Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Aquatherm Praha
Archiv článků od 2.5.2013 do 2.3.2014

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

2.3.2014
, redakce podle podkladů Geminox a TEP Jablonec n/Nisou

Více než 15 kotelen v Jablonci n/Nisou se odpojilo od CZT. Součástí realizace kotelny bylo i její financování a zajištění provozu. Ekonomické vyhodnocení je hodně zajímavé. Přijďte si jej poslechnout na doprovodný program Aquatherm. Přednáška se koná ve čtvrtek 6. 3. v bloku od 13:15 hod. Vstup zdarma.

2.3.2014
MDL Expo, s.r.o. ve spolupráci s TZB-info

V doprovodném programu jubilejního ročníku veletrhu Aquatherm je řada přednášek nejen pro návštěvníky, ale i pro vystavovatele. Jak deklarovat význam prvku při hodnocení budovy? Změna zodpovědnosti dodavatele a projektanti dle NOZ, novinky v CE označování výrobků, diskuse k legislativě spalinových cest, data k prodejům zdorjů tepla izolací a plánovaných stavebních prací a další. Srdečně Vás zveme na doprovodný program po celou dobu veletrhu.

28.2.2014
ThermWet s.r.o.

Rekuperační jednotka Ultima iERV, o které bude řeč, dokáže vrátit do interiéru nejen teplo odcházejícího vzduchu i s latentním teplem skrytým v jeho páře, ale vrací i potřebnou vlhkost, navíc regulovatelně. Tento unikát byl vyvinut v České republice.

Terrace Heater - pro zvýšení teplotního komfortu při pobytu v exteriérech, na zahrádkách před restauracemi, terasách či balkonech obytných domů
26.2.2014
FENIX Trading s.r.o.

Tržby celé skupiny FENIX Group za rok 2013 dosáhly výše 1,045 mld. Kč a vzrostly o 4 %. Srdečně zveme na přednášku k tématu průkaz energetické náročnosti pro budovy s elektrickým vytápěním a k otázce proč ČR zvolila nejvyšší hodnotu koef. neobnovitelné primární energie ze všech členských zemí EU. Na veletrhu Aquatherm Praha. Vstup zdarma.

24.2.2014
Christopher Seybold, Absolvent a Marten F. Brunk, Univ.-Prof. Dr.-Ing. Vedoucí katedry, RWTH Univerzita Aachen Katedra konstrukce a technických zařízení budov Aachen, Německo

V budovách činí procento dodané energie spotřebované na ohřev teplé vody přibližně 11%. Rekuperace tepla z odpadních vod je ohromný, a prakticky nevyužívaný, prostor pro vývoj energeticky úsporných ohřívacích systémů pro budovy.

18.2.2014
Zehnder Group Czech Republic s.r.o.

Společnost Zehnder Group Czech Republic představí na veletrhu Aquatherm Praha 2014 novou generaci designových radiátorů Zehnder Vitalo, nový kompaktní systém větrání Zehnder pro byty a další novinky. Navštivte Zehnder na veletrhu Aquatherm Praha 2014 ve dnech 4. až 7. března v PVA Letňany.

17.2.2014
VIADRUS a.s.

Společnosti VIADRUS a.s., renomovaný výrobce plynových kondenzačních kotlů NAOS, nabízí každý den jednomu šťastnému návštěvníkovi veletrhu Aquatherm 2014 odvézt si plynový kondenzační kotel NAOS zdarma. Zájemci o tento kotel mohou na stánku navíc získat zajímavou slevu.

10.2.2014
Claudia Agudelo-Vera, Ilse Pieterse-Quirijns, Mirjam Blokker, KWR Výzkumný ústav vodního cyklu, Nizozemsko, Will Scheffer, Pracovník REHVA - TVVL, Expertní skupina pro sanitární metody, Nizozemsko

Pomocí modelu SIMDEUM lze simulovat denní vzorce spotřeby studené i teplé vody ve specifických nerezidenčních budovách. Model předpovídá dobře denní vzorce spotřeby studené i teplé vody. Tímto návrhem lze významně snížit objem vody v potrubí i v místě přípravy teplé vody a tím dosáhnout úspor energie a omezit hygienická rizika.

8.2.2014
MDL Expo, s.r.o.

Medzinárodný odborný veľtrh vykurovania, vetrania, klimatizačnej, meracej, regulačnej, sanitárnej a ekologickej techniky AQUA-THERM Nitra sa bude konať v dňoch od 11. do 14. 2. 2014 v areáli výstaviska AGROKOMPLEX Nitra. Vstup zdarma po registraci.

Renovace bytu
6.2.2014
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Od 13. ledna 2014 jsou přijímány žádosti na úvěry od fyzických osob do 36 let na opravy a modernizace bytu či domu ve výši 150 000 Kč v rámci Programu 150.

16.11.2013
MDL Expo, s.r.o.

Díky podpoře firem napříč celým oborem TZB se nám podařilo již od samého začátku příprav veletrhu AQUATHERM umístit hlavní obory přímo do jednotlivých hal areálu výstaviště v Letňanech. Díky rozsáhlé rekonstrukci jsou dnes tyto haly důstojnou platformou pro Vaši prezentaci.

11.11.2013
Jerzy Sowa, Maciej Mijakowski, Fakulta ekologického inženýrství Varšavské technické univerzity, Polsko, Aleksander Panek, Národní agentura pro úspory energie, Polsko

Srovnání využití primární energie pro referenční bytový dům vybavený třemi různými systémy ventilace (dva referenční a jeden hodnocený) prokázalo, že použití hybridního systému DCV řízeného dle potřeby na základě vlhkosti vede k významným úsporám energie.

30.9.2013
Filipe Ventura, Universidade Tecnica de Lisboa, Portugalsko

Předložená studie popisuje metodiku pro určení emisí uhlíku ze systémů HVAC za účelem zhodnocení možných alternativních zelenějších systémů. Byla provedena případová studie v nemocniční budově ve Faru v Portugalsku, přičemž jako koncová zařízení byly uvažovány fan-coil jednotky a chladicí trámy.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama