Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Ing. Milan Bechyně

redakce TZB-info

Absolvoval v roce 1975 Fakultu strojní ČVUT v Praze, obor Energetické stroje a zařízení. Specializuje se na energetickou politiku, úspory energie a energetickou náročnost budov. Je jedním ze zakladatelů portálu TZB-info.

Archiv článků autora:7.12.2000
Ing. Milan Bechyně

Zvýšení tzv. regulovaných cen (jinak řečeno dotovaných z jiných příjmů) zemního plynu a elektřiny jistě nikoho nepřekvapilo. Každý, kdo jen trochu sleduje dění v této oblasti, to musel čekat. Co ale překvapilo, bylo to, že ministr Grégr bez jediného slůvka vysvětlení opustí dosavadní plánovanou postupnou nápravu cen a prohlásí, že ....

28.11.2000
ing. Milan Bechyně

7. mezinárodní odborný veletrh vytápění, ventilace, klimatizační, měřící, regulační, sanitární a ekologické techniky AQUA-THERM opět potvrdil, že tato akce je i přes poměrně krátkou tradici, nejvýznamnější českou přehlídkou novinek v těchto významných technických oborech.

9.11.2000
ing. Milan Bechyně

Odborné sekci vytápění Společnosti pro techniku prostředí se podařil husarský kousek. V současné špičce topenářské sezóny uspořádat vzorně připravený a velmi dobře navštívený seminář pro projektanty. Účastníci zde dostali ucelený průřez situací v oblasti výpočtového a kreslícího software doplněný informacemi o možnostech využití internetu v tomto oboru.

2.11.2000
ing. Milan Bechyně

Grégrovo ministerstvo navrhuje výrazné zdražení poplatků za přenos a distribuci elektřiny. Podle zákona sice nemůže o cenách rozhodovat, přesto se ale našla cesta. Od nového roku o těchto cenách bude rozhodovat nezávislý regulátor. Ten ale ministrovi Grégrovi plně podléhá.

1.11.2000
ing. Milan Bechyně

Včerejší přednáška Dr. Scheera v Praze byla pro asi 200 účastníků autentickým setkáním s mužem, který prakticky prosazuje zcela zásadní změny v energetické politice. Hermann Scheer je doktor politických věd, ekonom a sociolog. V sousedním Německu je vydavatelem dvou odborných energetických časopisů, poslancem Spolkového sněmu a členem parlamentního sdružení Rady Evropy.

15.8.2000
ing. Milan Bechyně

Nová rubrika na Topinfu - "Ptejte se" se i přes parné léto rozběhla překvapivě svižně. Odpověď na jeden zajímavý dotaz jsme se rozhodli Vám poskytnout i formou článku, což umožňuje další služby (tisk, zaslání e-mailem). 
 
Reklama