Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Ing. Jan Schindler

Archiv článků autora:Foto © Aldeca Productions, stock.adobe.com
10.4.2024
Ing. Jan Schindler, redakce

Novinky na energetickém trhu pro domácnosti ukazují začátkem dubna 2024 silný konkurenční cenový boj několika velkých obchodníků s elektřinou a plynem. Jak se liší Kalkulátor cen energí TZB-info od srovnávače ERÚ. Jaká cena energií vstupuje do porovnávače nákladů na topení. Nejlepší nabídky dodávek elektřiny a plynu ke sjednání za uplynulý týden. Ceny energií na burzách v ČR stagnují.

Foto © Fotolia.com
27.3.2024
Ing. Jan Schindler, redakce

Jak se vyvíjí ceny energií na jaře 2024? Podívejte se na aktuální doporučení nejvýhodnějších nabídek elektřiny a plynu pro sjednání. Dvacet úspěšných a dvacet nejméně úspěšných dodavatelů – koho se v únoru nejvíce dotkly změny počtu odběrných míst. Ceny energií se na burzách v ČR příliš nehýbou. Z měsíční zprávy o trhu s elektřinou a plynem Operátora trhu.

Foto © Gut Feeling, Fotolia.com
20.3.2024
Ing. Jan Schindler, redakce

Přinášíme přehled nových ceníků na trhu s elektřinou a plynem pro domácnosti. Ceny energií na burzách sice neklesají, ale i tak je z čeho vybírat. Podívejte se na nejvýhodnější nabídky na trhu. Lidovou energii potrestal Energetický regulační úřad pokutou jeden milion korun. Operátor trhu v roce 2024 pokračuje v odběru elektřiny z obnovitelných zdrojů.

Foto © HandmadePictures, Fotolia.com
13.3.2024
Ing. Jan Schindler, redakce

Jak se aktualizovaly nové ceníky u našich dodavatelů energií. Porovnal jsem ceny elektřiny a plynu v Praze s Drážďanami a Vídní, kde zákazníci nakupují energie nejlevněji. Nechybí přehled nejvýhodnějších nabídek elektřiny a plynu za uplynulý týden. Ceny energií na burzách v ČR přestaly výrazněji růst. Majitelé pozemků zapomínají na povinné ořezy kolem elektrického vedení.

Foto © weerapat1003, Fotolia.com
6.3.2024
Ing. Jan Schindler, redakce

Nové ceníky u našich dodavatelů energií. Kdo patří mezi absolutně nejlevnější? Podívejte se na deset nejlepších nabídek elektřiny a plynu. Jak se mění ceny energií na burzách v ČR. Loňská spotřeba plynu byla nejnižší od roku 1992.

Foto © by-studio, Fotolia.com
28.2.2024
Ing. Jan Schindler, redakce

Pražská plynárenská aktualizovala ceníky zemního plynu i elektřiny a s novými cenami je mezi nejvýhodnějšími nabídkami na trhu. Vítězové a poražení, kdo získal nejvíce odběrných míst a kdo zákazníky ztrácí. Přehled nejvýhodnějších nabídek na trhu s energiemi. Ceny elektřiny a plynu na burzách v ČR stále klesají. Češi loni šetřili s elektřinou, spotřebovali o 4,1 % méně.

Foto © Aldeca Productions, stock.adobe.com
21.2.2024
Ing. Jan Schindler, redakce

MND pokračují ve zlevňování elektřiny a plynu pro stálé zákazníky. Novým zákazníkům nabízí lepší ceny i Centropol, EPET, Vemex. Sjednejte si smlouvu za nejvýhodnější cenu na trhu. Ceny energií na burzách v ČR dále klesají. Nastavte si správně zálohy.

Foto © REDPIXEL, Fotolia.com
7.2.2024
Ing. Jan Schindler, redakce

Nové nabídky na trhu s elektřinou a plynem. Společnost E.ON je nejvíce úspěšným dodavatelem za loňský rok. Nejvýhodnější nabídky ke sjednání v Kalkulátoru cen energií TZB-info. Ceny energií na burzách. Ještě více chytrých prvků i nárůst kabelizace. Společnost EG.D letos investuje do sítě přes osm miliard korun, celkové investice přesáhnou deset miliard.

Foto © Fotolia.com
31.1.2024
Ing. Jan Schindler, redakce

Dotazy k cenám energií na výstavě Infotherma 2024. Jak se měnil počet odběrných míst elektřiny a plynu podle měsíčních zpráv Operátora trhu. Nejvýhodnější ceny energií na trhu – s novými nabídkami se roztrhl pytel. Na distribučním území EG.D odebrali zákazníci vloni nejméně plynu za posledních deset let. Pokles spotřeby je patrný i u elektřiny.

Foto © Aldeca Productions, stock.adobe.com
24.1.2024
Ing. Jan Schindler, redakce

E.ON aktualizoval ceny produktů určených pro nové zákazníky. Úspěšní a neúspěšní dodavatelé energií v roce 2023. Ceny na burzách v ČR pokračovaly v poklesu. Česko bylo loni čtvrtým největším vývozcem elektřiny v EU.

Foto © Maria Fuchs, Fotolia.com
4.1.2024
Ing. Jan Schindler, redakce

Přinášíme přehled komentářů o cenách energií v loňském roce. Jak se mění trh s elektřinou a plynem informuje Operátor trhu. Podívejte se na nové ceníky energií za uplynulý týden a jaké jsou atraktivní nabídky pro zákazníky. Ceny na burzách klesají.

19.12.2023
Ing. Jan Schindler, redakce

E.ON i ČEZ budou i nadále uplatňovat cenové stropy pro své neaktivní zákazníky, kteří si museli zafixovat ceny energií vysoko nad stropem a teď se o ceny nestarají. Do Karlovarské plynárenské vstupuje silný strategický partner. Další dodavatel končí s prodejem energií, tentokrát CARBOUNION BOHEMIA. Obchodování na krátkodobých trzích organizovaných OTE překonává historická maxima. Ceny elektřiny a plynu na burzách v ČR padají dolů.

Foto © Andrey Popov, Fotolia.com
6.12.2023
Ing. Jan Schindler, redakce

Srovnejte si v Kalkulátoru cen energií TZB-info, kolik budete platit po Novém roce za elektřinu a plyn, kvůli vyšším regulovaným cenám. Přinášíme stručný přehled konečného zvýšení regulovaných plateb u běžných spotřeb elektřiny a plynu. Které nabídky stojí za úvahu při výběru levnějších energií? Podívejte se nejen na levnější nabídky plynu, ale i na ceny na burzách v ČR.

Foto © Eisenhans, Fotolia.com
29.11.2023
Ing. Jan Schindler, redakce

Nový dodavatel v Kalkulátoru cen energií TZB-info. Dodavatelé začátkem roku pravděpodobně nebudou hromadně snižovat ceny elektřiny ani plynu. Počet odběratelů elektřiny se v říjnu opět zvýšil, a naopak zemní plyn odebírá stále méně zákazníků. Spočítejte si na kalkulačce, za jakou cenu budete prodávat vámi vyrobenou elektřinu na spotovém trhu. Vyberte si nový tarif, není na co čekat. 
 
Reklama