Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Archiv článků autora: Vlastimil Růžička
   ...  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10   

Mezinárodní studentská soutěž Multi-Komfortní dům Isover

28.7.2013 | Vlastimil Růžička, redakce
Poprvé se začalo v Čechách soutěžit před dvěma lety (počínaje 7. ročníkem) a v současné době již byli vyhlášeni vítězové 9. ročníku soutěže. Talentovaných studentů přibývá a zájem o soutěž Multi-Comfort House Isover kontinuálně roste.

Druhý ročník konference Výtahy řešil záměry revize norem

5.7.2013 | Vlastimil Růžička, redakce
První polovina měsíce června patřila v pražském studiu Axis opět výtahářům. Seminář určený převážně vlastníkům a správcům budov, bytovým družstvům, projektantům a stavebním firmám si každoročně nachází stále širší okruh návštěvníků.

Dřevo jako součást stavebních veletrhů

19.5.2013 | Vlastimil Růžička, redakce
Svoji premiéru si úspěšně odbyl v  rámci 18. ročníku Stavebních veletrhů Brno IBF 2013 také veletrh DSB – Dřevo a stavby Brno. Návštěvníky byl přijat vlídně, zájem byl velký. Odbornou záštitou nad ním převzala Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD).

Podrobné ohlédnutí za stavebním veletrhem

4.5.2013 | Vlastimil Růžička, redakce
Přestože pokles stavební produkce pokračoval i v roce 2012 a v letošním roce se neočekávají žádné výrazné změny, brněnské výstaviště nasadilo všechny síly, aby to nebylo na tradičním stavebním veletrhu nijak zřetelné. Podařilo se to jen zčásti.

Pasivní studium ve Volyni a jiné aktivity rozvoje

14.4.2013 | Vlastimil Růžička, redakce
Neznamená to, že by studenti a pedagogové Vyšší odborné školy ve Volyni byli pasivní. Naopak – vedení známé instituce otevírá nový akreditovaný vzdělávací program s názvem Nízkoenergetické a pasivní objekty a rozšiřuje prostory pro vzdělávání i praxi. Informoval o tom zástupce ředitele školy Ing. Petr Červený.

Volyňský seminář Dřevostavby posedmnácté

5.4.2013 | Vlastimil Růžička, redakce
Tradičně se v jihočeském městečku Volyně sešli nadšenci, aby představili nestárnoucí stavební materiál. 17. ročník dvoudenního semináře (27. až 28. 3.) Dřevostavby 2013 přinesl celou řadu zajímavých událostí a přednášek.

Zajímavosti z konference Sanace a rekonstrukce staveb

29.12.2012 | Vlastimil Růžička, redakce
Již 34. ročník mezinárodní konference se uskutečnil na půdě brněnské stavební fakulty VUT. Dramaturgie této prestižní akce se odvíjela od jednotlivých referátů českých a zahraničních účastníků. Představíme některé z nich.

Zkoušení a jakost ve stavebnictví

19.10.2012 | Vlastimil Růžička, redakce
První týden měsíce října patřil na Fakultě stavební VUT v Brně dvoudenní konferenci s názvem Zkoušení a jakost ve stavebnictví. Hovořilo se o zkoušení různých typů konstrukcí i o zkoušení stavebních materiálů, udělovala se cena Karla Hollana. Jedná se už o šestý ročník.

Konference Podlahy 2012: debata nejen o ČSN 74 4505

14.10.2012 | Vlastimil Růžička, redakce
Druhá polovina září patří již tradičně odborné konferenci Podlahy a povrchové úpravy ve stavebnictví. Letošní sedmý ročník se nesl ve znamení aplikace nových norem a přímých zkušeností z každodenní praxe. První den konference se hovořilo převážně o povrchových úpravách a podlahách obytných budov, druhý den o průmyslových podlahách.

Ohlédnutí za strojírenským veletrhem

7.10.2012 | Vlastimil Růžička, redakce
Dvě velké akce měsíce září – veletrh stavebnictví FOR ARCH v Praze a MSV v Brně. To že strojírenství je oborem s velkým přesahem, dokazují každoročně vystavovatelé a pořadatelé strojírenského veletrhu. Své místo tady mají i stavebnictví a úspory energie.

Nové technologie výtahů jsou páteří úsporných budov

23.9.2012 | Vlastimil Růžička, redakce
O nových řídicích systémech moderních výtahů založených na nízkoenergetické multiprocesorové technologii a o speciálních pohonných jednotkách, které výrazně snižují celkovou spotřebu energie, jsme hovořili se zástupci firem Otis a Schindler.

První obytný soubor certifikovaný metodikou SBToolCZ

26.8.2012 | Vlastimil Růžička, redakce
ČVUT Praha vydalo oficiální zprávu o prvním obytném souboru certifikovaném metodikou SBToolCZ. „Byla zahájena výstavba první etapy nové čtvrti Úval Hostín, ve které je certifikováno ve fázi návrhu 12 rodinných domů a 22 bytů ve třech bytových domech,“ uvedl v tiskovém prohlášení Ing. Martin Vonka, Ph.D.

Seminář Výtahy 2012

1.7.2012 | Vlastimil Růžička, redakce
Dlouho diskutovaná potřeba řešení problémů s českými výtahy se projevila naplno při semináři pražského STUDIA AXIS dne 14. června 2012. Setkali se zde zástupci bytových družstev, majitelé a provozovatelé výtahů, s projektanty a dodavateli, aby posoudili technické normy a směrnice, zejména z hlediska konstrukční a také požární bezpečnosti. Program semináře, jehož garantem byla Unie výtahového průmyslu v ČR, nabízel i doprovodné akce, které se týkaly financování či aktuálních technických novinek v oboru Výtahy.

Stavba vzorového domu a nové koncepty bydlení

20.6.2012 | Vlastimil Růžička
O rychlosti stavby rodinného domu a o dalších výhodách ekologických konstrukčních systémů se mohli přesvědčit návštěvníci na červnové prezentaci konceptu Natura Space v obci Dobříň u Roudnice nad Labem. Následovalo i pozvání na konferenci Light Building (26. 6. 2012 v Liberci).

Seminář Výtahy 2012 bude řešit také aktuální legislativu

28.5.2012 | Vlastimil Růžička
Ve čtvrtek 14. června pořádá STUDIO AXIS, spol. s r.o – Centrum vzdělávání ve stavebictví – v Lisabonské ulici v Praze dlouho očekávaný seminář s názvem Výtahy 2012. Bohatý program nabízí cenné informace pro odbornou i laickou veřejnost.
seminář dřevostavby 2012 volyně

Postřehy z volyňského semináře Dřevostavby 2012

24.4.2012 | Vlastimil Růžička, redakce
Období Velikonoc tradičně připomíná také seminář Dřevostavby ve Volyni. Již 16 let se tady každý rok scházejí nejrůznější nadšenci, aby představili nestárnoucí stavební materiál. Seminář je určen projekčním, investorským a realizačním firmám, které se zabývají problematikou dřevostaveb, řídícím pracovníkům resortu stavebnictví a dřevozpracujícího průmyslu, pedagogům odborných škol, studentům a široké odborné veřejnosti.
dřevostavby 2012

Blíží se tradiční volyňský seminář Dřevostavby

27.3.2012 | Vlastimil Růžička
Ve středu 4. a ve čtvrtek 5. dubna proběhne na Vyšší odborné škole ve Volyni již XVI. ročník oblíbeného mezinárodního semináře Dřevostavby. Pořadatelé nabízejí 39 přednášek, se kterými vystoupí přední odborníci z výrobní a projekční sféry ze Slovenska, Belgie, Rakouska, Švýcarska, Finska, Lucemburska, Kanady, Velké Británie a České republiky.

Zajímavosti z konference Izolace 2012, tentokrát na výstavišti v Letňanech

23.2.2012 | Vlastimil Růžička, redakce
Již tradiční každoroční konference s názvem Izolace se tentokrát uskutečnila v prostorách letňanského výstaviště v rámci veletrhů Střechy Praha a Solar Praha 2012 (v zahajovací den 8. února). Podle slov organizátorů vytváří nový prostor nové výzvy – hlavní téma Střešní pláště popisuje od základů až ke žhavým novinkám současné moderní architektury.

Návrhové normy v požárně bezpečnostním řešení stavby

17.2.2012 | Vlastimil Růžička, redakce
V ateliéru D stavební fakulty ČVUT Praha se na začátku února uskutečnil celodenní seminář s názvem Požárně bezpečnostní řešení stavby a návrhové normy. Připravila jej stavební fakulta ČVUT ve spolupráci s Generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru Ministerstva vnitra ČR, Profesní komora požární ochrany a Česká asociace ocelových konstrukcí.

Sluňákov - nízkoenergetické Centrum ekologických aktivit města Olomouce

6.2.2012 | Vlastimil Růžička
Město Olomouc je majitelem zajímavě řešené nízkoenergetické budovy vzdělávacího centra obecně prospěšné společnosti Sluňákov se zaměřením na rozvoj vztahu člověka a přírody. Stavba byla oceněna hlavní cenou Grand Prix architektů 2007.
   ...  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10   

Témata 2019

Tabulky a výpočty