Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál
Archiv článků od 11.7.2016 do 19.7.2016

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

19.7.2016
KNAUF INSULATION, spol. s r.o.

Po deseti letech trvalého provozu proběhla v závodě na výrobu minerální izolace Knauf Insulation v Krupce u Teplic generální oprava linky. Investice za více než čtvrt miliardy korun do obnovy a nových technologií se pozitivně odrazí na úspoře energií, snížení emisí a odpadu, kvalitě pracovního prostředí a v neposlední řadě posune možnosti i jakost vyráběné skelné minerální izolace.

18.7.2016
doc. Ing. Vladimír Jelínek, CSc., Ing. Anna Bradáčová

Recenzovaný Článek uvádí všeobecné zásady a kritéria návrhu tepelné izolace potrubí, které jsou uvedeny v ČSN EN 12 828. Parametry tepelné izolace jsou tabelárně stanoveny pro izolační třídy podle provozního parametru.

18.7.2016
Siemens, s.r.o.

Společnost Siemens představila 8MW větrnou elektrárnu SWT-8.0-154. První instalace elektrárny, která je určena pro větrné parky na moři (takzvaná „offshore“ elektrárna), by se měla uskutečnit začátkem roku 2017. Při stejných větrných podmínkách umožní až o 10 % vyšší roční produkci energie než předchozí, 7MW větrná elektrárna Siemens.

18.7.2016
Kristýna Šabová, Frank Bold advokáti, s. r. o.

Německo se rozhodlo změnit pravidla pro veřejnou podporu obnovitelným zdrojům. Bundestag minulý týden odhlasoval, že bude ukončena podpora ve formě feed-in tarifů a nahrazena veřejnými aukcemi energie z větrných elektráren. Cílem změny pravidel podpory OZE je snížit náklady na Energiewende.

18.7.2016
Michal Randa, redakce

Recenzovaný Setkáváme-li se v dnešní době s technickou bezpečností, nelze si nevšimnout, jak ji ovlivňují příbuzné obory. Chceme-li se ale i nadále bavit o poplachových systémech a možnostech jejich integrace, měli bychom se zamyslet nad skutečností, jestli se blížíme k dalšímu stupni jejich zdokonalení, anebo jestli jde spíše o deformaci původního záměru jejich aplikace, jakožto technických prostředků sloužících k ochraně majetku a osob.

Siemens sortiment ventilů a pohonů pro topení, ohřev vody a chlazení Acvatix a pohonů
15.7.2016
Siemens, s.r.o.

Divize Building Technologies společnosti Siemens představila BIM (Building Information Modeling) data pro celý sortiment ventilů a pohonů pro topení, ohřev vody a chlazení Acvatix a pohonů pro vzduchotechnické aplikace OpenAir.

14.7.2016
Panasonic (divize tepelná čerpadla a klimatizační technika)

Nová venkovní jednotka s nižším výkonem rozšiřuje nabídku značky Panasonic o velmi praktické a zároveň cenově dostupné řešení pro vytápění i chlazení domu s malými místnostmi, což je typické pro moderní stavby.

14.7.2016
GIENGER spol. s r.o.

Úsporné kondenzační kotle BRÖTJE se vyznačují moderními technologiemi, které ve spojení s regulací SIEMENS dosahují vysokých hodnot účinnosti a normovaného stupně využití až 109 %. Díky tomu může přispět k úspoře nákladů na topení o 10 až 14 % a v porovnání se staršími zařízeními dokonce až o 30 %.

13.7.2016
Xella CZ, s.r.o.

Ytong STATIX na rozdíl od jiných aplikací pro statiku dokáže vypočítat zatížení na stěnu i její únosnost a zároveň vyhodnotí, zda je tato varianta v souladu s normami. Aktivně se také zapojujeme do certifikačních systémů BREEAM a LEED. Nabízíme materiál se sníženým vlivem na životní prostředí.

12.7.2016
HPI-CZ spol. s r.o.

Kvalitní provedení zateplovacího systému vyžaduje kromě znalosti postupů také správně vybrané a kvalitní materiály včetně těch, které jsou v celkovém rozpočtu jen nepatrnou položkou. Lišty a profily dodávané společností HPI-CZ, jedním z největších dodavatelů stavebního příslušenství u nás, vynikají svou pevností, odolností proti ohýbání a praskání, takže se také snadno aplikují.

12.7.2016
ENBRA, a.s.

Společnost ENBRA uvádí na český trh unikátní průtokový kondenzační ohřívač vody pro místa s vyšší spotřebou teplé vody. Zařízení s označením ENBRA SFK využívá kondenzační technologii ohřevu s účinností 105 %. Díky vysokému rozsahu modulace výkonu v rozsahu až 1:10 zaručuje ohřívač ENBRA SFK velmi úsporný provoz. V produktové řadě jsou tři výkonové varianty – 27, 34 a 50 kW.

12.7.2016
Ing. Petr Bohuslávek, redakce

Semináře a konference, které proběhly v posledních týdnech, ukázaly, že Building Information Modeling je rozvinutá metoda přípravy a správy budov a softwarové firmy jsou na ni plně připraveny. Masivnějšímu prosazení do praxe brání objektivní překážky včetně pokulhávající legislativy.

11.7.2016
Michal Randa, redakce

Recenzovaný Setkáváme-li se v dnešní době s technickou bezpečností, nelze si nevšimnout, jak ji ovlivňují příbuzné obory. Chceme-li se ale i nadále bavit o poplachových systémech a možnostech jejich integrace, měli bychom se zamyslet nad skutečností, jestli se blížíme k dalšímu stupni jejich zdokonalení, anebo jestli jde spíše o deformaci původního záměru jejich aplikace, jakožto technických prostředků sloužících k ochraně majetku a osob.

11.7.2016
Ing. Karel Plotěný, ASIO

Membránové technologie se již staly jedním z obvyklých řešení používaných na hygienické zabezpečení pitné a užitkové vody. Relativní novinkou mezi membránovými procesy jsou nanovlákenné membrány, jejich výhodou je vyšší prostupnost (flux).

11.7.2016
Patrick Zandl

Recenzovaný Na TZB-info vyšel článek s názvem „Smart grid je jako yetti, nikdo jej neviděl, ale HDO je k dispozici“. V samotném nadpisu rezonuje česká hrdost na HDO a opovržení smart platformami v energetice. Jenže je situace tak černobílá? Může HDO nabídnout to, co má ve světě nabídnout smart metering? Předběhli jsme v Česku dobu?

11.7.2016
Jan Krčmář, Ing. Zbyněk Vala

Recenzovaný V roce 2014 byla v Austrálii dokončena unikátní fotovoltaická elektrárna se záložním bateriovým systémem. Systém nenapájí budovu ani nedodává elektřinu do sítě, ale je zdrojem energie pro rozhlasový vysílač. První rok provozu ukazuje vysokou efektivitu, potvrzuje spolehlivost fotovoltaické technologie a její vhodnost i pro náročné spotřebitele.

Ilustrační obrázek
11.7.2016

MŽP spolu se SFŽP ČR vyhlásili další výzvu zaměřenou na projekty energetických úspor a lepší využití OZE ve veřejných budovách. Dotace v celkovém objemu 3 miliard Kč pomůžou především městům a obcím významně snížit výlohy za energie ve veřejných budovách. Své žádosti mohou podávat od 1.9. do 20.12. 2016.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama