Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Rok vydání:

Vydavatel:

Autor:

Zaměření:             
Novinky
byly nalezeny 4 publikace, zaměření: Elektrotechnika

Rekonstrukce rodinného domu 100 tipů

autor:Martin Perlík
vydavatel:Grada Publishing, a.s. (další publikace)
rok vydání:2017
formát:A5
rozsah:272 stran
zaměření:Vytápění, Větrání a klimatizace, Voda, kanalizace, Obnovitelná energie, Stavba a energie, Elektrotechnika
dopor. cena:399 Kč
titulka
 
Máte starší rodinný dům nebo chcete rodinný dům koupit? Chtěli byste jej opravit, ale nevíte jak na to? 100 tipů, které naleznete v knize, vás provede rekonstrukcí rodinného domu od počátečního propočtu, přes projekt a stavební úřad, až po samotnou stavbu. Dozvíte se na co si dát u starších domů pozor, jak při rekonstrukci postupovat, kdy máte jít na stavební úřad i s čím vám pomůže architekt či projektant. V knize najdete návod jak odhalit skryté vady domu vzniklé například porušenou statikou nebo vlhkostí, jak je odstranit a kolik oprava bude stát. Autor nezapomíná ani na vnitřní vybavení domu, přípojky nebo vytápění. Koncept tipů umožní čtenáři přečíst si přesně o tom tématu, které potřebuje, aniž by se zabýval celou knihou. Pro lepší názornost je vše doplněno množstvím obrázků a fotografií. Modelová rodina Přestavělových, která právě koupila rodinný dům a plánuje jeho opravu, má podobné starosti jako vy. Zalistujte a přesvědčte se sami.
další podrobnosti, koupit zde

IP CCTV Guideline - Průvodce návrhem systému síťového videa

autor:kolektiv autorů
vydavatel:ORSEC s.r.o.
rok vydání:2011
formát:A5
rozsah:20 stran
zaměření:Elektrotechnika
dopor. cena:150 Kč
titulka
 
Základem publikace jsou nejnovější informace z Evropské komise pro normalizaci v elektrotechnice (CENELEC), ale také znění platných norem - hlavně systémová norma ČSN EN 50132-1. Publikace je postavena na struktuře mezinárodně uznávaných dokumentů a vychází ze skladby moderních kamerových systémů podle předních světových výrobců (Panasonic, Pelco, Siemens, Dallmeier, Bosch), kteří se v rámci organizace ONVIF od roku 2008 aktivně podílejí na vývoji standardů přímo pro komponenty síťového videa.
Publikace Guideline IP CCTV je postavena na přehledových tabulkách, pomocí kterých je možné provádět jednoznačné shromažďování informací z klíčových míst kamerového systému.
další podrobnosti, koupit zde

Fotovoltaika - budovy jako zdroj proudu

autor:Ralf Haselhuhn
vydavatel:Nakladatelství HEL
rok vydání:2011
formát:A5
rozsah:176 stran
zaměření:Obnovitelná energie, Elektrotechnika
dopor. cena:248 Kč
titulka
 
Kniha je zaměřena na návrh, stavbu, provoz a účinnost fotovoltaických zdrojů elektrické energie instalovaných především na budovách. Přitom vychází z nejnovějších poznatků tohoto rychle se vyvíjejícího se oboru, takže tím přesně naplňuje současnou potřebu realizace investičně a prostorově úsporných a k životnímu prostředí šetrných zařízení tohoto druhu. Rozebírá a vyhodnocuje různé varianty realizace s jejich přednostmi i nedostatky a tím může posloužit k nejoptimálnějšímu řešení pro konkrétní podmínky. Rovněž přináší mnoho rad a doporučení pro jednotlivé profese podílející se na realizaci a provozu těchto zařízení.
další podrobnosti, koupit zde

Speciální elektroinstalace

autor:Karel Dvořáček
vydavatel:
rok vydání:2005
formát:A5
rozsah:104 stran
zaměření:Stavba a energie, Elektrotechnika
dopor. cena:145 Kč
titulka
 
Řadu publikací zaměřenou na problematiku elektroinstalací (Správná a bezpečná elektroinstalace, Komfortní a úsporná elektroinstalace a Rekonstrukce elektroinstalace) autor doplňuje o titul zabývající se elektrickými rozvody ve vybraných náročných prostorech a pro vyšší standard vybavení. Podrobně popisuje elektrické rozvody v koupelnách, saunách i bazénech. Rozsáhlá kapitola je věnována elektroinstalaci v různých speciálních prostorech v zázemí bytu či rodinného domku, jako jsou ordinace, prádelny, skleníky, dílny, nechybí ani elektrické rozvody v zázemí pro chov zvířat. Čtenář zde najde také pojednání o elektrických instalacích souvisejících se zvýšeným komfortem užívání rodinných domků, jako je například elektrické odstraňování námrazy z přístupových cest a schodů či okapových žlabů nebo speciální venkovní osvětlení rodinných domů a zahrad. V knize dále najdete: speciální venkovní osvětlení, elektrické rozvody v prádelně, elektrické vybavení ordinací.