělaných profesionálů v ČR

Myšlenka Studentských kanceláří vznikla z iniciativy významného českého výrobce obráběcích strojů a hi-tech technologií KOVOSVITU MAS, a.s., za technologické podpory společnosti Siemens. 3. 9. 2014 jednu z kanceláří v Praze slavnostně otevřel i prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý.

Koncept Studentských kanceláří vznikl jako reakce na dlouhodobý nedostatek technicky vzdělaných profesionálů v České republice. Umožňují studentům přímo propojit odborné vzdělávání s průmyslovou praxí.

Velkou přidanou hodnotou je možnost práce na nejnovějších softwarových technologiích jako například na softwaru Solid Edge, který je určený pro návrh strojírenských konstrukcí umožňující 3D modelování. Unikátní je také jeho synchronní technologie. Součástí studentské kanceláře je také výukový software Sinutrain společnosti Siemens, který obsahuje reálné jádro řídicího systému Sinumerik. Jeho výhodou oproti jiným výukovým programům je plná identita s řídicím systémem obráběcího stroje.

Obráběcí stroje a hi-tech technologie KOVOSVITU MAS, a.s., technologická podpora Siemens

„Výhodou tohoto vzdělávacího modelu je, že proces je realizovaný přímo ve výrobním prostředí a disponuje nejmodernějšími nástroji pro konstruování i řízení obráběcích strojů. Studenti budou mít možnost pracovat pod odbornou supervizí odborníků přímo z praxe a podílet se na realizaci a tvorbě firemních projektů,“ říká generální ředitel KOVOSVITU Peter Hawlan.

„Siemens v tomto vzdělávacím projektu zprostředkovává dostupnost nástrojů, jež používají výrobci po celém světě. Myšlenka Studentské kanceláře je přesným a konkrétním vyjádřením podpory technického vzdělání, kterou společnost Siemens dlouhodobě prosazuje,“ uvedl Eduard Palíšek, generální ředitel Siemens Česká republika.

Hlavním cílem tohoto projektu je možnost nabídnout řešení dlouhodobě deklarovaného nedostatku technických pracovníků, s nímž se celá řada českých firem potýká.

Dalším přínosem jsou pracovní cesty do zahraničí spolu s domovskou firmou. Zajímavá je také finanční motivace, jelikož KOVOSVIT MAS se rozhodl ocenit práci studentů mzdou. Ve Studentské kanceláři v Praze bude pracovat přibližně deset studentů a objem jejich práce za měsíc se odhaduje přibližně na tisíc hodin.

KOVOSVIT MAS také navazuje na tradici zakladatele firmy Tomáše Bati, který měl vybudovaný vynikající vzdělávací systém zaměřený na podporu studentů a vychovávání budoucích zaměstnanců.

Pro obě společnosti, které projekt Studentských kanceláří realizovaly, je důležitá myšlenka a podpora odborného vzdělávání nové generace kvalifikovaných odborníků, kdy v současné době chybí celá řada konstruktérů, aplikačních inženýrů, CNC programátorů a obsluhy CNC strojů. Projekt chce zároveň podpořit, motivovat a vyhledat talenty v tomto oboru a nabídnout zájemcům získání erudované praxe, případně zaměstnání u renomovaných firem.


foto Kovosvit, zdroj http://www.komora.cz
 
 
Reklama