Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Archiv článků od 22.10.2014 do 17.9.2015

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články       2  3  4  5  6  7  8  9  10  11   

Zajímavosti z veletrhů For Arch a For Therm 2015

17.9.2015 | Ing. Jan Blažíček, redakce
Druhý den veletrhu proběhl seminář Moderní systémy technických zařízení budov pro úsporné budovy uspořádaný Společností pro techniku prostředí. V rámci doprovodného programu prvního výstavního dne uspořádala tiskovou konferenci společnost Junkers, která přítomným novinářům oznámila, že bude na trhu vystupovat pod označením Junkers Bosch.

První den redakcí TZB-info a ESTAV.cz na veletrhu For Arch

16.9.2015 | Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce
Včera se otevřel největší stavební veletrh v ČR - FOR ARCH Praha. Oba naše portály najdete ve stánku G11 v hale 1. První redakční den byl na našem stánku plný událostí.

Peletové kotle OPOP řady Biopel line dosahují účinnosti až 95 %

16.9.2015 | OPOP, spol. s.r.o.
Peletové kotle jsou ekologickým a komfortním zdrojem vytápění. Navíc při pořízení peletového kotle bude možno získat dotaci z programu kotlíkové dotace, jež budou postupně vyhlášeny ve všech krajích ČR na přelomu 2015/2016. Kotle řady Biopel line budou dotovány ve výši až 127 500 Kč.

Stavební veletrh For Arch 2015 zahájen

15.9.2015 | redakce
Největší tuzemský stavební veletrh otevřel své brány. Na pražském výstavišti PVA dnes 15. 9. 2015 mají ode dneška až do soboty 19. září návštěvníci možnost se seznámit s novinkami ve stavebním průmyslu na českém trhu. Zároveň je možné navštívit bohatý doprovodný program přednášek, soutěží a konferencí. Například tu pořádanou redakcí ESTAV.cz, o přírodních stavebních materiálech.

O novinkách Aqua-Thermu Praha 2016 již od zítřka na FOR Therm

14.9.2015 | MDL Expo, s.r.o.
Během pořádání stavebního veletrhu For Arch ve dnech 15. – 19. září Vám bude obchodní tým veletrhu Aqua-Therm Praha plně k dispozici na našem infostánku v hale 4 č. 4B9. Rádi Vám zodpovíme otázky ohledně březnového veletrhu, doprovodného programu i možností prezentace.

Konference Zdravé bydlení a přírodní stavění - seznamte se s přednášejícími

13.9.2015 | redakce
Stavby z přírodních materiálů mohou být i originální a zajímavou architekturou. Přijďte se o tom přesvědčit na konferenci na veletrhu For Arch 2015 pořádanou redakcí ESTAV.cz v pátek 18. 9. od 10:15 do 13:30 v přednáškovém sále v patře vstupní haly 2. A jaká budou témata příspěvků a jací budou přednášející? Pozvání přijali zajímaví hosté.

Redakce TZB-info a ESTAV.cz Vás zvou na veletrh For Arch Praha 2015

12.9.2015 | Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce
Portál ESTAV.cz oslaví své 1. narozeniny v nové historii projektem, který je přihlášen do soutěže GRAND PRIX FOR ARCH a konferencí o přírodních stavbách. Projekt Jak koupit bydlení je praktickým pomocníkem pro ty, kteří si chtějí pořídit byt nebo dům. Obsahuje otázky, které by měl zájemce položit, aby se dozvěděl nejen za kolik koupí, ale hlavně jak a za kolik bude bydlet.

Přihlašte se zdarma na konferenci ESTAV.cz na For Arch 2015

8.9.2015 | redakce
Chcete se dozvědět jak si postavit dům z přírodních materiálů? Na konferenci ESTAV.cz na veletrhu For Arch. 18. září od 10:15 se můžete potkat s architekty i projektanty a realizátory staveb ze slámy, dřeva, kamene. Konference se koná v přednáškovém sále v patře vstupní haly 2 (od parkoviště).

Nejlevnější způsob vytápění je štěpkou a dřevním odpadem v plně automatickém kotli FRÖLING T4

4.9.2015 | S WHG s.r.o. - kotle Fröling pro ČR a SR
Plně automatický kotel FRÖLING T4 dokáže efektivně spalovat štěpku, piliny, hobliny i pelety. Nemusíte vlastnit les, pilu ani truhlárnu, abyste levně a bez starostí vytápěli svůj objekt nebo celý areál. Díky tomuto kotli postačí nakoupit dnes již volně dostupnou komoditu (štěpku, pelety,…) a ušetřit až 80 % nákladů na vytápění. Nebo využít vlastního odpadu z truhlárny.

TIPY NA STÁNKY – FOR ARCH Praha 2015

3.9.2015
Následující přehled zajímavostí vybírá z nabídky veletržních stánků letošního veletrhu FOR ARCH. Může směřovat jak kroky návštěvníků, tak může být alespoň stručnou informací o novinkách pro ty, kteří se na veletrh nedostanou. Veletrh FOR ARCH se koná na výstavišti PVA EXPO PRAHA Letňany ve dnech 15.–19. 9. 2015.
Dítě objímající topení

Tepelná čerpadla HOTJET na nejvýznamnějších veletrzích. Získejte vstupenky zdarma a navštivte nás!

24.8.2015 | HOTJET CZ, s. r. o.
Společnost HOTJET CZ, s.r.o., která patří k předním výrobcům tepelných čerpadel, se zúčastní třech nejvýznamnějších veletrhů v tuzemsku - Země Živitelka v Českých Budějovicích, Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně a For Arch v Praze. K vidění zde bude to nejlepší z výrobního portfolia HOTJET CZ, včetně příslušenství.
Od září 2015 jen kondenzační kotle

Plynové kotle podraží ‒ může za to nová evropská směrnice

11.7.2015 | ABF, a.s.
Od konce září si budou muset lidé při nákupu nového plynového kotle sáhnout hlouběji do kapsy. Levnější, nekondenzační varianta kotle bude zakázána evropskou směrnicí a kondenzační kotle jsou dražší, a navíc jsou při jejich instalaci nutné nákladnější stavební úpravy.

Dvě třetiny lidí volí k vytápění plyn

7.6.2015 | ABF, a.s.
Majitelé nemovitostí při výstavbě či rekonstrukci velmi pečlivě zvažují, jaký zdroj vytápění do svého domu či bytu vyberou. Musí kalkulovat nejen s ekonomickou výhodností nákladů vytápění, ale i se vstupními pořizovacími náklady celé topné soustavy.

Matchmaking business meetings na For Arch 2015

14.3.2015 | ABF, a.s.
Již 3. ročník Matchmaking FOR ARCH propojí díky organizovaným schůzkám přihlášené zájemce s českými či zahraničními vystavovateli. Největší stavební veletrh v Česku tak nabízí podporu českým exportérům zcela zdarma.

Teplá voda stojí tisíce. Jak ušetřit se dozvědí návštěvníci na veletrhu FOR THERM

22.2.2015 | ABF, a.s.
Při výběru systému ohřevu vody je důležité zvážit ekonomickou stránku jednotlivých řešení. Nové a vylepšené technologie představí čeští i zahraniční výrobci na veletrhu FOR THERM v době od 15. do 19. září na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech.

REHVA udělila záštitu veletrhu FOR THERM

13.2.2015 | redakce
REHVA, Federace evropských asociací TZB udělila záštitu veletrhu FOR THERM. REHVA reprezentuje více než 100 000 inženýrů a techniků z 26 evropských zemí z oboru TZB, a tím se veletrh FOR THERM pro rok 2015 opět posunul směrem kupředu. Přečtěte si rozhovor s prezidentem REHVY, prof. Ing. Karlem Kabelem, CSc.
Saunový ceremoniál na veletrhu BAZÉNY, SAUNY & SPA For Arch 2014

Wellness procedury a skvělé saunové ceremoniály na výstavišti?

15.1.2015 | ABF, a.s.
Lidé už nehledají v saunách pouze relaxaci, ale také zábavu. Saunových center, s takzvaným zážitkovým saunováním, přibývá i u nás.

Starým kotlům odzvonilo – lidé hledají alternativní zdroje tepla

9.1.2015 | ABF, a.s.
Půl milionu českých domácností vymění v následujících letech starý kotel za nový. Potřebné odborné rady mohou lidé najít na jednom místě, na veletrhu FOR THERM, jehož šestý ročník se bude konat v září 2015 na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech.

Projektanti i stavaři mají rekordně vytížené kapacity

6.12.2014 | ABF, a.s.
Ceny projektů i stavebních prací s ohledem na vytíženost zřejmě začnou pozvolna růst. Stavebníky to možná donutí opět stavět svépomocí. Na veletrhu For Arch mohou bez velké časové náročnosti zjistit parametry výrobků od jednotlivých vystavovatelů a ihned je u vedlejšího stánku porovnat s těmi konkurenčními.

Novinky z expozic vybraných firem na veletrhu For Arch 2014 v Praze

22.10.2014 | Ing. Petr Bohuslávek, redakce
Představujeme novinky firem Fenix, První Chodská, Berndorf, Regulus, Velux, Romotop a Stiebel Eltron prezentované na letošním stavebním veletrhu For Arch 2014 a souběžných veletrzích For Therm, For Wood, Bazény, sauny & spa a For Waste & Water.
zpět na aktuální články       2  3  4  5  6  7  8  9  10  11   

Témata 2019

Tabulky a výpočty