Koronavirus v nepříznivých podmínkách kanalizace a ČOV dlouho nevydrží. Ale obecně rybařit pod ČOV není dobrý nápad. Analýza odpadních vod je vhodná i pro další účely než je aktuálně koronavirus.
Český výrobce domácích spotřebičů, sporáků a kamen na pevná paliva značky KVS MORAVIA – firma KVS EKODIVIZE a.s. vám nabízí řešení. Od ledna 2020 znovu uvádí na trh interiérový varný spotřebič s teplovodním výměníkem KVS MORAVIA typ 9106, který je určený k etážovému vytápění i vaření, a po provedené inovaci vyhovuje Nařízení komise EU 2015/1185 – EKODESIGN lokálních topidel na tuhá paliva a bude možné ho tedy bez omezení provozovat i po roce 2022.
Vymyslet systém vodoměrů, popřípadě měřičů tepla, k tomu způsob měření a následně správu dat, je velký oříšek. Orientace ve vodoměrech, co který umí, ale hlavně co neumí, je zlatý grál dnešní doby. Kudy tato cesta vede, na co je potřeba se zaměřit a jaký je výsledný přínos? A kdo nás tím vším provede?
Bezvadné provedení zdiva z cihel HELUZ je předpokladem pro dosažení deklarovaných vlastností zdiva. Před samotným zděním z cihel HELUZ, kdy se zaměříme na připravenost, založení zdiva, zdění obvodových a vnitřních stěn a další témata, začínáme v novém seriálu všeobecnými zásadami a zásadami pro zdivo z broušených cihel HELUZ.
Státní zdravotní ústav ČR (SZÚ) řeší v současné době výzkumný projekt s názvem Stanovení hygienických požadavků na recyklovanou vodu využívanou v budovách a městských vodních prvcích. Nyní se obrací se na všechny majitele objektů, kteří využívají přečištěné odpadní vody s prosbou, aby se zapojili do projektu a umožnili vzorkování ve svých objektech.
Lidská obydlí byla vždy větrána netěsnostmi v konstrukci budov. V současné době se od neregulovaného větrání přechází k nucenému, řízenému. Spojení větrací jednotky ORCON a rozvodů vzduchu OCTOPUS ukazuje, jak větrání optimálně řešit i s využitím rekuperace, zpětného získávání tepla z odváděného vzduchu.
Poruchy v otopných soustavách závisí na mnoha faktorech. Vzduch, mikrobubliny, nečistoty a kal mohou do značné míry narušit správné funkce. Snižují účinnost přenosu energie a zvyšují riziko koroze. To následně vede k dalšímu poškození soustavy, k poškození drahých systémových komponentů nebo dokonce i k úplnému selhání.
Odborný TZB-info doporučuje Obecně, mezi majiteli domů, ale někdy i u některých profesí je vžitá zásada, že jakákoliv šamotová vložka je odolná agresivnímu kondenzátu ze spalin kotlů na pevná paliva. V diskusi se odborníci shodli, že ne každý komínový systém se šamotovou vložkou lze použít pro mokrý provoz, tedy s výskytem kondenzace spalin.