Schválený návrh novely vodního zákona (č. 254/2001 Sb.) z dílny ministerstva životního prostředí a zemědělství umožní úřadům větší regulaci odběrů vody v případě sucha.
Rekodifikace stavebního práva, kterou má projednat vláda 24. června, obsahuje problematiku digitalizace v širším smyslu, než je podstata problematiky BIM (informačního modelování budov). Na konferenci Digitalizace ve stavebnictví (CEEC Research) to v pátek 21. 6. řekla Žanet Hadžić (Ministerstvo pro místní rozvoj ČR).
O důležitosti odbornosti pro pracovníky, kteří lešení navrhují, posuzují, řídí montážní práce, nebo se na nich podílejí a také o aktuálních právních předpisech, které zatím nestanovují dostatečně přesně potřebné znalosti a dovednosti v těchto oblastech, hovoří v rozhovoru pro portál TZB-info předseda představenstva Českomoravské komory lešenářů z.s., zástupce vedoucího oddělení zkušebnictví a certifikace ve VÚBP, v.v.i. a předseda technické normalizační komise č. 3 pro osobní ochranné prostředky, Ing. Karel Škréta.
Věcný záměr nového stavebního zákona je od konce ledna v mezirezortním připomínkovém řízení. Zákon předpokládá zřízení nové struktury stavebních úřadů oddělených od státní správy a samospráv. V návrhu je jedno řízení s jedním rozhodnutím s možnostmi přezkumu s nejzazším termínem jeden rok od podání žádosti. Informace vyplývají z rozhovoru s ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovou, který poskytlo Sdružení pro architekturu a rozvoj.