U protipožárního opláštění ocelových konstrukcí s deskami Aestuver stačí jedna vrstva

Ta se navíc nemusí povrchově upravovat
Datum: 14.6.2016  |  Organizace: Fermacell GmbH, org. složka  |  Firemní článek

Pro zajištění statické bezpečnosti budovy i v případě požáru je nutné chránit sloupy i nosníky před vysokými teplotami. Následkem vysokých teplot ztrácí stavební konstrukce z oceli svoji únosnost a dochází k porušení jejich stability. S protipožárními deskami AESTUVER a protipožárními sádrovláknitými deskami fermacell Firepanel A1 lze snadno realizovat odolné protipožární obklady ze tří a čtyř stran s různou požární odolností.

Fermacell GmbH, org. složka
Žitavského 496
156 00 Praha 5 - Zbraslav

tel.:00420 296 384 330
e-mail:
web:www.fermacell.cz  www.fermacell.sk
Fermacell AESTUVER – protipožární opláštění ocelových konstrukcí, titulka
Fermacell AESTUVER – protipožární opláštění ocelových konstrukcí, titulka

Návrh a provedení protipožárních opláštění ocelových nosníků a sloupů popisuje podrobně nová publikace „Fermacell AESTUVER – protipožární opláštění ocelových konstrukcí“, kterou vydala v únoru 2016 společnosti Fermacell.

Protipožární desky AESTUVER pro suchou výstavbu jsou cementem pojené desky z lehčeného betonu, vyztužené skelnými nehořlavými vlákny. Jsou určené k vysoce kvalitní požární ochraně konstrukcí. Desky splňují kategorie použití typu X podle ETAG 018-1 (odolnost proti vodě) a vhodné jsou i do vlhkých místností a venkovního prostředí. Patří do nevyšší evropské třídy reakce na oheň A1 podle ČSN EN 13501-1.

Zásadními výhodami protipožárního obkladu ocelových konstrukcí pomocí desek AESTUVER je jednovrstvé opláštění, které je navíc použitelné bez dodatečné povrchové úpravy v exteriéru. Ve vnitřních prostorách lze kromě opláštění protipožárními deskami AESTUVER používat i protipožární desky fermacell Firepanel A1. Tento obklad je vhodný především do suchých prostor, nezatěžovaných dlouhodobě vlhkostí. U tohoto řešení je velkou výhodou snadné zpracování, známé ze suché výstavby, povrchové úpravy jsou stejné jako u běžných desek na bázi sádry.

Pomocí nových projekčních podkladů společnosti Fermacell lze navrhovat a odborně provádět protipožární opláštění ocelových nosníků a sloupů. K tomu účelu se vybírá nejlépe vhodný deskový materiál v závislosti na faktorech, jako jsou oblasti použití (kategorie použití) a požadovaná požární odolnost.

Na základě vybraného materiálu desky se stanovuje minimální tloušťka protipožárního opláštění, která se řídí podle:

  • požadované požární odolnosti,
  • kritické teploty oceli a
  • součinitele průřezu Ap/V (ČSN EN 1993-1-2).
Protipožární deska AESTUVER, opláštění sloupů
Protipožární deska AESTUVER, opláštění sloupů
Protipožární deska AESTUVER, opláštění nosníků
Protipožární deska AESTUVER, opláštění nosníků

Více informací a celý dokument „Fermacell AESTUVER – protipožární opláštění ocelových konstrukcí“ ve formátu PDF najdete na stránkách www.aestuver.cz.

 

Datum: 14.6.2016
Organizace: Fermacell GmbH, org. složkaSdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Blogger  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Projekty 2017

Normy

Knihovna FM

Odborné semináře TZB-info

Odborné semináře - Správa a provoz nemovitostí, FM v praxi
Správa budov, úspory energií a správa technického zařízení od předních odborníků. Témata přizpůsobíme vašim potřebám. Školení vícedenní i na 1 den na vybrané téma. Máte dotazy nebo zájem o školení?
Přečtěte si reakce účastníků 5 denních seminářů 3+ 2 dny s certifikátem:
Podzim 2013: Praha 6 Petřiny
Únor 2014: Hotel Golf, Praha
Podzim 2014: Aquapalace Hotel Prague
Podzim 2015: Aquapalace Hotel Prague
Podzim 2016: Aquapalace Hotel Prague
Březen 2017: Aquapalace Hotel Prague


účastníci semináře FM

Spolupráce

Česká pobočka mezinárodní asociace Facility managementu (IFMA CZ) www.ifma.cz

Odborný garant

Petra Gütterová

Partneři - Facility management

logo ATALIAN
logo Mark2 Corporation
logo ista
 
 

Aktuální články na ESTAV.czVazby cihelného pohledového zdivaRealizace podlahy v garáži aplikací epoxidového nátěru na betonové podlahyJak správně dešťovou vodu využívat, jak na údržbu a montáž nádrží? – V.Římu kvůli suchům hrozí zavedení přídělového systému na vodu