Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program
Archiv článků autora: Ing. Miroslav Hořejší


1.4.2019
Ing. Miroslav Hořejší

Závěrečný díl seriálu popisuje tepelná čerpadla z globálního ekologického pohledu šetření energií. Dále se věnuje problematice nákladů na provoz, návratnosti investice tepelných čerpadel a možnostem získání státních dotací.

1.4.2019
Ing. Miroslav Hořejší

Tepelné čerpadlo je zdrojem tepla se silně rostoucí tendencí využití. Přispívá k tomu růst cen energií a úsporný poteciál spolupráce tepelného čerpadla s fotovolatickou elektrárnou. Seznamte se s principem činnosti tepelného čerpadla, s jeho výhodami.

5.4.2014
Ing. Jan Schindler, Ing. Miroslav Hořejší, Ing. Zdeněk Reinberk, Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Podpisem Memoranda o podpoře informovanosti zákazníků a spotřebitelů v energetických odvětvích mezi Energetickým regulačním úřadem a společností Topinfo s.r.o. byl ukončen přes 1 rok trvající proces ověřování objektivity a nezávislosti Kalkulátoru cen energií TZB-info ze strany ERÚ. Kalkulátor cen energií TZB-info je jako jediné komerční porovnání dodavatelů energií umístěn na webových stránkách Energetického regulačního úřadu.

1.7.2011
Ing. Miroslav Hořejší

Právě dnes je tomu 10 let, co se oficiálně narodil internetový portál TZB-info. Přesně před deseti lety, 1. 7. 2001, byl na internetu zpřístupněn tehdy zcela nový portál, který navázal na původní server zaměřený pouze na topenářství.

25.12.2006
Ing. Miroslav Hořejší

V letošním roce uplynulo přesně 5 let od oficiálního spuštění internetového portálu TZB-info. Všem našim čtenářům a partnerům přejeme klidné prožití vánočních svátků a zejména zdraví a mnoho úspěchů v příštím roce 2007.

1.8.2005
Ing. Miroslav Hořejší

Poměrně nedávno zveřejněný nový vzhled TZB-info byl pouze počátkem pro další změny a rozšiřování celého portálu. Aktuálně je připravena zcela nová oblast, která bude věnována problematice snižování energetické náročnosti budov a to zejména s ohledem na stavební řešení objektů.

26.7.2005
Ing. Miroslav Hořejší

Obrazová dokumentace je doplňkem ke čtyřdílnému seriálu, který byl na portálu TZB-info publikován počátkem roku 2004 a byl věnován popisu řešení stavby a TZB u reálného rodinného domu. Pozornost je věnována především řešení problematických detailů.

17.5.2005
Ing. Miroslav Hořejší

Portál TZB-info má po téměř pěti letech zcela nový barevný design. Nový vzhled ale pouze doprovází další změny, jejichž hlavním cílem je větší přehlednost jak pro pravidelné čtenáře, tak i pro náhodné návštěvníky.

21.11.2004
Ing. Miroslav Hořejší, TZB-info

Pravidelní čtenáři určitě zaznamenali změny, které byly postupně prováděny v minulém týdnu na titulní straně portálu a také v oborových částech TZB-infa. Jedná se o začátek změn, které by měly dlouhodobě vést zejména k přehlednějšímu a kvalitnějšímu obsahu celého portálu.

11.3.2004
Ing. Miroslav Hořejší

Závěrečný díl seriálu je věnován popisu skutečně realizovaného řešení TZB v energeticky úsporném domě. Článek zmiňuje především systém vytápění tepelným čerpadlem, nucené větrání s rekuperací tepla a způsob ohřevu TUV.

4.3.2004
Ing. Miroslav Hořejší

Dnešní díl seriálu je věnován především popisu provedení jednotlivých tepelných izolací. Popsány jsou všechny druhy použitých izolací a systémů. Zvláštní pozornost je věnována provedení některých detailů, které autor považuje za důležité, ale které nejsou úplně obvyklé u ostatních domů.

26.2.2004
Ing. Miroslav Hořejší

Druhý díl seriálu popisujícího skutečně realizovaný energeticky úsporný rodinný dům je věnován přehledu hlavních použitých materiálů a konstrukcí. Dále je uveden souhrn tepelně technických vlastností jednotlivých konstrukcí a výpočet tepelných ztrát.

19.2.2004
Ing. Miroslav Hořejší

V seriálu několika článků autor uvádí své vlastní zkušenosti se stavbou energeticky úsporného rodinného domu. Všechny články budou zaměřeny především na praktické poznatky a ukázky skutečných řešení, která lze při stavbě použít. První díl popisuje obecně koncepci domu a prostorové rozmístění vnitřních místností.

6.3.2001
Ing. Miroslav Hořejší

Od 1.dubna 2001 budou všem odběratelům účtovány dodávky zemního plynu podle množství dodané energie v kWh, namísto dosavadního odebraného objemu v m3. Proč je tento způsob spravedlivější a jak bude prováděn přepočet ?

16.11.2000
Miroslav Hořejší

Již druhý rok nás můžete navštívit na tradiční výstavě Aqua-therm 2000. Zveme všechny do Křižíkových pavilonů - hala C, stánek 704 (sdružení ČSTZ), kde bude představen také nadřazený informační systém TZ info. 
 
Reklama