Evropský etický kodex pro Energy Performance Contracting

Datum: 31.5.2014  |  Autor: Jana Szomolanyiova, SEVEn

Etický kodex EPC představuje soubor zásad, jež měli dodržovat poskytovatelé EPC, ale také klienti, aby se dařilo projekty úspěšně realizovat, maximalizovat úspory energie a zajistit udržitelnost opatření.

Evropský etický kodex pro Energy Performance Contracting (dále jen Etický kodex EPC) definuje základní hodnoty a principy, které jsou považovány za zásadní pro úspěšnou přípravu a realizaci projektů EPC v evropských zemích.

Etický kodex EPC slouží jako rámec pro etické rozhodování v této oblasti a je určen pro:
  • poskytovatele EPC,
  • klienty EPC a facilitátory EPC

Etický kodex EPC představuje soubor zásad, jež by při přípravě a realizaci projektů EPC měli dodržovat především poskytovatelé EPC, ale také klienti, tak aby se dařilo projekty úspěšně realizovat, maximalizovat úspory energie a úspory nákladů z realizovaných energeticky úsporných opatření a zajistit udržitelnost těchto efektů.

Etický kodex EPC v sobě také obsahuje základní mechanismus pro zajištění profesionality odvětví EPC a je ukazatelem kvalitativních požadavků pro nové poskytovatele, kteří vstupují na trh EPC.

V neposlední řadě je Etický kodex EPC také kvalitativním ukazatelem pro klienty EPC – co by měli očekávat a vyžadovat od poskytovatelů EPC a jaké zásady by sami měli dodržovat, aby mohl být projekt EPC realizován ke spokojenosti všech zúčastněných stran.

V současnosti se text Evropského etického kodexu dotváří v rámci aktivit projektu Transparense.
Poslední verze Evropského etického kodexu pro EPC.

Více informací naleznete na stránce projektu Transparense www.transparense.eu/cz/eticky-kodex.

 

Hodnotit:  

Datum: 31.5.2014
Autor: Jana Szomolanyiova, SEVEnSdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Témata 2018

Partner - EPC

logo VENTOS

Partner - Facility management

logo Mark2 Corporation
 
 

Aktuální články na ESTAV.czOd noci je uzavřen Libeňský most, tramvaje jsou odkloněnyKostel s obtížemi vzdoroval válce i totalitě. Dostal moderní skleněnou střechu a ožíváKonzultace a novinky Zehnder na veletrhu Infotherma a Moderní vytápění & DřevostavbyHELUZ školení realizačních firem 2018