Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

JABLOTRON – mějte domácnost pod kontrolou

Datum: 20.6.2017  |  Organizace: JABLOTRON ALARMS a.s.  |  Firemní článek

V loňském roce Policie ČR evidovala téměř 7,5 tisíce vloupání do nemovitostí. Dopadnout pachatele se ale povede pouze v 30 % případů. Jak tedy zabezpečit svůj majetek v období, kdy nejste poblíž?

JABLOTRON ALARMS a.s.
Pod Skalkou 4567/33
46601 Jablonec nad Nisou

tel.:Zákaznická linka 800 800 522. Linka pro montéry: 800 900 096. Školení: 483 559 951
e-mail:
web:www.jablotron.com

Nenechte nic náhodě

„Nejdůležitější je být před odjezdem na dovolenou důsledný a nezapomenout zavřít všechny vstupy. Až 84 % zlodějů například proniká do objektu oknem. Zkontrolujte proto všechna okna, dveře, ale i sklep či garáž, znemožníte tím pachatelům jejich využití,“ radí Michal Ježek, produktový manažer systémů elektronického zabezpečení ze společnosti Jablotron. Existuje však i řešení, které vám zaručí zcela bezstarostnou dovolenou. Z průzkumu jmenované společnosti vyplývá, že až 80 % zlodějů nemá strach z odhalení ze strany obyvatel přilehlých domů, zato alarm připojený na bezpečnostní centrum je pro ně tvrdší oříšek. Pokud je objekt takto monitorován a dojde k vloupání, alarm okamžitě informuje operátory bezpečnostního centra. Ti postupují dle předem dohodnutých instrukcí, kontaktují majitele objektu a v případě potřeby vysílají na místo zásahovou jednotku. Můžete tedy být klidně na druhém konci světa a vůbec se nemusíte bát.

Domácnost pod kontrolou

Investice do zabezpečení domova se s ohledem na pocit bezpečí vašich nejbližších určitě vyplatí. Bezpečnostní systémy jsou dnes na velmi vysoké úrovni. A obavy, že stisknete špatné tlačítko, zapomenete kód, ztratíte se v nastavení nebo omylem spustíte alarm, jsou naprosto zbytečné. Perfektní řešení nabízí alarm JABLOTRON 100, který klade důraz na jednoduché ovládání. Zvládne ho opravdu každý, funguje totiž na principu semaforu a každá střežená část budovy má vlastní tlačítko. Odpůrci složité elektroniky si tak přijdou na své, signalizaci používající jen zelenou a červenou barvu mohou hravě ovládat i senioři nebo děti.

Zabezpečovací systémy JABLOTRON
Zabezpečovací systémy JABLOTRON

Především uživatelé smartphonů ocení aplikaci MyJABLOTRON, s níž lze celý systém ovládat i na dálku. Prakticky umožňuje spravovat celou domácnost odkudkoli a kdykoli a mít přehled o veškerých nainstalovaných zařízeních na jednom místě. Kromě zabezpečení je možné JABLOTRON 100 propojit i s nejrůznějšími zařízeními a skrze aplikaci regulovat teplotu v domě, otvírat garážová vrata, či rozsvěcet světla. Přidat můžete i detektory oxidu uhelnatého a kouře či detektory zaplavení vodou. Díky tomu šetříte i náklady na domácnost a můžete si příjemně zjednodušit život. Například jednou z velkých výhod termostatu připojeného do systému je automatické přepnutí na nastavenou ekonomickou teplotu v případě, že je dům či byt prázdný. Až budete tedy odjíždět do práce či na dovolenou, nemusíte přemýšlet, jakou teplotu nastavit, aby nedocházelo k plýtvání. Nainstalovaný termostat sám při zabezpečení domu teplotu upraví podle nastavených požadavků. Instalaci celého systému navíc vždy zajišťují certifikovaní odborníci, můžete si tedy být naprosto jisti správným zapojením.

Aplikace MyJABLOTRON s níž lze celý systém ovládat i na dálku
Aplikace MyJABLOTRON s níž lze celý systém ovládat i na dálku

Auto není trezor

V případě odjezdu na dovolenou nebo služební cestu byste neměli zapomínat ani na zabezpečení vozidla. Ať už auto ponecháte doma v garáži či na hlídaném parkovišti u letiště, postarejte se, ať nepoutá pozornost. Největším rizikem je pootevřené okénko či lákavé předměty ponechané na viditelném místě uvnitř vozu. Způsobů, jak zabezpečit vozidlo je celá řada - od zamykání řadící páky přes imobilizér až po sofistikované alarmy. Účinným řešením je například GSM/GPS autoalarmem Athos. Ten kombinuje imobilizér, zabezpečení vozidla detektory, GSM komunikaci s bezpečnostním centrem a GPS lokalizaci. Majitelé mají navíc dokonalý přehled o svém vozidle prostřednictvím aplikace MyJABLOTRON, přes kterou mohou svůj autoalarm pohodlně ovládat na dálku a naleznou v ní také informace o jízdách či tankování.

„Athos je schopen okamžitě informovat operátory bezpečnostního centra o typu poplachu a místu události. Operátoři v případě krádeže, tísně či havárie zajistí okamžitou pomoc 24 hodin denně po celé ČR, vyšlou na místo zásahovou jednotku a informují policii a záchrannou službu,“ vysvětluje Josef Kroupa, obchodní ředitel ze společnosti Jablotron.

 

Datum: 20.6.2017
Organizace: JABLOTRON ALARMS a.s.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích