V úterý 1. listopadu 2016 litomyšlský závod společnosti Saint-Gobain Adfors CZ oficiálně otevírá novou výrobní halu.
Jednoznačně vlhkost! Podstatu tohoto problému a jeho východiska odhaluje dlouhodobá studie Kamila Staňka. Studie s názvem „Tepelně vlhkostní chování dvouplášťové ploché střechy panelového domu s dřevěným horním pláštěm po sanaci metodou foukané tepelné izolace“ vznikla v UCEEB ČVUT v Praze a vychází z podrobného průběžného měření tepelně vlhkostních poměrů ve střešním plášti panelového domu v období 2014–2015.
Nejmodernější technologie obvykle představují také maximální dávku komfortu. To platí i v případě kondenzačních kotlů, které přinášejí do domácností teplo, teplou vodu a s tím spojené pohodlí. A maximalizují také úspory. Kondenzační technologie dokáže za rok ušetřit až 30 % nákladů domácnosti za energie.
Chytré sítě a chytrá města jsou často slýchanou odpovědí na otázku, jak skloubit pohodlný životní styl pro stále více lidí s nízkou spotřebou energie a s menšími emisemi CO2. Hodně se o nich mluví, ale jak konkrétně by měly vypadat v provozu? Několik praktických projektů právě probíhá ve Vídni a okolí a stojí za nimi společnost Siemens. Řeč je o městské laboratoři Aspern Seestadt a chytré budově Siemens City.
Nový odvodňovací žlab MEA FLUID z SMC kompozitu nabízí projektantům cenově i konstrukčně efektivní řešení ploch, které jsou středně zatěžované. Žlaby MEA FLUID jsou určeny pro bezpečný svod vody systémem liniového odvodnění. Při použití tohoto systému voda urazí ke žlabu krátkou vzdálenost a plocha se dá snadno vyspádovat.
Finance ze zcela nového dotačního programu jsou určeny na vybudování domovních čistíren odpadních vod pro občany zejména v malých obcích, ale i v městských částech, kde se výstavba velké ČOV nevyplatí nebo není možné ji postavit z technických důvodů. Na pilotní výzvu putuje 100 milionů Kč. Co na to výrobci?
Zdroje energie, které poskytuje příroda, jsou lidmi využívány od dávných dob. Dnes energii z přímého slunečního záření nebo její přeměnu do formy biomasy dokážeme využít daleko efektivněji než dříve. Přesto se i v dnešní době učíme využívat tyto přírodní zdroje energie hospodárněji a vhodně je kombinovat při pokrývání energetických potřeb budov. S tím také mohou pomoci aktuálně probíhající dotace. Pro pořízení nového ekologického kotle a solárního termického systému je možno získat dotaci v celkové výši až 182 500 Kč.
Odpovězte na tři otázky a máte šanci vyhrát některý z nových přístrojů Testo pro měření elektrických veličin. Mezinárodně úspěšná společnost Testo, expert v oblasti měřící techniky původem z německého Schwarzwaldu, rozšiřuje svou odbornost i na přístroje pro měření elektrických veličin. Tyto jedinečné technologie se prosazují na světovém trhu a vyznačují se velmi snadnou obsluhou.
Konec roku se blíží a s ním vydání nových cenových rozhodnutí Energetického regulačního úřadu. V posledních letech jsou právě regulované ceny pro mnoho zákazníků tou rozhodující položkou způsobující změnu plateb. Rok od roku se regulované ceny zdražují, bude tomu tak i letos? Co navrhuje regulátor s ohledem na notifikaci podpory výroby elektřiny z podporovaných zdrojů?
Recenzovaný Článek popisuje požadavky na přípravu teplé vody v bytových domech. Zabývá se jednak určením potřeby teplé vody v závislosti na typu objektu, profilem odběru teplé vody v bytových domech a třemi základními metodami pro navrhování zásobníku teplé vody a tepelného výkonu zařízení na přípravu teplé vody.
Recenzovaný Závazek ČR, do roku 2020 zvýšit energetickou účinnost vytápění o 20 %, znamená ve stejném poměru zvýšit úspory tepla bez poklesu vnitřní teploty. Poprvé se tím požaduje dosáhnout skutečných úspor tepla, nikoliv jen snížení úrovně vytápění uživateli bytů ve smyslu jejich ekonomického chování. Uživatelé soustav mohou vnitřní teploty místností snižovat, ale zvýšení energetické účinnosti vytápění se tím nedosahuje. Článek informuje o řešení pro všechny zateplené i nezateplené budovy.