Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
CAD a BIM knihovny
Archiv článků od 15.7.2005 do 16.4.2009

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

5.11.2008
Geberit spol. s r.o.

Oblíbený technický katalog Geberit je od října letošního roku k dispozici také v internetové verzi na www.geberit.cz. Zatímco v terénu na stavbách zůstane nepostradatelná tištěná kniha, v kanceláři je pohodlnější používat elektronický katalog. Rychle se v něm vyhledává a s podklady lze na počítači dále pracovat.

19.12.2006
Nicoll Česká republika, s.r.o., Ing. Martina Černá

Přednáška ze semináře k hospodaření s dešťovou vodou přináší přehlednou rekapitulaci možností a výrobků jak s dešťovou vodou naložit podle současných požadavků, tj. bez přímého odvádění do kanalizace.

13.11.2006
Geberit spol. s r.o., firemní

Článek je doplněním k volnému seriálu o využívání CAD systémů v oboru TZB, který proběhl v září a v tomto článku je popsán postup práce s volným SW společnosti Sanitec pro plánování koupelen.

18.9.2006
Ing. Dagmar Kopačková; výběr informací z přehledu v časopisu Computer Design

Nad většinou obecných CAD programů lze provozovat specializovanou nadstavbu a pomocí specializovaných funkcí si uživatelé vytvářejí knihovny a systémy na míru. Článek přináší přehled SW, zajímavé podrobnosti, odkazy na demoverze a kontakty.

15.9.2006
Ing. arch. Vladimír Balda

Pokud nejsou na začátku práce na projektu dostupné výkresové a mapové podklady v digitální podobě projektant má v takovém případě k dispozici alespoň kopie katastrálních nebo jiných map, které je možno neskenovat, vložit do výkresu AutoCADu a následně s nimi pracovat.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama