Evropský etický kodex pro Energy Performance Contracting

Datum: 31.5.2014  |  Autor: Jana Szomolanyiova, SEVEn

Etický kodex EPC představuje soubor zásad, jež měli dodržovat poskytovatelé EPC, ale také klienti, aby se dařilo projekty úspěšně realizovat, maximalizovat úspory energie a zajistit udržitelnost opatření.

Evropský etický kodex pro Energy Performance Contracting (dále jen Etický kodex EPC) definuje základní hodnoty a principy, které jsou považovány za zásadní pro úspěšnou přípravu a realizaci projektů EPC v evropských zemích.

Etický kodex EPC slouží jako rámec pro etické rozhodování v této oblasti a je určen pro:
  • poskytovatele EPC,
  • klienty EPC a facilitátory EPC

Etický kodex EPC představuje soubor zásad, jež by při přípravě a realizaci projektů EPC měli dodržovat především poskytovatelé EPC, ale také klienti, tak aby se dařilo projekty úspěšně realizovat, maximalizovat úspory energie a úspory nákladů z realizovaných energeticky úsporných opatření a zajistit udržitelnost těchto efektů.

Etický kodex EPC v sobě také obsahuje základní mechanismus pro zajištění profesionality odvětví EPC a je ukazatelem kvalitativních požadavků pro nové poskytovatele, kteří vstupují na trh EPC.

V neposlední řadě je Etický kodex EPC také kvalitativním ukazatelem pro klienty EPC – co by měli očekávat a vyžadovat od poskytovatelů EPC a jaké zásady by sami měli dodržovat, aby mohl být projekt EPC realizován ke spokojenosti všech zúčastněných stran.

V současnosti se text Evropského etického kodexu dotváří v rámci aktivit projektu Transparense.
Poslední verze Evropského etického kodexu pro EPC.

Více informací naleznete na stránce projektu Transparense www.transparense.eu/cz/eticky-kodex.

 

Hodnotit:  

Datum: 31.5.2014
Autor: Jana Szomolanyiova, SEVEnSdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Témata 2018

Partner - EPC

logo VENTOS

Tipy pro správce budov

Partner - Facility management

logo Mark2 Corporation
 
 

Aktuální články na ESTAV.czDo 3. ročníku České ceny za architekturu se přihlásilo 145 realizacíDveře bez rušivých detailů pro dokonalý interiérSpolečnost HELUZ byla oceněna na veletrhu ConecoNa chatě po zimě zkontrolujte navlhlé zásuvky či prodlužovací kabely