Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Archiv článků autora: Vlastimil Růžička
   ...  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10   

Ve vývoji trhu TZB lze sledovat podobné trendy jako v oblasti spotřebního zboží

7.7.2009 | Vlastimil Růžička, redakce
Dopady ekonomické krize na trh technických zařízení budov jsou zřejmé. Asociace odborných velkoobchodů oborů plyn, voda, topení, vzduchotechnika pořádala na toto téma konferenci a řečníci shrnuli evropský vývoj na trhu TZB do několika základních bodů. Hovořilo se o internacionalizaci a koncentraci v průmyslu i v distribuci, zmíněna byla i výroba, která se až dosud přesouvala ze západní Evropy za levnější pracovní silou. Jako podstatné lze označit také to, že uvědomění spotřebitelů se podle průzkumů podstatně zvyšuje a kvalitní produkty kupuje více zákazníků ze střední třídy s ohledem na životní prostředí a ekologii.

Diskusní setkání odhalují problémy nízkoenergetického stavění

20.6.2009 | Vlastimil Růžička, redakce
Prostory nové budovy Národní technické knihovny v Praze zvolil na začátku června organizátor Envi A o.p.s. pro diskusi s tématem Úskalí při zadávání a realizaci nízkoenergetických a enviromentálních projektů.

Europarlament mění směrnici o energetické náročnosti budov

30.4.2009 | Vlastimil Růžička, redakce
Evropský parlament schválil v minulém týdnu pozměňovací směrnici o energetické náročnosti budov. Původní návrh Komise totiž neobsahoval žádná konkrétní data pro zavedení energeticky neutrálních budov a blíže nespecifikoval průběžné národní cíle. Komise má v úmyslu zavést společnou metodologii výpočtu energetické účinnosti a vypracovat detailní evropskou definici budov s nulovou čistou spotřebou energie.

Program Panel bude rozšířen, podpora státu pokračuje

18.4.2009 | Vlastimil Růžička, redakce
15. 4. se v hotelu Corinthia Towers uskutečnila diskuze pod názvem Rehabilitace bytového fondu a změny ve stavebnictví v souladu s ekologickými a energetickými záměry státu.

Miliardy na úspory a zelenou energii vyvolaly diskusi

11.4.2009 | Vlastimil Růžička, redakce
7. dubna byl představen dlouho očekávaný program Zelená úsporám. Program přinesl celou řadu novinek v oblasti podpory úspor energie a nízkoemisních zdrojů pro vytápění. Přestože se jedná o ojedinělý a poměrně velkorysý projekt, jenž nabízí celou řadu výhod, má i své odpůrce.
V rozhovorech jsme oslovili Marka Bláhu, ředitele společnosti Tepelná čerpadla IVT, a Richarda Richtermoce ze společnosti Thermoil, tedy muže, kteří dotace ministerstva dlouhodobě sledují.
diskuse: 12 příspěvků, poslední 16.02.2010 13:39
   ...  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10   

Témata 2019

CAD a BIM knihovny