Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Dalux BIM prohlížeč v češtině zdarma

Dalux rozšiřuje digitalizaci ve stavebnictví na českém a slovenském trhu a nabízí BIM prohlížeč v češtině zdarma!

S cílem zvýšení adopce BIM na stavbě, představila dánská společnost Dalux aplikaci BIM prohlížeč pro tablety a smartphony zcela zdarma. Vize firmy Dalux je digitalizace všech procesů během přípravy a realizace stavebního projektu. Především procesy spojené s projektováním, koordinací dokumentů a kontrolou projektu od návrhu až po realizaci.

“V Dánsku jsme se setkali s pracovníky na stavbě, kteří chtěli používat BIM, ale díky vysokým nákladům nebo složitosti ovládání si nemohli dovolit adopci tohoto řešení. Proto jsme se rozhodli, že nabídneme BIM prohlížeč zdarma” říká CEO Torben Dalgaard.

80.000 uživatelů

Dalux se stal lídrem v BIM a je používán více než 80 tisíci uživateli po celém světě. Mezi spokojené klienty patří mimo stavební firmy a developery například i státní úřady a dokonce i dánská policie.
BIM prohlížeč od Daluxu dokáže pracovat s několika velkými a komplexními BIM modely najednou a zkombinovat 2D výkresy a 3D modely. BIM prohlížeč lze používat i offline a lze ho zdarma stáhnout na Android nebo iOS.

Blíže českým zákazníkům

Dalux nově otevřel pobočku i v Praze, aby mohl spolupracovat blíže se svými stávajícími klienty a umožnil dalším zákazníkům hladký přechod do BIMu.

“Bez ohlednu na to, jak nové postupy a metody nazveme, zda BIM či Stavebnictví 4.0, nebo zkrátka jen digitalizace, jsou nadcházející změny pracovních postupů nevyhnutelné. Aplikací nových technologií a dalšími inovacemi musí stavebnictví získat především větší efektivitu, nový impuls jak zlepšit produktivitu práce a snížit riziko chyby, které, jak víme z mnoha projektů, mohou mít drastické finanční ztáty” říká Pavel Lacina, Country Manager pro český a slovenský trh a dodává:
“Bez ohledu na vládou schválenou koncepci o zavádění metody BIM a její povinnost pro veřejné zadavatele od roku 2022 je BIM příležitost pro každého, kdo realizuje nebo se podílí na stavebním projektu, už dnes.”

Dalux má k dnešnímu dni 85 zaměstnanců po celé Evropě z nichž polovina jsou IT developeři z Dánska. Produkty Dalux jsou používány globálně pro více než 30 000 projektů v 90 zemích.
Dalux BIM prohlížeč v češtině zdarma, foto Dalux

BIM na TZB-info

Na TZB-info je BIM v oblasti Facility management. Hlavní benefity funkčního BIM modelu vidíme v oblasti správy budovy. Když se budova 2 roky projektuje, 2 roky staví a 80 let slouží, není až tak nic překvapujícího, že nejdéle data o budově užívá právě správa budovy. V letošním roce je BIM projektem, je to téma s výjimečným místem na titulce TZB-info i s výjimečnou péčí ačkoliv víme, že model v plné verzi, tj. takový, kde by byl BIM od začátku do konce a až do provozu v ČR ještě nemáme.