Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Fermacell vzdává 4. května hold svatému Floriánovi a všem hasičům

Svátek sv. Floriána, svátek všech hasičů, svátek fermacellu
Datum: 4.5.2016  |  Organizace: Fermacell GmbH, org. složka  |  Firemní článek

Spojení svátku svatého Floriána se značkou fermacell není náhodné - sádrovláknité i cementovláknité produkty firmy fermacell jsou nehořlavé, výrazně přispívají k požární ochraně a značka fermacell a její materiály jsou mezi hasiči dobře známé a pozitivně přijímané.

Fermacell GmbH, org. složka
Žitavského 496
156 00 Praha 5 - Zbraslav

tel.:00420 296 384 330
e-mail:
web:www.fermacell.cz  www.fermacell.sk

Firma fermacell sama realizovala za dobu svého působení na českém trhu desítky požárních zkoušek a její produkty jsou pro své protipožární vlastnosti žádané ve všech oblastech stavebnictví. Tradici má i podpora požárních sborů, Fermacell byl například i letos hlavním partnerem konference požární ochrany Červený kohout. Firma také pomáhá "vychovávat" mladé požární preventisty. Tím však působení v oblasti požární prevence nekončí, v letošním roce představí Fermacell zcela novou dimenzi požární ochrany – nové protipožární Aestuver systémy.

Svátek svatého Floriána jako patrona všech hasičů se každoročně slaví 4. května, který je také Mezinárodním dnem hasičů. Čemu vlastně vděčíme, že je svatý Florián spojen s ochranou proti ohni? Legenda říká, že svatý Florian uhasil masivní oheň pouze s jedním kbelíkem vody a uchránil tak vesnici před zkázou. St. Florian je proto často vyobrazen při vylévání vody z kbelíku nebo malé nádoby. Další legenda zas připomíná příběh muže, který se zachránil před smrtícím požárem jen díky volání svatého Floriána a prosbám o jeho přímluvu. Vzhledem k tomu, že jej kvůli jeho víře zabili kati římského místodržícího tak, že jej s mlýnským kolem hodili do řeky Enže, je svatý Florian často vyhledáván také jako ochránce před riziky vyplývajícími z vody, včetně utonutí a záplav.

Pokud máte mezi svými blízkými nebo přáteli člověka, který je profesionální nebo dobrovolný hasič, je letošní středa 4. května dobrou příležitostí připomenout si společně památku svatého Floriána a význam jeho ochrany před ohněm i vodou. Váš fermacell tým.

fermacell červený kohout hasič

Aktuální vydání Požárního a akustického katalogu konstrukcí stěn, stropů a podlah s materiály fermacell

 

Datum: 4.5.2016
Organizace: Fermacell GmbH, org. složkaSdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 

Mohlo by vás také zajímat


Kam dál