Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Jak rok 2020 změnil vnímání bezpečnosti a jaké jsou trendy oboru? To prozradí FOR ARCH

Bezpečnost bude jedním ze zásadních témat na stavebním veletrhu FOR ARCH, který se bude konat v PVA EXPO PRAHA od 22. do 26. září. Klíčová ze zásadních novinek veletrhu bude také výstava FOR CITY zaměřená na inovace pro města, obce a regiony. Co všechno přinese letošní ročník veletrhu? Oficiálními vozy veletrhu jsou automobily značky FORD. Generálním partnerem veletrhu FOR ARCH je Skupina ČEZ.

V letošním roce pojem bezpečnost zcela změnil význam. Změnila ho epidemie, karanténa, kdy byli lidé dlouho doma, a ve zdravotnictví a na úřadech se přidaly hrozby kybernetické bezpečnosti. Vlivem epidemie se změnily i požadavky na přístupové systémy v budovách. „Požadavek na kontrolovaný vstup osob do budov je nyní celosvětově vzrůstající trend, např. počítání lidí v zóně nebo měření teploty při vstupu do budovy. Tyto systémy již umíme zabudovat do našich turniketů,“ říká Kamil Semela, Senior Marketing Manager společnosti COMINFO.

Lidé, byty, domy a chaty se vrací do běžného režimu a bezpečnost je stále důležitým prvkem. Technologie a řešení pro zvýšení bezpečnosti jako například bezpečnostní dveře, okenní kování, bezpečnostní fólie, zámky, mříže a ploty, řízení osvětlení v době nepřítomnosti, kamery, technologie pro monitoring a služby tak mají své místo i na veletrhu FOR ARCH. S dotazy pomůže poradenské centrum v Hale 4 pod garancí Ministerstva vnitra ČR a partnerů, Policie ČR a Cechu mechanických zámkových systémů ČR (CMZS).

K tématu bezpečnost na stavebním veletrhu FOR ARCH patří i 5. ročník konference Požární bezpečnost staveb 23. září, kde se již tradičně setkají hasiči, stavaři, specialisté technologií, facility manažeři i securita. Osvětlení je velmi důležité pro tělesnou i psychickou pohodu člověka, významně ovlivňuje i zdravotní stav a pracovní výkon, je hodnoceno i v rámci BOZP. Poradenské centrum časopisu Světlo v hale 4 nabídne konzultace a rady k výběru, montáži i provozu osvětlení.


Výstava FOR CITY poradí obcím i regionům

Výstava FOR CITY: Inovace pro města, obce a regiony se uskuteční 25. září souběžně s odbornou konferencí SMART CITY FOR ARCH v Kongresovém sále výstaviště PVA EXPO PRAHA. Inovativní řešení pro města, obce a regiony se poprvé představí v souběhu s mezinárodním stavebním veletrhem FOR ARCH. Hlavními tématy budou moderní technologie všude tam, kde slouží komunitě jako celku v rámci poskytovaných veřejných služeb. Municipalitu zajímá inteligentní městská mobilita (zejména ekologické dopravní prostředky, jejich infrastruktura a systémy řízení dopravy), inteligentní městská energetika a služby (zejména využívání obnovitelných zdrojů energie a kogenerace, inteligentní budovy veřejných služeb, inteligentní veřejné osvětlení a inovativní technologie pro odpadové a vodní hospodářství), informační a komunikační technologie, podpora koncepčního a udržitelného urbanistického rozvoje a v neposlední řadě městská zeleň a vodní prvky.

Zastupitelé chtějí pro svá města a obce zmodernizovat infrastrukturu, energetiku, zajistit moderní a dostupné služby včetně zlepšení vzhledu a využití městských ploch a zeleně. V současné chvíli na městské rozpočty dopadají důsledky vládních opatření v důsledku koronavirové epidemie. Svaz měst a obcí, který poskytl záštitu výstavě FOR CITY, na začátku června uvedl, že po rušení a zastavování investic se v květnu propady příjmů promítají i do běžné činnosti. Paradoxně se tyto problémy nejvíce týkají aktivních obcí, které investují do svého rozvoje.

Související tematikou se bude zabývat v rámci veletrhu také konference ZELENÁ, CHYTRÁ A ODOLNÁ MĚSTA, kterou 22. září v Kongresovém sále výstaviště pořádají Asociace pro rozvoj infrastruktury a Česká podnikatelská rada pro udržitelný rozvoj s partnery. Více na www.forarch.cz.


ABF, a.s.
logo ABF, a.s.

Společnost ABF, a.s. patří již od počátku 90. let mezi nejvýznamnější organizátory výstav a veletrhů v České republice. Svými veletrhy vytváří prostředí pro prezentaci nejnovějších výrobků, technologií a služeb. Během doby se naše veletrhy staly místem pro ...