Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Siemens představil na konferenci Bezpečná škola 2016 komplexní systém zabezpečení pro školy

Datum: 23.6.2016  |  Organizace: Siemens, s.r.o.  |  Firemní článek

Divize Building Technologies společnosti Siemens ČR představila na konferenci Bezpečná škola 2016 moderní komplexní systémy pro zabezpečení školních budov.

Siemens, s.r.o.
Siemensova 1
155 00 Praha 13

web:www.siemens.cz

Tyto technologie mohou kombinovat poplachové zabezpečovací a tísňové systémy, kamerové systémy s možností rozlišováním obličejů, kontrolu vstupu do budov, požární systémy a být integrovány do platformy Siemens Desigo CC. Díky těmto systémům může být dosaženo maximální možné ochrany žáků, pedagogů a návštěvníků škol.

Konference Bezpečná škola 2016, jíž je český Siemens Zlatým partnerem, se konala koncem května v Národní technické knihovně v Praze. Cílem bylo seznámit školy, jejich zřizovatele, jakož i státní a samosprávné orgány s možnostmi financování, normami a technickými možnostmi a podmínkami při komplexním zabezpečení školských zařízení s ohledem na ochranu žáků i personálu před možnými incidenty, vandalismem nebo krádežemi.

Ochrana žáků, pedagogů a návštěvníků škol

Za divizi Building Technologies vystoupil Radek Zachoval, který se věnoval tématu Přístupové systémy s verifikací – provázanost kontroly vstupu a kamerových systémů, mezi něž patří kontrola vstupu, poplachové zabezpečovací a tísňové systémy (PZTS), kamerové systémy (CCTV), požární systémy a automatizace budov s Desigem CC, které je vlajkovou lodí divize Building Technologies.

Siemens byl Zlatým partnerem konference Bezpečná škola
Siemens byl Zlatým partnerem konference Bezpečná škola
Milan Ceeh z divize Building Technologies
Milan Ceeh z divize Building Technologies

V objektech, kde je instalovaný pouze tradiční kamerový systém se záznamem tzv. CCTV, je ve skutečnosti spíše charakter preventivní, který je založený na odrazení osoby, která má v úmyslu páchat přestupek nebo trestnou činnost, než aby přímo zabránil události. Kamery jsou viditelné při vstupu do objektu i v jeho okolí a často odradí osoby, které chtějí páchat přestupek nebo trestnou činnost. Videozáznam pořízený z takovýchto systémů většinou slouží až následně po události, jako jedna z mnoha indicií k určení pachatele a k analýze jeho chování. V případě kombinace a vzájemné provázanosti s ostatními bezpečnostními systémy, jako je například přístupový systém (ACS), umožňuje vstup pouze oprávněných osob a zároveň upozorní na pokus o vstup nebo zamezí vstupu neoprávněné osoby.

Zajímavou částí příspěvku byl systém rozpoznávání obličejů. Většina porovnávacích softwarových systémů nezvládá v reálném čase důkladné pozorování a vyhodnocování. Systém prezentovaný za společnost Siemens se vyznačuje jedním z nejvýkonnějších algoritmů pro rozpoznání shody obličeje nalezeného ve snímané scéně s obličejem, který je veden v databázi pro porovnání (například databáze hledaných osob). Společně s výkonným hardware pak umožňuje včasné varování o pohybu takových osob v prostorách školy.

Siemens Building Management System
Siemens Building Management System
Siemens rozpoznávání obličejů
Siemens rozpoznávání obličejů

Redakce TZB-info natáčela k tématu Bezpečná škola:

 

Datum: 23.6.2016
Organizace: Siemens, s.r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích