nápověda  mapa portálu
kde
hledat
   Katalog firem a výrobků   kalendář akcí   obsahy časopisů
   publikace   normy   plné texty právních předpisů
vybervse vybrat vše  vybernic zrušit výběrprohledat diskusní příspěvky
řazení 
platnost

Chtěli jste najít:
Výpočet tepelné ztráty objektu dle ČSN 06 0210
 
Témata:
 
Překladový a výkladový slovník:
nalezen 1 záznam - zobrazit nalezené
 
Katalog firem a výrobků:
ENVIC  |  www.envic-sdruzeni.cz  www.nulovedomy.org
PROPASIV s.r.o.  |  www.propasiv.cz
GRAITEC s.r.o.  |  www.graitec.cz  www.cadkon.eu
BRILON a.s.  |  www.brilon.cz  www.kondenzacni-kotle.cz
FV Plast, a.s.  |  www.fv-plast.cz  www.fv-therm.cz
UNEGO® - užití netradiční energie  |  www.unego.cz
Atcon systems s.r.o.  |  www.techcon.sk
    [neaktuální záznamy (4) >>>]
 
Na dotaz tepelné ztráty zobrazuji odkaz 1-50 z přibližně 2930 nalezených.
 [další stránka >>>]
[zpráva]Výpočet tepelných ztrát, který zpracovala společno... 6.4.2004
6.4.2004 Výpočet tepelných ztrát, který zpracovala společnost PRE, nově obsahuje i návrh výkonu topného zdroje. Výpočet je umístěn v sekci Tabulky a výpočty.
[zpráva]Vylepšení interaktivního výpočtu tepelné ztráty p... 20.3.2003
20.3.2003 Vylepšení interaktivního výpočtu tepelné ztráty potrubí. Výpočet nově respektuje teplotní závislost součinitele tepelné vodivosti λ. Materiálová základna výpočtu je dále rozšířena o izolace Rockwool tloušťky 60, 80 a 100 mm.
[zpráva]Interaktivní výpočet Tepelné ztráty potrubí s izo... 15.11.2002
15.11.2002 Ing. Miroslav Hořejší Interaktivní výpočet Tepelné ztráty potrubí s izolací byl rozšířen o nové funkce.Ve výsledcích výpočtu se nově zobrazuje vypočtený součinitel přestupu tepla ko [W/m.K], který lze porovnat s požadovanou hodnotou podle vyhlášky č.151/2001. Dále je mezi výsledky výpočtu doplněna povrchová teplota izolace. Na konci teorie výpočtu je přidán stručný komentář k vyhlášce č...
[zpráva]Do výpočtu Tepelná ztráta potrubí s izolací kruho... 30.5.2007
30.5.2007 Do výpočtu Tepelná ztráta potrubí s izolací kruhového průřezu byla přidána materiálová základna firmy AZ FLEX, a.s. (izolační materiál Paroc).
[zpráva]Dvojitě plisovaná roleta VELUX zabraňuje tepelným ztrátám 29.1.2013
Dvojitě plisovaná roleta VELUX zabraňuje tepelným ztrátám 29.1.2013VELUX Použitím dvojitě plisované rolety FHC od společnosti VELUX lze v zimě snížit úniky tepla z interiéru až o 34 %.Dvojitě plisovaná roleta VELUX Dvojitě plisovaná roleta VELUX v sobě spojuje elegantní vzhled plisované rolety s tepelně-izolačními vlastnostmi hliníkové fólie umístěné na vnitřní straně dvojitého plisé. V zimním období zabraňuje tepelným ztrátám –..
[zpráva]Výpočet tepelných ztrát - grafický výpočetní program TechCON 28.6.2016
Výpočet tepelných ztrát - grafický výpočetní program TechCON 28... který Vám výrazně urychlí a zjednoduší výpočet tepelných ztrát objektu...Tepelné ztráty .. Výpočet tepelných ztrát - dle ČSN EN 12 831 (STN EN 12 831) V modulu Tepelných ztrát zadáte informace o budově a vložíte jednotlivé konstrukce (stěny,.. Jednoduchým stisknutím tlačítka Vám program vypočítá tepelné ztráty jak po místnostech,..
[zpráva]Maximum světla s minimálními tepelnými ztrátami 2.12.2014
Maximum světla s minimálními tepelnými ztrátami 2... přičemž tepelné ztráty jsou minimální... Na druhé straně je to ale spojeno s většími tepelnými ztrátami a výkyvy teplot v interiéru... avšak při minimálních tepelných ztrátách... které dále zlepšuje celkové tepelné izolační vlastnosti prosklených ploch... protože okem neviditelné pokovení odráží vnitřní teplo zpět do prostoru a nedochází tak k tepelným ztrátám...
[článek]Minimalizujte tepelné ztráty ocelových hal 28.12.2015
Minimalizujte tepelné ztráty ocelových hal 28.12.2015ZEMAN PEM spol. s r.o. www.zeman-pem.cz Montované ocelové haly jsou oblíbené pro svou jednoduchou ocelovou konstrukci. Jejich stavba je rychlá a efektivní... Ocelové traverzy jsou dobrý vodič tepla a snadno tak vznikají tepelné mosty... Tepelné ztráty ve stěnách budov dosahují 25 –.. Dokonalou izolaci téměř bez tepelných mostů,.. Střecha budovy je zpravidla plochá zhotovená z trapézového plechu a tepelné izolace,..
[zpráva]Tepelná čerpada AC Heating - novinka pro objekty s vyšší tepelnou ztrátou. 9.8.2010
Tepelná čerpada AC Heating - novinka pro objekty s vyšší tepelnou ztrátou... Lubomír KuchynkaAC Heating - tepelná čerpadla s invertorem NOVINKA. Tepelná čerpada AC Heating - unikátní tepelné čerpadlo s invertorem o výkonu 28kW s třífázovým napájením...Máme dobrou zprávu pro majitele objektů s vyšší tepelnou ztrátou:.. Nový silný člen rodiny tepelných čerpadel Convert vychází ze stejného technologického základu jako předchozí tepelná čerpadla této řady...
[zpráva]Stěnové a podlahové vytápění PEDOTHERM včetně výpočtu tepelných ztrát 27.2.2013
Stěnové a podlahové vytápění PEDOTHERM včetně výpočtu tepelných ztrát 27.2.2013PEDOTHERM MORAVIA spol. s r.o. PEDOTHERM zařízením System N16 vyvinul podlahové a stěnové topení pro novostavby. Pro renovace budov PEDOTHERM vyvinul systém podlahového topení SlimFloor N10 se zvlášť nízkou konstrukcí a nízkou hmotností.Stěnové vytápění Plochy stěn se ideálním způsobem hodí k umístění topného systému. Ze všech ploch obklopujících prostor nabízejí stěny nejvíce místa...
[článek]Jak eliminovat tepelné ztráty 4.12.2012
Jak eliminovat tepelné ztráty 4...2012Energetické služby PRE V centru poskytujeme v oblasti tepelných ztrát odborné poradenství... Tepelné izolace a Pasivní domy... ale zejména eliminace tepelných ztrát objektu. Podíl na celkové tepelné ztrátě objektu může dosáhnout v případě oken a vstupních dveří u rodinných domů 30–.. V Centru poskytujeme v oblasti tepelných ztrát odborné poradenství...cz je k dispozici kalkulačka tepelných ztrát. Problematice tepelných ztrát jsou věnovány publikace Okna,..
[článek]Výpočtový program na tepelné ztráty od Pražské energetiky, a.s. 24.7.2003
Výpočtový program na tepelné ztráty od Pražské energetiky,.. nabízí na svých internetových stránkách výpočtový program na určení tepelných ztrát objektu... který automaticky dopočítává tepelné propustnosti jednotlivých stavebních konstrukcí... které přiřadí správné hodnoty tepelných propustností... rychle a zdarma zjistí velmi přesný odhad tepelné ztráty svého bytu nebo domu a může se začít zajímat o topný zdroj a jeho potřebný výkon...
[zpráva]Měření tepelných ztrát s horkovzdušnými balony a drony 8.5.2016
Měření tepelných ztrát s horkovzdušnými balony a drony 8... používá Siemens balony a drony s infračervenými kamerami k měření tepelné bilance budov i celých městských částí... jde tedy o ideální nástroj pro provádění měření tepelných bilancí budov ve městech... které budovy vykazují největší tepelné ztráty a u nichž by tak případná modernizace měla největší přínos... v němž jsou dobře znatelné oblasti vykazující největší tepelné ztráty...Virtuální let balonem a další podrobnosti o projektu Na 3D modelu sestaveném ze snímků z balonů a dronů lze provádět simulace znázorňující vliv různých ..
[zpráva]Venkovní rolety CLIMAX zamezují tepelným ztrátám 5.10.2014
Venkovní rolety CLIMAX zamezují tepelným ztrátám 5.10.2014SERVIS CLIMAX a.s. www.climax.cz Venkovní rolety lze využít i jako účinnou tepelnou izolaci...tepelná izolace –.. V zimě při nízké venkovní teplotě se předokenní rolety automaticky spustí a vytvoří před okny dodatečnou tepelnou izolaci...V obou případech je box rolety ukrytý pod omítkou a vhodným konstrukčním řešením stavby je možné docílit shodných tepelně izolačních vlastností i v místě rolety...
[zpráva]Snižte tepelné ztráty a maximalizujte úspory s novou 50l vyrovnávací nádrží 12.9.2015
Snižte tepelné ztráty a maximalizujte úspory s novou 50l vyrovnávací nádrží 12...2015Panasonic (divize tepelná čerpadla a klimatizace) Panasonic zařadil do své nabídky zcela novou 50l vyrovnávací nádrž,.. čímž maximalizuje účinnost systémů tepelných čerpadel Aquarea.Vyrovnávací nádrže se u tepelných čerpadel vzduch-voda používají pro zvětšení objemu vody v systému a odstranění krátkých cyklů chodu kompresoru tepelného čerpadla...
[článek]Tepelné ztráty objektu - Jste připraveni na přicházející zimu? 16.11.2010
Tepelné ztráty objektu - Jste připraveni na přicházející zimu?.. Můžete využít kalkulátory tepelných ztrát,.. Interaktivní expozice v Centru energetického poradenství PRE s týmem energetických poradců je výraznou pomocí v orientaci v problematice tepelných ztrát objektu (místnosti) a v efektivních krocích k úsporám... Kalkulačka tepelných ztrát Orientační výpočet tepelných ztrát objektu a návrh elektrického topného zdroje je nejnavštěvovanější kalkulačkou na našich stránkách Energetický poradce PRE... Posudek tepelných ztrát Zákazníkům Pražské energetiky kromě bezplatných konzultací v ..
[článek]Jak v podkroví snížit tepelné ztráty způsobené větrem a mrazem? 6.9.2005
Jak v podkroví snížit tepelné ztráty způsobené větrem a mrazem?.. Nezanedbatelnou část tepelných ztrát u obytného podkroví se šikmou střechou tvoří ztráty způsobené netěsností izolace proti profukování... 1 Pro výrobce minerálních tepelných izolací platí od roku 2002 evropská norma ČSN EN 131162 "Tepelně izolační výrobky pro stavebnictví - průmyslově vyráběné výrobky z minerální vlny". Kapitola 4... Abychom zabránili velkým tepelným ztrátám,..
[článek]Tepelná ztráta větráním a zpětné získávání tepla 9.1.2006
..Zvyšováním tepelného odporu obvodových konstrukcí budovy se snižuje tepelná ztráta prostupem a nabývá na významu tepelná ztráta větráním... Výměna vzduchu Ztráta tepla prostupem Ztráta tepla větráním Ztráta tepla celkem Podíl ztráty větráním / celkem X / h W W W % 0,.. Výměna vzduchu Ztráta tepla prostupem Ztráta tepla větráním při ZZT s účinností 65 % Ztráta tepla celkem Podíl ztráty větráním / celkem X / h W W W % 0,.. venkovní teplota -12°C Tepelná ztráta větráním má tedy podobnou hodnotu jako tepelná ztráta ..
[článek]Porovnání výpočtů tepelných ztrát podle ČSN 06 0210 a ČSN EN 12831 29.5.2006
Porovnání výpočtů tepelných ztrát podle ČSN 06 0210 a ČSN EN 12831 29...2006 Na základě testovacích výpočtů prováděných pomocí programu Tepelný výkon (TV v...V první části tohoto článku z ledna 2006 byl proveden teoretický rozbor problematiky výpočtu tepelných ztrát podle ČSN 06 0210 a ČSN EN 12831... že navýšení tepelné ztráty při porovnávání výsledků dosažených oběma postupy je menší u místností s konstrukcemi přiléhajícími k zemině...
[článek]Kvalitní okna zabrání tepelným ztrátám 4.12.2014
Kvalitní okna zabrání tepelným ztrátám 4... které bývají nejslabším článkem a způsobují největší tepelné ztráty... okna dvojsklo trojsklo rámy a kování profily komorovéU nových oken hrají zásadní roli jejich tepelně izolační vlastnosti,.. Pokud nechcete dělat kompromisy mezi kvalitou a tepelnou izolací,.. jen s běžnou ocelovou výztuhou) dosahuje výborných tepelně izolačních vlastností a koeficientu tepelné prostupnosti rámem Uf 0,..
[tabulka]Měrné tepelné ztráty objektů q[W/m3]
Měrné tepelné ztráty objektů q[W/m3] 21.8.2002 Laboutka, Suchánek Tabulka uvádí měrné tepelné ztráty objektů podle typu objektu a provozu, exteriérové teploty a podle roku realizace. Ve všech případech je infiltrace počítána pro výměnu vzduchu 0,5/hod. Okenní plocha tvoří 45 % obvodové stěny... Období výstavby značí platnost tepelně-technických norem a směrnic...
[tabulka]Měrné tepelné ztráty pro halové stavby q[W/m3]
Měrné tepelné ztráty pro halové stavby q[W/m3] 21.8.2002 Laboutka, SuchánekVýpočtové tabulky pro vytápění 9, 2001 Typ Druh a teplota ti objektu te[°C] Objekt bez světlíku Objekt se světlíky Volně stojící Vestavěná Volně stojící Vestavěná JO ZO JO ZO JOS ZOS JOS ZOS 1. Hala s velkou podlahovou plochou, zateplená, vytápěná proti zamrznutíti = +6 °C -12 17 14 12 10 21,5 19 17 15 -15 22 19 16 14 28 24,5 22 20 -18 27 23 20 17,5 34 30 27 24 ..
[tabulka]Tepelná ztráta potrubí s izolací kruhového průřezu
Tepelná ztráta potrubí s izolací kruhového průřezu Ing. Reinberk Zdeněk Tepelná ztráta potrubí kruhového průřezu je způsobena vedením tepla jednotlivými vrstvami potrubí a přestupem tepla do okolního prostředí...Tepelná ztráta potrubí bez izolace Tepelná ztráta potrubí s izolací ..Teorie výpočtu tepelné ztráty potrubí ..Tepelná ztráta potrubí kruhového průřezu je způsobena vedením tepla jednotlivými vrstvami potrubí a přestupem tepla do okolního prostředí... můžeme pro přibližné výpočty tepelné ztráty potrubí uvažovat hodnotu cca 10 W / m2 K...Pro tepelné izolace rozvodů se použije materiál ..
[článek]Oteplení rozváděčů v důsledku tepelných ztrát 3.11.2009
Oteplení rozváděčů v důsledku tepelných ztrát 3... nebo ztrátový výkon odhadnout podle ztrát podobných přístrojů... Odpory připadající na jisticí prvky a jejich ztrátové výkony Kromě ztrátových tepelných výkonů uvolňovaných v rozváděči z přístrojů se ztrátový tepelný výkon uvolňuje také ze spojů v rozváděči... Oteplení uvnitř rozváděčů vlivem tepelných ztrát To,.. t způsobované tepelnými ztrátami přístrojů a vodičů v rozváděči...
[článek]Vliv typu konstrukce na tepelné ztráty a roční spotřebu tepla RD vedením 6.10.2008
Vliv typu konstrukce na tepelné ztráty a roční spotřebu tepla RD vedením 6... Tepelná ztráta domů vedením v ustáleném stavu při teplotním spádu 1°C a roční spotřebu energie na vytápění... systém ztráty vedením velký RD W/K ztráty vedením malý RD W/K roční spotřeba tepla vedením velký RD kWh roční spotřeba tepla vedením malý RD kWh bet... Zatímco u konstrukcí s malým tepelným odporem je rozhodujícím parametrem pro roční spotřebu velikost tepelného odporu konstrukce,.. Běžně při výpočtu tepelné ztráty počítáme pouze s rozdílem vnitřní a vnější teploty a tento považujeme ..
[článek]Tepelné ztráty způsobené dešťovým odpadním potrubím 23.9.2013
Tepelné ztráty způsobené dešťovým odpadním potrubím 23... z důvodu tepelných ztrát a zabránění kondenzace na vnějším povrchu trub,.. z důvodu tepelných ztrát a zabránění kondenzace na vnějším povrchu trub,.. V příspěvku je uveden způsob stanovení tepelné ztráty ve vnitřním prostředí od dešťového odpadního potrubí,.. Způsob určení tepelné ztráty vychází ze stanovení rychlosti vzduchu proudícího uvnitř dešťového odpadního potrubí... Tepelné ztráty od dešťových odpadních potrubí Tepelná ztráta od neizolovaného dešťového odpadního potrubí [W] je dána vztahem:.. že poměrně tenkou tepelnou ..
[článek]Porovnání výpočtů tepelných ztrát podle ČSN 06 0210 a ČSN EN 12831 9.1.2006
Porovnání výpočtů tepelných ztrát podle ČSN 06 0210 a ČSN EN 12831 9... o., Nový Bor V současné době jsou v platnosti obě uvedené normy související s výpočtem tepelných ztrát objektů... V ČSN 06 0210 je používán termín tepelná ztráta místnosti ..2 Zvýšení prostupu tepla vlivem tepelných mostů lze při výpočtu součinitele U prostupu tepla zohlednit zvýšenou ekvivalentní hodnotou součinitele tepelné vodivosti λ.. Tento program je určen k výpočtu návrhových tepelných ztrát a návrhového tepelného výkonu podle ČSN EN 12831:..e) výpočtový teplotní rozdíl (K) Pro účely ..
[norma]ČSN 73 0550 Stanovení tepelně technických vlastností stavebních konstrukcí a budov. Měření a kontrola tepelných ztrát budov (vydána 1.12.1994)
ČSN 73 0550 Stanovení tepelně technických vlastností stavebních konstrukcí a budov. Měření a kontrola tepelných ztrát budov ČSN 73 0550 Norma uvádí pokyny pro měření tepelných ztrát budov při vytápění In situ... Přímá metoda je určena ke zjištění skutečných tepelných ztrát budovy nebo její vztažné části... Přímá metoda stanovení tepelných ztrát budov je podrobně popsána v kap... Nepřímá metody stanovení tepelné ztráty budov z měření součinitele prostupu tepla prvků budovy je v informativní příloze A...
[článek]Sezónní akumulátor tepla s minimálními ztrátami 25.8.2014
.. že vlivem tepelného spádu oproti okolní teplotě vznikají při tomto způsobu akumulace tepla průběžně tepelné ztráty vedením... Teplotní spád 58 °C / 25 °C je sice menší než u zásobníku s vodou (100 °C / 20 °C), ale pro dlouhodobé skladování by byly tepelné ztráty stále nepřijatelné... Přidáním vody a těchto aditiv se tepelné vlastnosti tepelně-akumulační látky změní,.. a navíc by docházelo k tepelným ztrátám... nedojde ke ztrátě tepelného obsahu... takže nevznikají tepelné ztráty,..
[norma]ČSN 06 0210 - POZOR zrušená norma - Výpočet tepelných ztrát budov při ústředním vytápění (vydána 1.5.1994)
ČSN 06 0210 Výpočet tepelných ztrát budov při ústředním vytápění ČSN 06 0210 Norma stanoví postup výpočtu tepelných ztrát budov prostupem stěnami a větráním (infiltrací) za kvazistacionárních podmínek při nepřerušovaném vytápění jako podklad pro dimenzování otopných soustav ústředního vytápění a pro stanovení tepelné charakteristiky budovy podle ČSN 73 0540:..
[článek]Tepelně technické parametry plynových spotřebičů (I) 2.9.2004
.. odcházejících ze spotřebiče Tepelné ztráty spotřebiče Účinnost spotřebiče .. Tepelný výkon spotřebiče je nižší než příkon spotřebiče o ztráty výkonu:..V praxi i v odborné literatuře je dosud všeobecně vžitým termínem pro ztráty výkonu plynových spotřebičů výraz "tepelné ztráty". ..Ztráta výkonu spalinami (v odborné literatuře také nazývaná "komínová ztráta") je nejvýznamnější tepelnou ztrátou všech typů plynových spotřebičů a je to množství tepla obsažené ve spalinách odcházejících za hodinu ze spotřebiče do komína:.. průběžné pece aj.) nemá tato ztráta vzhledem k ostatním ztrátám v ..
[norma]ČSN EN ISO 14683 - POZOR zrušená norma - Tepelné chování budov - Měrná ztráta prostupem tepla - Výpočtová metoda (vydána 1.6.2008)
ČSN EN ISO 14683 Tepelné chování budov - Měrná ztráta prostupem tepla - Výpočtová metoda 730561 Úřad pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví ČSN
[norma]ČSN EN 12831 - POZOR zrušená norma - Otopné soustavy v budovách - Výpočtová metoda pro tepelné ztráty (vydána 1.7.2003)
ČSN EN 12831 Otopné soustavy v budovách - Výpočtová metoda pro tepelné ztráty 060206 Úřad pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví ČSN
[článek]Vývoj zkušebního okruhu pro měření hydraulických vlastností tepelných jednotek technických zařízení budov 21.11.2011
.. Účelem zkušebního okruhu je především stanovení tlakových ztrát tepelných jednotek... Určit tlakovou ztrátu tepelné jednotky,..Tlakové ztráty obecně dělíme na ztráty třením a ztráty místní,.. Tepelné jednotky technických zařízení budov vykazují převážně tlakovou ztrátu místní... a proto není možné spočítat jejich tlakovou ztrátu dle vztahu (2). Jsou v podstatě dvě možnosti jak určit tlakovou ztrátu tepelné jednotky... Druhý způsob jak určit tlakovou ztrátu tepelného zařízení je provést vlastní měření tlakové ztráty...
[článek]Energetická bilance oken, solární zisky a ztráty v pasivních domech 10.3.2008
.. je použita pro vyhodnocení bilance energetických ztrát a využitých tepelných zisků,..Energetickou bilanci oken v MJ vypočítáme jako rozdíl mezi tepelnými ztrátami a využitými slunečními zisky .. 2 Vlastnosti zkoušených oken Číslo skla Typ skla Tepelné ztráty (MJ/a) Solární zisky využité (MJ/a) Solární zisky nevyužité (MJ/a) Energetická bilance Ekvivalentní součinitel prostupu tepla Ql Qg Qg*(1-k) Ql-Qg*k Uekv KWh... Dvojsklo s tenkou kovovou vrstvou a dutinou vyplněnou argonem Měrná tepelná ztráta Průměrná vnější teplota Celková ..
[tabulka]Výpočet tepelné ztráty objektu dle ČSN 06 0210
Výpočet tepelné ztráty objektu dle ČSN 06 0210 POZOR:.. Pro orientační výpočet tepelných ztrát a potřeby tepla na vytápění použijte naší on-line kalkulačku Zelená úsporám Ing. Zdeněk Reinberk Tato zjednodušená výpočtová pomůcka je určena pro výpočet tepelné ztráty místnosti nebo pro výpočet tepelné ztráty budovy obálkovou metodou... Tepelná ztráta infiltrací Qinf = W ??? Tepelná ztráta větracím vzduchem Qv,.. Tepelná ztráta místnosti Qc = W ??? Měrná tepelná ztráta místnoti qc = W/m3 ??? ..
[článek]Posuzování tepelně izolačních vlastností teplovodního potrubí III. 4.7.2016
.. Příklad má sloužit k pochopení vlivu tepelné izolace a rychlosti průtoku vody na tepelné ztrátě a ochlazování vody... tepelná ztráta Q a měrná tepelná ztráta Q/q... tepelné ztráty a měrné tepelné ztráty u potrubí DN 25 .. tepelné ztráty a měrné tepelné ztráty u potrubí DN 40 .. b) Vliv proměnného průtoku na tepelnou ztrátu Q (W) Tepelnou ztrátou rozumíme ztrátu na výkonu (W), tedy množství tepla,.. Rozhodujícím parametrem ztráty tepla je měrná tepelná ztráta,.. d) Minimalizace průměru potrubí Vedle významu tepelné izolace potrubí a působení rychlosti proudění na možnost snížení ..
[článek]Tepelně technické parametry plynových spotřebičů (II) 7.9.2004
Tepelně technické parametry plynových spotřebičů (II) 7...2004 Ze základních tepelně technických parametrů plynových spotřebičů jako je příkon,.. Bilance a účinnost pak jsou základním podkladem k návrhu opatření na snížení ztrát a zvýšení hospodárnosti provozu plynových spotřebičů,..Výkonová bilance plynového spotřebiče vyjadřuje rovnost položek příkonu spotřebiče a výkonu spotřebiče + celkové ztráty výkonu:..a topnou vodu (pohotovostní ztráty). Tyto ztráty lze účinně snížit instalací spalinových klapek,.. Možnosti snížení akumulačních ztrát u průmyslových pecí jsou stejné jako v případě ..
[článek]Má pára budoucnost? (II) 17.5.2002
.. Je tedy nutné omezit na minimum ztráty vyrobené tepelné energie a energii dopravit pokud možno s takovými parametry,.. ale i k tepelným ztrátám v potrubí...Tlakové ztráty úseku parního potrubí vycházejí z obecné Bernoulliho rovnice kontinuity a jsou dány součtem tlakových ztrát třením a tlakových ztrát způsobených vřazenými odpory v potrubí...Vlivem tepelných ztrát v potrubí dochází k úbytku tepelného obsahu,.. v létě), může být měrná tepelná ztráta a tím i tepelné ztráty a následně vzniklé množství kondenzátu i desetkrát vyšší...
[článek]Účinnost plynových kotlů při cyklování 3.2.2014
.. Když starší kotle slouží pro vytápění bytu s malou výpočtovou tepelnou ztrátou,.. Druhy tepelných ztrát plynových kotlů bez ztráty spalinami Uvedené starší typy kotlů mají z hlediska bezpečnosti provozu konstrukčně omezen počet zapnutí a vypnutí hořáku během 1 hodiny v rozsahu 15 až 25 zapnutí... tepelná ztráta kotle ve spalinách při výkonu Qa [kW]. .. tepelná ztráta kotle při jeho klidu daná vychlazováním kotle prouděním vzduchu komínovým tahem [kW]. ..
[článek]Vytápění domů s malou energetickou ztrátou není zcela jednoduché 31.3.2004
Vytápění domů s malou energetickou ztrátou není zcela jednoduché 31... Tepelná ztráta je blízká 6 kW... ale kotel se vzhledem k velmi nízké tepelné ztrátě domu vyznačoval neobvykle vysokým počtem startů a nevyužíval své základní přednosti - široké lineární modulace výkonu...Proto začaly být kondenzační kotle Geminox THRi vyráběny kromě standardních výkonových rozsahů i ve variantách určených speciálně pro objekty s malou tepelnou ztrátou... kde je minimální výkon kotle roven nebo nižší než 25% tepelné ztráty domu,.. kdy obvyklá tepelná ztráta je okolo 10 kW a podle ověřených zásad je třeba ..
[článek]Potřeba vody a tepla pro přípravu teplé vody 11.10.2010
.. Tepelné ztráty rozvodu teplé vody Celkové tepelné ztráty rozvodu teplé vody QW,..col - tepelná ztráta přívodního potrubí s cirkulačním potrubím [MJ/den] Tepelná ztráta přívodního potrubí,..off - tepelná ztráta potrubí po dobu bez cirkulace [MJ/den] Tepelná ztráta potrubí při cirkulaci teplé vody QW,.. Tepelná ztráta zásobníkového ohřívače teplé vody Tepelná ztráta nepřímo ohřívaného zásobníkového ohřívače teplé vody QW,.. Tepelná ztráta přívodního a zpětného potrubí topné vody k ohřívači vody Výpočet tepelné ztráty přívodního a zpětného potrubí topné vody k ohřívači vody je stejný ..
[článek]Tepelné parazitování v číslech 16.3.2015
..2015 Přechod tepla mezi byty provozovanými na různé vnitřní teploty objektivně existuje a za určitých okolností může představovat významný podíl na celkových tepelných ztrátách konkrétního bytu... a tepelné ztráty zkoumaného bytu vzrostou o 21 %. Pokud bude rozdíl 2 °C,.. jak se v jednotlivých bytech promítne rozdílná vnitřní teplota do hodnoty průměrné tepelné ztráty za otopné období. Při výpočtu tepelných ztrát byla uvažována průměrná venkovní teplota ve výši 4 °C a teploty v nevytápěných částech objektu (suterén a schodišťové prostory) byly teploty vypočítány na základě analýzy tepelných..
[článek]Prvky solárních soustav (III) 11.9.2006
..ÚVOD Rozvody potrubí solárních tepelných soustav spojují zdroj tepla (kolektor) s místem akumulace a spotřeby (zásobník). Základním požadavkem na potrubí a tepelné izolace je jejich životnost (odolnost vůči teplotám,.. atd.). Dimenzi potrubí a izolace je vhodné pro danou aplikaci optimalizovat s ohledem na spotřebu elektrické energie pro pohon soustavy (čerpací práce), tepelné ztráty (vliv na konečné zisky soustavy) a celkovou funkčnost soustavy... Jakým způsobem tepelné ztráty rozvodů ovlivňují zisky solární soustavy je možné ukázat na modelovém příkladě [6]. Provedeme celoroční analýzu ..
[článek]IsoCal - výpočetní program pro návrh technických izolací 23.4.2009
.. Snižování energetické náročnosti stavebních objektů jako celku nespočívá pouze v omezování tepelných ztrát obvodovými konstrukcemi budov, ale také ve snižování tepelných ztrát technických zařízení budov... Funkčními požadavky jsou maximální tepelná ztráta a maximální povrchová teplota izolovaného zařízení... které usnadní v každodenní inženýrské praxi výpočty tepelných ztrát v oboru průmyslových zařízení... Veličiny stavební fyziky Tepelná vodivost Tepelná vodivost je obvykle označována řeckým písmenem λ, proto je často nazývána lambda materiálu... směru tepelného toku a zejména..
[článek]Posuzování tepelně izolačních vlastností teplovodního potrubí II. 20.6.2016
.. Ochlazování a následná tepelná ztráta má tvar exponenciální funkce,.. Úvod Výpočtem se stanovují tepelné ztráty a ochlazování vody průtokem potrubím v závislosti na parametrech:.. Stanovení tepelné ztráty při proudění vody –.. tepelná ztráta stěnou potrubí v úseku délky L Při proudění teplé vody potrubím z počátečního bodu 1 do koncového bodu 2,.. Na délce potrubí (L) je toto ochlazení vody vyjádřeno výkonem (tepelnou ztrátou) (QZ). Zobrazení tohoto výpočtového předpokladu je na obr... 2 Výpočtové schéma ochlazování vody protékající potrubím a stanovení tepelné ztrátyθ.. výkon..
[článek]Stanovení účinnosti kotlů 21.4.2014
.. je počítáno s absolutním množstvím tepla přivedeného do kotle a s absolutním množstvím jednotlivých tepelných a palivových ztrát... Ztráta ZCO způsobená únikem plynné hořlaviny ve spalinách Ztráta ZCO způsobená únikem plynné hořlaviny ve spalinách vyjadřuje ztrátu při uvolňování tepla v důsledku nedokonalého spalování hořlaviny paliva,.. Ztráta Zk způsobená únikem tepla ve spalinách (komínová ztráta) Ztráta Zk způsobená únikem tepla ve spalinách (komínová ztráta,..ČSN 07 0305 Hodnocení kotlových ztát (účinnost od 07/1984), platí pro stanovení tepelných ztrát nově projektovaných parních a..
[článek]Vodní zásobníky pro dlouhodobou akumulaci tepla 16.6.2014
.. tepelné ztráty zásobníků,.. Důležité je zejména minimalizovat tepelné ztráty zásobníku a současně zachovat jejich nízkou cenu. Vysoké tepelné ztráty mohou významně snížit celkovou účinnost těchto systémů... S ohledem na tepelné ztráty se zemní zásobníky navrhují na nižší maximální teploty (okolo 60 °C). U velkých systémů mohou tyto zásobníky dosahovat menších investičních nákladů... 2 Konstrukce teplovodních zásobníků Zásobník by měl vykazovat co nejmenší tepelné ztráty,.. dosahují roční tepelné ztráty zásobníku u reálných systémů 20 až 50 % z celkové dodané energie solárním systémem.....
[článek]Požadavek na součinitel prostupu tepla konstrukce podlah na zemině, řešení podlah s ohledem na tento požadavek 1.2.2010
.. Požadavky na součinitel prostupu tepla Tepelným ztrátám konstrukcemi do zeminy byla historicky přikládána menší důležitost než tepelným ztrátám konstrukcemi na styku s venkovním vzduchem (stěna,.. Základní tepelná ztráta Qo byla dána prostupem tepla v ustáleném tepelném stavu stavební konstrukcí ohraničující vytápěnou zónu do venkovního prostředí,..gr pro výpočet dle ČSN 06 0210 bude uvažována z tab./2/. Případ 1 - Podlaha bez celoplošné i okrajové tepelné izolace Případ 1 - Podlaha bez celoplošné i okrajové tepelné izolace Případ 2 - Podlaha na terénu s celoplošnou tepelnou izolací..
[článek]Analýza energetické náročnosti větrání pro různé dávky větracího vzduchu 26.10.2009
.. Při zlepšujících se tepelně-technických vlastnostech stavebních konstrukcí se zvyšuje podíl tepelné ztráty větráním na celkové energetické náročnosti budovy... Podrobným rozborem tepelných ztrát pro různé dávky větracího vzduchu a kombinací výměníku pro zpětné získávání tepla můžeme tepelné ztráty větráním účinně redukovat a snižovat tak energetickou náročnost budov... a bez použití ZZT převyšuje množství tepla potřebného na krytí tepelné ztráty větráním množství tepla potřebného pro pokrytí tepelné ztráty prostupem tepla... Při používání stavebních konstrukcí se stále lepšími tepelně-..

 [další stránka >>>]

Projekty 2017

 
 

Aktuální články na ESTAV.czSněmovna stvrdila svoji verzi novely stavebního zákonaPraha 12 podepíše smlouvu o stavbě nové radnice za 437,7 milionuNemovitosti a ochranná pásma: Pásma vznikající vydaným rozhodnutímSplitové tepelné čerpadlo Vitocal 100-S: Cena, kvalita, účinnost