BIM jako systém práce s projekty už není jen otázkou klasického stavebnictví. Nachází stále širší uplatnění také v jiných oborech, v našem případě ve výstavnictví.
S ohledem na zkušenosti a výsledky šetření některých událostí na plynových a souvisejících zařízeních (požáry, výbuchy, otravy spalinami, zakázané manipulace apod.) z pohledu soudního znalce jsme připravili materiál, který bude zveřejňován na pokračování. Obsahem uvedeného materiálu jsou informace o skutečných případech, ke kterým v praxi došlo.
Pokud potřebujeme dostat do objektu vzduch, musíme větrat přirozeně otevřením okna daleko častěji, než ve stavu před realizací výměny oken. Otevřením oken se zbavujeme 100% teplého vnitřního vzduchu (jehož ohřátí jsme zaplatili) a do místnosti nám vniká studený vzduch, který musíme opět ohřát (investovat do něj).
Recenzovaný V současné době je běžné projektovat otopné soustavy jako dvoutrubkové. K tomuto trendu přispívají automatizované výpočetní programy, které jiné varianty zpravidla ani neumí. Přitom pro některé objekty je vhodná a vzhledem k nižší materiálové náročnosti dokonce vhodnější tzv. jednotrubková soustava.
Recenzovaný Outsourcing úklidové služby je velmi často poptávaná služba, a to jak v sektoru veřejné správy, tak i v soukromém sektoru. Pro klienty této služby se dá na trhu najít dost poskytovatelů. Univerzity jsou velmi zajímavým klientem pro různé služby, zejména však pro úklidové služby. Režim na univerzitách má svá specifika.
V rámci závodu Knauf v Praze-Kbelích se během léta rozběhla výroba expandovaného perlitu, a to na zcela jiné úrovni, než jakou běžný trh dosud znal. Tento projekt je logickým pokračováním investice do již vzniklého společného podniku LBK Perlit, s. r. o. Firmě Knauf se podařilo koupit jedinečnou technologii na expandování perlitu od rakouské firmy Bublon.
Šance pro budovy je aliance oborových asociací podporujících energeticky úsporné stavebnictví. Usiluje o dosažení celospolečenských přínosů, které s sebou energeticky úsporné budovy nesou, především vyšší zaměstnanosti, ekonomického růstu, zdravějšího životního prostředí nebo zajištění lidí před rostoucími platbami za energie.
Přirozené větrání je důležitou podmínkou zdravého vývoje i prospěchu dětí ve školách. Ne vždy se ho však daří zajistit a v řadě tříd tak během vyučovací doby může dojít k vyšší koncentraci oxidu uhličitého. Řada průzkumů v českých školách přitom ukázala, že v učebnách často dosahuje koncentrace CO2 až alarmujícího trojnásobku povolených hodnot.