Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Bazény, sauny & spa 2012

Modelování fyzikálních jevů 1 - Odpar z vodní hladiny

28.11.2011 | doc. Ing. Aleš Rubina, Ph.D., Ing. Zdeněk Tesař, Bc. Petr Blasinski
Článek se zabývá popisem a řešením fyzikálních jevů uplatňujících se při odparu z vodní hladiny. Aktuálnost tématu je dána množstvím budovaných krytých bazénů a wellness center v současnosti. Pro návrh systémů vzduchotechniky obsluhujících tyto prostory je nutné znát návrhové parametry ve vnitřním prostoru, zejména teplotu bazénové vody, požadované teploty a vlhkosti vzduchu. Článek ukazuje na zásadní význam těchto parametrů pro odpar vody z hladiny.

Čisté jezírko s AQUAOZON - novou ekologickou technologií pro čištění vody

12.4.2011
Údržba zahradního jezírka není zcela snadná. Provzdušňovací zařízení AQUAOZON zásobuje zahradní nádrž či jezírko kyslíkem a ozónem, a tak zabraňuje uvolňování nebezpečných plynů a usazování organických sedimentů, jež významně ovlivňují kvalitu vody.

Výsledky soutěže Bazén roku a Aquapark desetiletí

16.3.2011
Na slavnostním galavečeru u příležitosti konání veletrhu Bazény, sauny & spa byly vyhlášeny výsledky prestižní veřejné celostátní soutěže „Bazén roku 2011“ s novou kategorií „Aquapark desetiletí 2000-2010“.

Denní zpravodajství z veletrhů Bazény, sauny & spa - neděle

13.3.2011 | redakce
Dnes se naposledy otevřely brány 6. ročníku mezinárodního veletrhu BAZÉNY, SAUNY & SPA, nejprestižnějšího bazénovém veletrhu v ČR. Generální ředitel ABF, a.s., Ing. Jaroslav Čížek, MBA, ocenil na letošním ročníku veletrhu Bazény, sauny, & spa zastoupení firem jak z oblasti privátních bazénů, saun, solárií, wellness a fittness, tak např. i účast firem z oblasti veřejných bazénů.

Denní zpravodajství z veletrhů Bazény, sauny & spa - sobota

12.3.2011 | redakce
I o víkendu otevírá brány 6. ročník mezinárodního veletrhu BAZÉNY, SAUNY & SPA. Souběžně s veletrhem Bazény, sauny & spa se koná také mezinárodní veletrh golfového vybavení a turistiky GOLF SHOW a festival zdravého životního stylu For Fitness & Wellness.

Denní zpravodajství z veletrhu Bazény, sauny & spa - pátek

11.3.2011 | redakce
Druhým dnem pokračuje 6. ročník mezinárodního veletrhu BAZÉNY, SAUNY & SPA. Hlavními body programu jsou konference Koncepce návrhu a provozu veřejných bazénů a koupališť a vyhlášení výsledků soutěže Bazén roku a Aquapark desetiletí.

Zajímavosti z veletrhu Bazény, sauny & spa 2011

11.3.2011 | redakce
Ve čtvrtek se po dvou letech otevřely brány veletrhu, který je určen jak pro odbornou, tak pro širokou veřejnost.

Denní zpravodajství z veletrhů Bazény, sauny & spa - čtvrtek

10.3.2011 | redakce
Dnes začíná 6. ročník mezinárodního veletrhu BAZÉNY, SAUNY & SPA, nejprestižnější bazénový veletrh v ČR s účastí zahraničních vystavovatelů a prezentací největších bazénových firem realizujících aquaparky, veřejné bazény, koupaliště. Prezentovat se budou rovněž firmy z oboru saun a lázeňství.

Nominace na bazén roku a desetiletí

4.3.2011 | ABF, a.s.
V rámci letošního veletrhu BAZÉNY, SAUNY & SPA se bude konat již 4. ročník soutěže Bazén roku, kde jsou pravidelně hodnocena přihlášená díla předešlých dvou let. Letos je též mimořádně vyhlášena kategorie Aquapark desetiletí.

Konference Koncepce návrhu a provozu veřejných bazénů a koupališť

2.3.2011 | ABF, a.s.
V rámci mezinárodního veletrhu BAZÉNY, SAUNY & SPA 2011 proběhne konference Koncepce návrhu a provozu veřejných koupališť. Konference je určena zástupcům krajů, měst a obcí, provozovatelům aquaparků, bazénů a koupališť, zástupcům technických služeb, sportovních svazů a organizací, firmám, architektům a projektantům, studentům.

Denní zpravodajství z veletrhů Bazény, sauny, solária & wellness a SPORTTECH - neděle

22.3.2009 | redakce
Dnes se zavírají brány 5.ročníku veletrhu BAZÉNY, SAUNY, SOLÁRIA & WELLNESS a zároveň 1.ročníku odborného veletrhu SPORT TECH. Další inspiraci bude možné načerpat až v roce 2011. V příštím roce 2010 však pořadatelé chystají odbornou konferenci na téma vycházející ze zvyšujícího se zájmu o zdravý životní styl.

Denní zpravodajství z veletrhů Bazény, sauny, solária & wellness a SPORTTECH - sobota

21.3.2009 | redakce
První dva dny navštívila veletrhy Bazény, sauny, solária & wellness 2009 a SPORT TECH spíše odborná veřejnost, v sobotu a v neděli pořadatelé a vystavovatelé očekávají větší podíl laické veřejnosti.

Denní zpravodajství z veletrhů Bazény, sauny, solária & wellness a SPORTTECH - pátek

20.3.2009 | redakce
Prestižní (nejen) bazénářský veletrh Bazény, sauny, solária & wellness 2009, v letošním roce spolu s prvním ročníkem veletrh SPORTTECH, se koná v Pražském veletržním areálu v Letňanech v obvyklém březnovém termínu po tradiční dvouleté přestávce.

Denní zpravodajství z veletrhů Bazény, sauny, solária & wellness a SPORTTECH - čtvrtek

19.3.2009 | redakce
Prestižní (nejen) bazénářský veletrh Bazény, sauny, solária & wellness 2009 a nově i 1. ročník veletrhu SPORTTECH se koná v Pražském veletržním areálu v Letňanech v obvyklém březnovém termínu.

Britský vzor - víceúčelové sportovní haly

12.3.2009 | Dr. Ing. Zdeněk Pospíchal, qzp s.r.o. Brno, Ing. Zdeněk Blahoňovský
49 % návštěvníků potvrdilo, že do 12 měsíců od postavení centra se opět vrátilo ke sportování a 22 % návštěvníků udává, že od otevření centra SASH sportují častěji a např. v bývalém centru výtržností v městské části Liverpoolu došlo po otevření centra k výraznému snížení kriminality mládeže.

Doprovodné konference veletrhů BAZÉNY, SAUNY, SOLÁRIA & WELLNESS a SPORT TECH 2009

25.2.2009 | ABF, a.s.
Současný vývoj v oblasti bazénů, saun a koupališť v ČR a v zahraničí - je název tradiční doprovodné konference veletrhu BAZÉNY, SAUNY, SOLÁRIA & WELLNESS, která se bude konat hned první den veletrhu 19. března v konferenčních prostorech PVA Letňany. Přihlásit se také mohou i zájemci o 3. ročník konference Sportoviště v ČR, která se bude konat následující den 20. 3. 2009 opět v PVA Letňanech. Za zvýhodněné vložné se můžete přihlásit na obě konference.

Veletrh BAZÉNY, SAUNY, SOLÁRIA & WELLNESS společně s novým veletrhem

18.2.2009 | ABF, a.s.
První novinkou ve veletržním kalendáři společnosti ABF bude v roce 2009 odborný veletrh výstavby a vybavení sportovišť SPORT TECH. Svou premiéru zažije ve dnech 19. - 22. března v Pražském veletržním areálu Letňany, kdy se zde bude konat i 5. mezinárodní ročník veletrhu BAZÉNY, SAUNY, SOLÁRIA & WELLNESS, nejprestižnější bazénový veletrh v ČR s účastí zahraničních vystavovatelů.

Tipy na stánky k veletrhům - Bazény, sauny, solária & wellness a SPORT TECH 2009

10.2.2009
5. mezinárodní veletrh bazénů, bazénových technologií, saun, solárií a wellness a 1. mezinárodní veletrh sportovních staveb, jejich technologií a vybavení se koná 19. - 22. 3. 2009 v pražském veletržním areálu v Letňanech.

Solární ohřev venkovních bazénů

9.2.2009 | Bronislav Bechník
Česká republika patří v rámci EU k zemím s energeticky nejnáročnějším hospodářstvím a s tím spojená produkce CO2 na osobu patří rovněž k nejvyšším v EU. Jedno z ekonomicky nejlepších opatření ke snížení emisí CO2, ale i nákladů na ohřev vody, je využití solární energie. Investiční náklady do solárních systémů jsou sice obvykle vyšší ve srovnání s konvenčními systémy, Slunce však nikdy nevystaví fakturu za dodanou energii.
diskuse: 8 příspěvků, poslední 10.12.2015 20:51

3. ročník veřejné celostátní soutěže BAZÉN ROKU byl vyhlášen

5.12.2008 | ABF, a.s.
ČVUT, ABF, a.s. a Wellness magazín Bazény, Spa a sauny vyhlásili 3. ročníku soutěže, která je hlavním doprovodným programem 5. mezinárodního veletrhu BAZÉNY, SAUNY, SOLÁRIA & WELLNESS.

další články