Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Seminář pro projektanty zdravotní techniky se uskutečnil s příznivými ohlasy

Na semináři Zdravotní a průmyslové instalace - novinky v praxi, který pořádala Společnost pro techniku prostředí 12.6. v Praze, se sešel nebývalý počet 130 účastníků. Masarykova kolej je velmi reprezentativní prostor, snadno dostupný z pražského metra i s možností parkování. Bylo tak možné nejen zabezpečit potřeby přednášejících, ale po obvodě sálu byl dostatek místa i pro exponáty firem, které seminář podpořily svým zájmem a prezentací výrobků. Bylo dobré, že tak mohli účastníci, přednášející i vystavující vyslechnout všechny přednášky, účastnit se přímo vzniklé diskuse a všichni tak byli "vtaženi do děje". Vystoupení vystavujících firem byla zařazena netradičně vždy bezprostředně za jednotlivé přednášky. Kromě oživení běhu přednášek se tak podařilo podpořit diskusi i navázat lepší kontakt mezi přednášejícími, účastníky a zástupci firem.

Všichni ocenili i přímo navazující prostory pro občerstvení a volnou diskusi. Sekretariát STP opět potvrdil, že organizaci podobných akcí umí zvládnout na výbornou.

Podrobné změny v návrhu kanalizace byly stejně zajímavé jako návaznost topení a vodovodu. Velmi prakticky zpracovaný přehled možností použití SW pro projektanty ZT s praktickou ukázkou a DEMO verzí pro všechny účastníky byl zároveň s představením portálu TZB-info součástí bloku pro ty, kteří si již práci bez počítače neumí představit. Na semináři jsme se zabývali i např. významem a náležitostmi prohlášení shody na výrobek, které v červnu bylo před velkými změnami. Nový stav byl na semináři nastíněn a pak následně popsán i v článcích na TZB-info, které jsou v současné době jsou umístěny pod záložkou projektování. O semináři psaly i odborné časopisy - Český instalatér, Topenářství a instalace i Zpravodaj STP.

Hned od první chvíle příprav semináře jsem si přála, aby se podařilo zorganizovat pracovní setkání, ze kterého si každý odnese nějakou konkrétní myšlenku, kterou může hned využít. Podle ohlasů se tento záměr z velké části podařil. Právě pozitivní ohlasy firem i účastníků mne přivedly na myšlenku podobné pracovní setkání zopakovat.

V současné době se uvažuje např. o následujících tématech:
  • Nové typy zařizovacích předmětů, atypické zařizovací předměty pro speciální provozy a použití
  • Problematika související s rekonstrukcí panelových domů (o čem se tolik nepsalo)
  • Pravidla pro zdravotní instalace, která vyplývají z předpisů pro uzpůsobení staveb pro osoby z omezenou možností pohybu
  • Nová pravidla pro instalace ze zákona o hospodaření s energií.

Budeme rádi, pokud i Vy připíšete téma, které Vás trápí, případně budete hlasovat pro výše uvedená témata.
Opět se chystáme k semináři připravit nejen sborník, ale i další pracovní dokumenty, které Vám dále pomohou.
Mohu se těšit na shledanou?