Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Právní předpisy
Archiv článků od 13.12.2021 do 14.8.2022

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

7.8.2022
Mgr. Pavel Černý, Frank Bold Advokáti, s.r.o.

Ve spolupráci s portálem epravo.cz publikujeme názory právníků na novelu stavebního zákona. Začátkem dubna zveřejnila ministerstva pro místní rozvoj a životního prostředí návrh věcné novely nového stavebního zákona a zároveň také návrh zákona o jednotném povolování v oblasti ochrany životního prostředí a o změně některých souvisejících zákonů. Jaká úskalí přinášejí tyto změny?

foto © Statutární mešto Olomouc
19.7.2022
Mgr. Jana Holcnerová, Mgr. Markéta Nawrathová, INVICTA, advokátní kancelář, s.r.o.

Ve spolupráci s portálem epravo.cz jsme připravili několik pohledů renomovaných právníků na stavební tematiku. Tentokrát se zaměříme na srovnání výhod a nevýhod pořizování regulačního plánu, případně územního plánu s prvky regulačního plánu.

20.6.2022
JUDr. Vladimír Lajsek, Ph.D., Z/C/H Legal, v.o.s., advokátní kancelář Praha

Ve spolupráci s portálem epravo.cz jsme připravili několik pohledů renomovaných právníků na stavební problematiku. Tentokrát jsme se zeptali, jak pohlížet na územní plán a co v něm prověřovat, pokud se rozhodnete koupit pozemek a stavět na něm.

Jaroslav Plšek, obchodní ředitel ista Česká republika
19.6.2022
ista Česká republika s.r.o.

Digitalizace je velké téma v každém oboru, ale obor měření energií teď prochází velkými změnami, které jsou částečně způsobené i novými legislativními požadavky.

12.6.2022
Mgr. et Mgr. Ing. Jan Tomíšek, JUDr. Martin Mezenský, ROWAN LEGAL, advokátní kancelář s.r.o.

Ve spolupráci s portálem epravo.cz jsme připravili několik pohledů na peripetie okolo nového stavebního zákona. Návrh novely nového stavebního zákona se v současné době nachází v meziresortním připomínkovém řízení. Do konce června bude novela předložena vládě. Po projednání Legislativní radou vlády by měla být na programu jednání vlády v září a sněmovna by ji měla začít projednávat v říjnu. Definitivní verze novely by měla být schválena do konce tohoto roku. Účinnost všech částí zákona pak bude od roku 2024.

12.5.2022
JUDr. Lukáš Dořičák, LL.M., ARROWS advokátní kancelář, s.r.o.

Ve spolupráci s portálem epravo.cz jsme připravili několik pohledů renomovaných právníků na stavební tematiku. Co je to právo stavby, a jak s tímto institutem správně nakládat, jsme se zeptali doktora Lukáše Dořičáka z advokátní kanceláře ARROWS.

14.4.2022
Ing. Naděžda Vitulová

Na 30. mezinárodní konferenci soudního inženýrství ExFos ve Znojmě jsme oslovili přednášející Naděždu Vitulovou a zeptali se jí na aktuální situaci v oblasti katastru nemovitostí a na změny po dvou novelách katastrálního zákona.

summit Koncepce BIM 2022
2.3.2022
Ing. Petr Bohuslávek, redakce

Práce na zákonu o BIM, tvorba nástrojů pro digitální stavební řízení a územní plánování, tvorba Datového standardu ve stavebnictví s převzetím SNIM agenturou ČAS, digitalizace ČSN a pilotní projekty BIM, to jsou některá z témat summitu Koncepce BIM, který proběhl 24. února.

2.2.2022
STUDIO AXIS - Centrum vzdělávání ve stavebnictví

STUDIO AXIS, spol. s r.o. – Centrum vzdělávání ve stavebnictví zve širokou odbornou veřejnost na ON-LINE i prezenční školení pořádaná v únoru a březnu 2022.

Centrum Prahy © daliu - Fotolia.com
25.12.2021
JUDr. Kristýna Faltýnková, Mgr. Jakub Straka, PRK Partners s.r.o. advokátní kancelář

Ve spolupráci s portálem epravo jsme připravili několik pohledů právníků na stavební problematiku. Tentokrát jsme se zaměřili na ochranu architektonických a urbanistických hodnot ve stavebním právu.

Rozestavěný rodinný dům © Stock.adobe.com -  Grispb
20.12.2021
Ing. Petr Bohuslávek, redakce

Mnozí stavebníci rodinných domů zažívají krušné chvíle. Zvyšují se ceny materiálu a práce, rostou úrokové sazby a na domy jsou kladeny přísnější energetické požadavky. Realitní společnosti zaznamenávají zvýšený prodej rozestavěných domů. Redakce TZB-info a ESTAV.cz oslovily přední realitní kanceláře a experty v oboru.

© AdobeStock
13.12.2021
Mgr. Jan Pořízek, Mališ Nevrkla Legal, advokátní kancelář

Ve spolupráci s portálem epravo jsme připravili několik pohledů právníků na stavební problematiku. Tentokrát jsme se zaměřili na takzvané černé stavby. Jaké zákonné prostředky máme k dispozici; jak se bránit proti černým stavbám?


zpět na aktuální články
 
 
Reklama