Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Archiv článků autora: Ing. Milan Bechyně


22.8.2004
Ing. Milan Bechyně, TZB-info

Rozhovor s Martinem Pertlem o již 2. ročníku tenisového turnaje firemních dvojic ve čtyřhrách určený pro představitele stavebnictví (tzn. pro všechny subjekty, jejichž činnost má nějakou spojitost ze stavebnictvím), který pořádá Svaz podnikatelů ve stavebnictví ČR a Stavební sdružení Vysočina v pátek 10. září 2004 v Jihlavě.

15.5.2004
Ing. Milan Bechyně, TZB-info

V redakčním rozhovoru hodnotí ředitel české divize JUNKERS patřící do skupiny BOSCH Ing. Luboš Morávek technické parametry nové řady kotlů a zmiňuje se i o perspektivách dalšího rozvoje prodeje a servisu v České republice po jejím vstupu do EU.

1.5.2004
Ing. Milan Bechyně, TZB-info

Dnešní den je jedním z těch, které se zcela určitě dostanou do naučných slovníků a učebnic k heslu Česká republika. Na nás teď bude záležet, jestli si toto datum budou připomínat naši potomci jako významné, formální, nebo dokonce nešťastné.

7.3.2004
Ing. Milan Bechyně, TZB-info

V hornorakouském Welsu dnes skončil již 20. ročník veletrhu energetických úspor EnergiesparMesse. To, že je na výstavišti běžně slyšet čeština a slovenština, ukazuje na skutečný zájem našich lidí o témata související s efektivním využíváním energie a obnovitelným rozvojem společnosti. Přístup Horního Rakouska by pro nás mohl být v některých bodech jistě příkladem stanovení a naplňování energetické koncepce. Bohužel se nám někam vytratilo to Masarykovo "A 'de se!".

15.2.2004
Ing. Milan Bechyně, TZB-info

Na takto položenou otázku si asi málokdo dokáže odpovědět. Při hledání odpovědi se nám totiž hned vybavují další otázky. Potřebujeme vůbec státní energetickou koncepci (SEK)? V čem by se měla lišit od těch předchozích "socialistických" nebo od poslední koncepce zpracované Ministerstvem průmyslu a obchodu za ministra Grégra a přijaté vládou v roce 2000? Měla by být koncepce závazným, právně vynutitelným dokumentem, nebo jen seznamem představ a zbožných přání autorů?

9.11.2003
Ing. Milan Bechyně, TZB-info

Obor TZB, který se stále zřetelněji prosazuje jako samostatná technická disciplína, je opravdu těžké popsat a začlenit mezi ostatní technické disciplíny. Ostatně jako je tomu vlastně u většiny nově vzniklých a dynamicky se rozvíjejících technických odvětví. Těžko se začleňují do tradičních "šuplíků" třídění knihoven, protože jsou vždy průnikem několika disciplín, které spolu zdánlivě nesouvisí.

9.10.2003
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., Ing. Milan Bechyně, redakce

Souhrn postřehů a poznámek z doprovodných programů si všímá problematiky, které se na stavebních veletrzích FOR ARCH dostalo široké pozornosti - technického zařízení budov (TZB).

24.8.2003
Ing. Milan Bechyně

V posledních dnech byla dokončena pracovní verze zákona na podporu výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů. Redakce TZB-info dostala od expertní skupiny připravující návrh zákona ke schvalovacímu procesu souhlas ke zveřejnění aktuální verze textu.

13.7.2003
Ing. Milan Bechyně, TZB-info

Mezinárodní odborný veletrh a kongres v německém Freiburgu je zajímavý právě úzkým propojením tradičního veletrhu probíhajícího ve třech moderních halách a odborného kongresu s celou řadou menších odborných seminářů paralelně probíhajících v prostorách výstaviště.

23.4.2003
Ing. Milan Bechyně, Ing. Jaroslav Peterka, CSc.

Pochopení významu odborného termínu je problémem prakticky všech oborů. U těch oborů, které jsou nové a po technické stránce se tvoří a vyvíjejí, je tento problém ještě aktuálnější. Proto vznikla dohoda mezi časopisem Alternativní energie a portálem TZB-info o otevření diskuze k významu pojmů z oblasti obnovitelných zdrojů energie.

9.2.2003
Ing. Milan Bechyně

Původní téma dnešního editorialu měla být volba prezidenta. Píše a diskutuje se o ní doslova všude, tak proč také nepřispět komentářem. Pak jsem ale pročítal přehled tisku z minulého týdne a strnul jsem.

11.4.2002
Ing. Milan Bechyně

Komínový systém Avant Primo vstoupil do povědomí odborníků po získání Zlaté medaile na odborném veletrhu Aqua-therm 2001. Jedná se o nový komínový systém určený pro odvody spalin od všech druhů plynových a olejových spotřebičů v rodinných domech. 
 
Reklama