Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Archiv článků od 19.10.2013 do 15.10.2014

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články       2  3  4  5  6  7  8  9  10  11   

Tepelné čerpadlo EasyMaster Indoor Split získalo Grand Prix For Arch 2014

15.10.2014 | Master Therm tepelná čerpadla s.r.o.
Odborná porota mezinárodního veletrhu For Arch přidělila letos jednu z hlavních cen tepelnému čerpadlu od českého výrobce Master Therm. Tepelné čerpadlo vzduch–voda Easy Master Indoor Split (EM IS) reprezentuje originální dělenou (splitovou) konstrukci tepelného čerpadla pro vnitřní instalaci.

Tesařská tradice v českém stavebnictví

27.9.2014 | Vlastimil Růžička, redakce
Seminář s názvem Uplatnění tradičních tesařských spojů v soudobém stavebnictví nebyl jenom o stavbách, ale také o kvalitním řemesle a dovednostech, které se z našeho trhu pomalu vytrácejí. S návštěvníky veletrhu For Arch hovořili Ing. Martin Maršík a Ing. Karel Stýblo z Cechu klempířů, pokrývačů a tesařů České republiky (Cech KPT).

LEDové letní novinky

26.9.2014 | Vlastimil Růžička, redakce
Součástí doprovodného programu veletrhu For Arch byl seminář společnosti Tesla Lighting, která změnila nejen prezentaci známé značky, ale i způsob prodeje. Nová technologie jí umožnila nabídnout něco, čím se výrazně odlišuje od ostatních, a sklízí jeden úspěch za druhým.

Výpočet prostupu tepla vícevrstvou konstrukcí na TZB-info získal Čestné uznání poroty

21.9.2014 | redakce, foto: ABF a.s.
V sobotu skončil jubilejní 25. ročník veletrhu FOR ARCH. Pro portál TZB-info byl významný hned z několika důvodů: Na veletrhu byl slavnostně spuštěn druhý portál provozovaný naší redakcí ESTAV.cz a v rámci soutěže GRAND PRIX bylo uděleno Čestné uznání poroty Výpočtu prostupu tepla vícevrstvou konstrukcí na TZB-info.

Projektování v BIM na veletrhu For Arch 2014

20.9.2014 | Petra Gütterová, redakce
Odborná rada pro BIM upořádala v rámci doprovodného programu veletrhu FOR ARCH 2014 seminář na téma BIM projektování. Seminář seznámil účastníky s teorií i praxí BIM (Building Information Modeling), do češtiny překládáme jako Informační model budovy.

Solární systémy pro budovy na veletrhu For Arch 2014

20.9.2014 | Ing. Bronislav Bechník, Ph.D.
Kromě základních informací o solárních tepelných systémech a možnostech jejich instalace byly prezentovány i zajímavé novinky a zkušenosti. Jmenovitě zkušenosti s regulací velkých soustav, výhody kombinace s tepelným čerpadlem a úskalí při hodnocení ekonomiky solárních soustav.

Grand Prix pro nejlepší exponáty veletrhu For Arch 2014

19.9.2014 | redakce
Na slavnostním galavečeru veletrhu For Arch 2014 v Národním domě na Vinohradech v Praze byly ve středu uděleny Grand Prix za nejlepší exponáty představené na veletrhu. Porota udělila celkem osm hlavních cen výrobkům ze všech oborů, které jsou na veletrhu zastoupeny. V článku přinášíme fotogalerii oceněných produktů.

Čestná uznání poroty v soutěži Grand Prix veletrhu For Arch 2014

19.9.2014 | redakce
Kromě hlavních cen Grand Prix udělila porota některým produktům čestné uznání. Mezi takto oceněné exponáty patří i výpočet prostupu tepla vícevrstvou konstrukcí na TZB-info. Fotogalerii produktů naleznete v článku.

Začal 25. ročník veletrhu FOR ARCH

17.9.2014 | Ing. Petr Bohuslávek, Ing. arch. Oldřich Rejl, Ing. Jan Blažíček, redakce, ČTK
Na 830 vystavovatelů se od včerejška do soboty prezentuje na 25. ročníku stavebního veletrhu For Arch v Praze. Své výrobky a stavební řešení představí společnosti z 16 zemí. Tématem veletrhu je „Rekonstrukce a revitalizace“.

Vše o rekonstrukcích a mnohem více nabízí letošní FOR ARCH

16.9.2014 | ABF, a.s.
Dnes startuje letošní mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH. Tématem jubilejního 25. ročníku jsou rekonstrukce a revitalizace. Na čisté výstavní ploše 18 tisíc m2 prezentuje 830 vystavovatelů novinky mezi výrobky a stavebními technologiemi.

NOVINKY ve vytápění, chlazení a větrání s rekuperací na veletrhu FOR THERM

16.9.2014 | Zehnder Group Czech Republic s.r.o.
Společnost Zehnder představuje nový koupelnový radiátor Zehnder Impa, novou generaci designových radiátorů Zehnder Vitalo, nový kompaktní systém větrání Zehnder pro byty, novou decentrální jednotku Zehnder ComfoAir 70 s rekuperací tepla a vhkosti a systém ocelových stropních sálavých desek Zehnder Alumline.

25.ročník veletrhu For Arch Praha otevře své brány již zítra

15.9.2014 | redakce
Na čisté výstavní ploše 18 tisíc m2 jsou připraveny novinky, výrobky a technologie 830 vystavovatelů. Stánky již v tichosti čekají na své návštěvníky. Ale přeci jen tu a tam je vidět poslední ladění detailů. On-line kamery jsou na místě před prvními návštěvníky.

HELUZ a Bára Špotáková na stavebním veletrhu FOR ARCH

11.9.2014 | HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
Přední výrobci z oblasti stavebnictví každoročně představují novinky a trendy ze svého oboru. Společnost HELUZ chce ukázat vývoj svých vlastních cihel za posledních dvacet let. Na stánku bude v sobotu 20. září od 11 hodin přítomna oštěpařka a světová rekordmanka Bára Špotáková, která si pro svůj rodinný dům vybrala právě cihly HELUZ Family 2in1.

Siemens představí novinky na veletrhu FSDays 2014

4.9.2014 | Siemens, s.r.o.
Na stánku (4A28) bude k vidění zejména přelomové řešení bezdrátových požárních hlásičů SWING, nové čtečky karet pro systémy kontroly vstupu a nová produktová řada vysoce výkonných záznamových zařízení a záznamových programů. Srdečně Vás zveme 16.-20.9.2014.

TIPY NA STÁNKY – FOR ARCH Praha 2014

4.9.2014
Následující přehled zajímavostí vybírá z nabídky veletržních stánků letošního veletrhu FOR ARCH. Může směřovat jak kroky návštěvníků, tak může být alespoň stručnou informací o novinkách pro ty, kteří se na veletrh nedostanou.

Účastníci ENERGO SUMMITU 2014 se mohou těšit na zajímavé řečníky a aktuální témata

29.8.2014 | ABF, a.s.
Přednášky k tématům budoucnost využití obnovitelných zdrojů energií, projekty energetických úspor a nové energetické zdroje v EU mimo technologie OZE připravují odborníci z ČR i ze zahraničí.

25. ročník FOR ARCHu: od projektu přes stavbu až po inteligentní vybavení domácnosti

27.8.2014 | ABF, a.s.
Hlavním tématem mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH je rekonstrukce a revitalizace.

Kalkulátor cen energií TZB-info jako jediné komerční porovnání dodavatelů energií na stránkách ERÚ

5.4.2014 | Ing. Jan Schindler, Ing. Miroslav Hořejší, Ing. Zdeněk Reinberk, Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce
Podpisem Memoranda o podpoře informovanosti zákazníků a spotřebitelů v energetických odvětvích mezi Energetickým regulačním úřadem a společností Topinfo s.r.o. byl ukončen přes 1 rok trvající proces ověřování objektivity a nezávislosti Kalkulátoru cen energií TZB-info ze strany ERÚ. Kalkulátor cen energií TZB-info je jako jediné komerční porovnání dodavatelů energií umístěn na webových stránkách Energetického regulačního úřadu.

Unikátní metodika mapování enviromentálních dopadů získala cenu GRAND PRIX

19.10.2013 | HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
Ojedinělá metodika EPD používaná společností HELUZ, která umožňuje popsat a identifikovat dopady použití cihel na životní prostředí, zaujala odbornou porotu veletrhu FOR ARCH 2013 a obdržela hlavní cenu GRAND PRIX.
stavební suť

Informujte se o certifikaci materiálů, o odpadech a nebezpečných látkách

19.10.2013 | Vlastimil Růžička, redakce
V rámci doprovodného programu veletrhu For Arch 2013 se uskutečnil seminář s názvem Odpady – nejen stavební – jejich recyklace, užití, likvidace.
zpět na aktuální články       2  3  4  5  6  7  8  9  10  11   

Témata 2019

technická podpora výrobců