Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Bazény, sauny & spa 2012

10.11.2022Ing. Jan Schwarzer, redakce
Recenzovaný Výpočet vzduchotechnického zařízení pomocí směrového měřítka je jednou z více možností. Při dodržení správných podmínek však výsledky budou totožné. Důležitou podmínkou je nepřekročení rychlosti proudění vzduchu 0,2 m/s nad hladinou a v pásmu pobytu osob .
28.11.2011doc. Ing. Aleš Rubina, Ph.D., Ing. Zdeněk Tesař, Bc. Petr Blasinski
Recenzovaný Článek se zabývá popisem a řešením fyzikálních jevů uplatňujících se při odparu z vodní hladiny. Aktuálnost tématu je dána množstvím budovaných krytých bazénů a wellness center v současnosti. Pro návrh systémů vzduchotechniky obsluhujících tyto prostory je nutné znát návrhové parametry ve vnitřním prostoru, zejména teplotu bazénové vody, požadované teploty a vlhkosti vzduchu. Článek ukazuje na zásadní význam těchto parametrů pro odpar vody z hladiny.
13.3.2011redakce
Dnes se naposledy otevřely brány 6. ročníku mezinárodního veletrhu BAZÉNY, SAUNY & SPA, nejprestižnějšího bazénovém veletrhu v ČR. Generální ředitel ABF, a.s., Ing. Jaroslav Čížek, MBA, ocenil na letošním ročníku veletrhu Bazény, sauny, & spa zastoupení firem jak z oblasti privátních bazénů, saun, solárií, wellness a fittness, tak např. i účast firem z oblasti veřejných bazénů.
12.3.2011redakce
I o víkendu otevírá brány 6. ročník mezinárodního veletrhu BAZÉNY, SAUNY & SPA. Souběžně s veletrhem Bazény, sauny & spa se koná také mezinárodní veletrh golfového vybavení a turistiky GOLF SHOW a festival zdravého životního stylu For Fitness & Wellness.
11.3.2011redakce
Druhým dnem pokračuje 6. ročník mezinárodního veletrhu BAZÉNY, SAUNY & SPA. Hlavními body programu jsou konference Koncepce návrhu a provozu veřejných bazénů a koupališť a vyhlášení výsledků soutěže Bazén roku a Aquapark desetiletí.
10.3.2011redakce
Dnes začíná 6. ročník mezinárodního veletrhu BAZÉNY, SAUNY & SPA, nejprestižnější bazénový veletrh v ČR s účastí zahraničních vystavovatelů a prezentací největších bazénových firem realizujících aquaparky, veřejné bazény, koupaliště. Prezentovat se budou rovněž firmy z oboru saun a lázeňství.
4.3.2011ABF, a.s.
V rámci letošního veletrhu BAZÉNY, SAUNY & SPA se bude konat již 4. ročník soutěže Bazén roku, kde jsou pravidelně hodnocena přihlášená díla předešlých dvou let. Letos je též mimořádně vyhlášena kategorie Aquapark desetiletí.
2.3.2011ABF, a.s.
V rámci mezinárodního veletrhu BAZÉNY, SAUNY & SPA 2011 proběhne konference Koncepce návrhu a provozu veřejných koupališť. Konference je určena zástupcům krajů, měst a obcí, provozovatelům aquaparků, bazénů a koupališť, zástupcům technických služeb, sportovních svazů a organizací, firmám, architektům a projektantům, studentům.
12.3.2009Dr. Ing. Zdeněk Pospíchal, qzp s.r.o. Brno, Ing. Zdeněk Blahoňovský
49 % návštěvníků potvrdilo, že do 12 měsíců od postavení centra se opět vrátilo ke sportování a 22 % návštěvníků udává, že od otevření centra SASH sportují častěji a např. v bývalém centru výtržností v městské části Liverpoolu došlo po otevření centra k výraznému snížení kriminality mládeže.
25.2.2009ABF, a.s.
Současný vývoj v oblasti bazénů, saun a koupališť v ČR a v zahraničí - je název tradiční doprovodné konference veletrhu BAZÉNY, SAUNY, SOLÁRIA & WELLNESS, která se bude konat hned první den veletrhu 19. března v konferenčních prostorech PVA Letňany. Přihlásit se také mohou i zájemci o 3. ročník konference Sportoviště v ČR, která se bude konat následující den 20. 3. 2009 opět v PVA Letňanech. Za zvýhodněné vložné se můžete přihlásit na obě konference.
18.2.2009ABF, a.s.
První novinkou ve veletržním kalendáři společnosti ABF bude v roce 2009 odborný veletrh výstavby a vybavení sportovišť SPORT TECH. Svou premiéru zažije ve dnech 19. - 22. března v Pražském veletržním areálu Letňany, kdy se zde bude konat i 5. mezinárodní ročník veletrhu BAZÉNY, SAUNY, SOLÁRIA & WELLNESS, nejprestižnější bazénový veletrh v ČR s účastí zahraničních vystavovatelů.
9.2.2009Bronislav Bechník
Recenzovaný Česká republika patří v rámci EU k zemím s energeticky nejnáročnějším hospodářstvím a s tím spojená produkce CO2 na osobu patří rovněž k nejvyšším v EU. Jedno z ekonomicky nejlepších opatření ke snížení emisí CO2, ale i nákladů na ohřev vody, je využití solární energie. Investiční náklady do solárních systémů jsou sice obvykle vyšší ve srovnání s konvenčními systémy, Slunce však nikdy nevystaví fakturu za dodanou energii.

TABULKY & VÝPOČTY


VIDEA 
 
Reklama