Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
nápověda  mapa portálu
kde
hledat
   Katalog firem a výrobků   kalendář akcí   obsahy časopisů
   publikace   normy   plné texty právních předpisů
vybervse vybrat vše  vybernic zrušit výběrprohledat diskusní příspěvky
řazení 
platnost

Chtěli jste najít:
Přepočet tepelných výkonů otopných těles
 
Témata:
 
Na dotaz výpočet výkonu radiátorů zobrazuji odkaz 1-50 z přibližně 200 nalezených.
 [další stránka >>>]
[zpráva]Jak postupovat při výběru tepelného čerpadla? 12.2.2014
..2014Tepelná čerpadla Vaillant Aby bylo možné nadimenzovat vhodný výkon tepelného čerpadla,.. Tuto hodnotu naleznete v projektové dokumentaci nebo pro vás provede výpočet autorizovaný projektant...Jak postupovat při výběru tepelného čerpadla Pro správný výběr typu a výkonu tepelného čerpadla je třeba si ujasnit několik základních věcí...Aby bylo možné nadimenzovat vhodný výkon tepelného čerpadla,.. Tuto hodnotu naleznete ve vaší projektové dokumentaci nebo vám provede výpočet autorizovaný projektant... radiátory nebo obojí?.. kombinací radiátorů a podlahového vytápění nebo zda jsou ..
[článek]Firma LIPOVICA představuje nový hliníkový radiátor ORION 500 8.11.2006
Firma LIPOVICA představuje nový hliníkový radiátor ORION 500 8... Novinkou značky LIPOVICA je hliníkový radiátor nejnovějšího designu se zvětšeným výkonem...ORION 500 je radiátor nejnovějšího designu se zvětšeným výkonem... počet článků délka (mm) hmotnost (kg) objem (l) plocha (m2) výkon (W) výkon (Wn) výkon (W) 1 82 1,..
[článek]Konference Vytápění 2017 - dokončení 15.6.2017
.. Kupříkladu investiční náklady na instalaci FV elektrárny (FVE) o výkonu 1 kWp jsou dnes cca 1200 EUR/kWp,.. feed-in tarify). Mikrozdroje energie o celkovém výkonu do 10 kW lze sice provozovat bez licence,.. Jednoduché ekonomické hodnocení bylo provedeno na základě výpočtu doby prosté návratnosti systémů... včetně výpočtu potřeby energie na vytápění... jak je výpočet citlivý na přesnost zadávaných údajů... Přesnost zadávání hodnot do výpočtu průkazu energetické náročnosti budov má na průkaz relativně malý vliv,.. Díky velkému tepelnému výkonu radiátorů Zehnder Charleston docílíte ..
[článek]Topení dřevem v interiérech 29.9.2014
.. HAAS+SOHN) Řada výrobců uvádí celkem široké rozpětí regulace tepelných výkonů u svých topidel od 30 do 100 %. Tohoto stupně regulovatelnosti však nelze vždy jednoduše dosáhnout a proto je nutné raději vsadit na výběr vhodného jmenovitého výkonu topidla blížícímu se 2/3 tepelné ztráty vytápěného prostoru... do 25 %). Skutečnou potřebu výkonu kamen či krbové vložky je však možné objektivně stanovit pouze na základě výpočtu tepelných ztrát vytápěného prostoru. Na základě tohoto výpočtu je pak volba příslušného typu krbových kamen či krbové vložky s přihlédnutím na údaj o jejich výkonu mnohem..
[článek]Úpravy otopných soustav před zateplením a po zateplení budov 14.9.2009
.. projektanty a uživatele otopných soustav Správný postup úprav na základě výpočtu tepelných ztrát se bohužel neprovádí a úpravy jsou řešeny na základě výkonů,..Vstupní data pro výpočty úprav soustavy s původními parametry 90/70/20 ČLÁNKOVÁ TĚLESA - LITINA - závislost výkonu na teplotě a průtoku vody - původní 90/70      TAB...Vstupní data pro výpočty úprav soustavy s původními parametry 90/70/20 TĚLESA KORADO - závislost výkonu na teplotě a průtoku vody -  původní 90/70                        TAB... v 10 článkovém radiátoru při kombinovaných parametrech Vstupní ..
[článek]Vývoj měření spotřeby tepla, SV, TV v bytech – měřicí systémy 20.4.2012
.. Vytápěcí systém v bytech byl navržen na mechanismu cirkulace ohřívaného vzduchu nad radiátory pod oknem, kdy teplý vzduch se dostal i do vzdálených míst od radiátoru a v místnostech bylo rovnoměrné rozložení teplot a odpovídající tepelná pohoda. Uzavřením radiátorů se cirkulace zastaví a místnost se začne ohřívat přes stěny,.. zejména na úplné uzavírání radiátorů,.. Denostupňovou metodou se neměří transport a množství tepla předané do bytu pomocí radiátorů... aniž by zcela uzavřel radiátory,.. že pro korektnost výpočtu denostupňů během topného období musí být pro výpočet používána aktuální..
[článek]Přechod starších topných soustav na moderní tepelné čerpadlo řízené inverterem 23.7.2008
.. správné dimenzování radiátorů nebo podlahového topení na teplotní spád 55/45°C přináší jen minimální náklady navíc oproti klasickým zdrojům vytápění a cena samotného tepelného čerpadla již dnes není nikterak závratná... frekvenčním měničem (pro plynulé řízení výkonu), ekvitermní regulací,.. Díky tomu si mohli projektanti dovolit osazovat do domů menší radiátory a slabší rozvodné trubky než je tomu u nových nízkoteplotních topných soustav. Velké radiátory a dostatečné průměry trubek rozvodů představují výhodu Proto je v první řadě nutné prověřit,.. Neméně důležitým prvkem je teplosměnná..
[článek]Nejistoty rozdělení topných nákladů na vytápění 21.8.2001
.. průchozí tepelný výkon v kW je číselně roven ..Pro uvedené podmínky jsou potřebné výkony k dosažení 20 °.. Poměr potřebných výkonů nejnáročnějšího bytu k nejméně náročnému je 2850/810,.. Výpočtem podle obr... vliv tepelných odporů na potřebné topné výkony apod...Indikátory doby provozu radiátorů...Údaj indikátoru je úměrný časovému integrálu povrchové teploty radiátoru. Předpokladem správnosti měření je známá a stálá hodnota činitele přestupu tepla radiátoru do okolního vzduchu... Údaj indikátoru je snadno ovlivnitelný ve prospěch plátce zvýšením činitele přestupu tepla radiátoru... 4..
[článek]Regulace topných a chladicích systémů (XII) 31.7.2014
.. radiátorů s TRV, radiátorů s automatickými regulátory průtoku a v přípravě teplé vody...POTRUBÍ POTŘEBUJE SPECIÁLNÍ HYDRAULICKÝ VÝPOČET Výpočet přednastavení pro radiátory na sekundární straně v regulační smyčce Δ..Hydraulický výpočet pro regulátor Δ..Jednoduchý výpočet regulátoru Δ..Výpočet dopravního tlaku čerpadla podle tlakových ztrát s faktorem souběžnosti ..Pro radiátory se doporučuje termostatický radiátorový ventil .. méně účinné A Tradiční výpočet:..seřizovacího ventilu tradičním výpočtem,.. Energetický výkon dle stavební směrnice (Energy Performance of Building ..
[článek]Regulace topných a chladicích systémů (XI) 24.7.2014
.. typické využití v dvoutrubkových radiátorech vytápěcích soustav s termostatickými ventily...Desátý díl seriálu o regulaci je věnován problematice - radiátory v jednotrubkové soustavě s termostatickými radiátorovými ventily a automatickým regulátorem průtoku...TRADIČNÍ VÝPOČET A) POŽADOVANÝ PRO TRV:..Výpočet pro přednastavení,..Jednoduchý hydraulický výpočet rozvodného potrubí (soustavu lze rozdělit podle umístění regulátoru Δ..Je zapotřebí přesného výpočtu omezovače průtoku a regulátoru Δ..Výpočet dopravního tlaku čerpadla podle nominálního průtoku .. výkon (PIBZV je dražší než ..
[článek]Tepelné čerpadlo Carrier je dostupný luxus 25.7.2016
.. že bude nejlepší napojit zamýšlený zdroj tepla na stávající vytápěcí soustavu radiátorů... Při využití invertorové techniky dává zpočátku kompresor plný výkon,.. Po té přechází do režimu s řízeným výkonem pro udržení požadované teploty vytápěných prostor... Tepelné ztráty domu Nejprve bylo potřeba správně zvolit typ a výkon čerpadla,.. byl podle výpočtů projektanta velmi neúsporný... vnitřní +20 °C a teplotním spádu 50/40 °C (teplota vody vycházející z tepelného čerpadla do radiátorů / teplota vracející se z radiátorů zpět do tepelného čerpadla,..
[časopis]Český instalatér 2/2017
..Designové radiátory Komfortní větrání Stropní systémy pro vytápění a chlazení Zařízení pro čištění vzduchu Zehnder ComfoAir Q Zehnder app KNX gateway Snadná montáž a uvedení do provozu,..46 Nové katalogy & novinky designových radiátorů Zehnder ..Nové designové radiátory a rekuperační jednotky .. Model H815-A na hnědé uhlí o výkonu 15 kW se řadí k automatickým kotlům s velmi nízkým výkonem...2/2017 č e sk ý i nst a l a t é r Akce na barevné koupelnové radiátory D esignové koupelnové radiátory od švýcarského koncernu .. Lakované radiátory dosahují nejvyšších možných tepelných ..
[časopis]Český instalatér 6/2017
..Designové radiátory Komfortní větrání Stropní systémy pro vytápění a chlazení Zařízení pro čištění vzduchu Zehnder Charleston Ocelová článková otopná tělesa Zehnder Charleston nabízí výjimečnou variabilitu a ideální ..Vysoká odolnost proti korozi ocelových článkových radiátorů Zehnder ..a dřevních pelet (A1) ve výkonu 7,.. včetně modulace výkonu v rozsahu 30 až 100 %. .. Vhodný typ a potřebný výkon ..konkrétních prostor výpočtem specializovaný projektant... staré DIN radiátory jsou ve srovnání s moderními radiátory méně ..Radiátory Zehnder Charleston nemají oproti klasickým radiátorům ..
[článek]Z konference Vykurovanie 2018 – část 4. 21.2.2018
.. Pro konverzní faktor elektrické energie používaný při hodnocení energetické náročnosti budov navrhl Evropský parlament používat komplexní výpočet podle energetického mixu jednotlivých států z údajů za poslední tři roky... Pro správné porozumění uvedeným údajům je nutné se seznámit s postupem výpočtu ceny podle slovenských předpisů... Okamžitý výpočet účinnosti využití energií dává důležité signály pro řízení výroby tepla... Pokud však není vhodně navržený systém z pohledu výkonů,.. Regulace průtoku v rozsahu 4 až 50 % odpovídá regulaci výkonu v rozsahu 10 až 80 %. Zde je vidět nepoměr,....
[článek]Na co nezapomenout před instalací tepelného čerpadla – část 2. 13.2.2018
.. Dnes bychom se rádi zmínili jak zvolit optimální výkon tepelného čerpadla, specifika otopných soustav s radiátory v porovnání s podlahovým vytápěním a využití tepelného čerpadla pro ohřev teplé vody. Jak zvolit optimální výkon tepelného čerpadla, specifika otopných soustav s radiátory v porovnání s podlahovým vytápěním a využití tepelného čerpadla pro ohřev teplé vody?Zapojení s kombinovaným zásobníkem Pro výběr výkonu tepelného čerpadla je důležité znát tepelné ztráty objektu nebo potřebu tepla na vytápění. U novostaveb je tento výpočet součástí projektové dokumentace... jsou naši ..
[článek]Pravidla pro vytápění 11.11.2014
..2014 Článek nabízí obecné zásady pro výpočet tepelných ztrát a pravidla pro vytápění dle vyhlášky č... Obecné zásady pro výpočet tepelných ztrát Za tepelnou ztrátu budovy uvažujeme „výkon budovy“, tedy množství tepla „.. výkon místnosti nebo budovy je množství tepla stanovené v čase jedné hodiny,.. se do výpočtu tepelných ztrát nesprávně zavádějí, při návrhu výkonu vytápěcího zařízení,.. Rovněž se do výpočtu výkonu nesprávně zavádějí průměrné a ne nárazové hodnoty pro větrání... Výpočet tepelného výkonu ..
[časopis]Praktický rádce pro SVJ 1/2015
..na radiátor (nezohledňuje prostupy tepla,.. První pomocí poměrových indikátorů na radiátorech (indikace ..ve srovnávacích teplotních výpočtech v oborech technické zařízení budov,.. vyzařovací výkony radiátorů jsou měřeny .. Tepelný výkon radiátoru (=měrný výkon ..Skutečný vyzařovací výkon radiátoru je ovlivněn okolím radiátoru (zakrytím,..čerpadel vzduch-voda s plynulou regulací výkonu o celkovém výkonu 80 kW...kaskáda tepelných čerpadel vzduch-voda s plynulou regulací výkonu o celkovém výkonu 56 kW...
[časopis]Český instalatér 1/2018
..také základní výpočty ze strojírenské technologie a výpočty pro obrábění CNC techniky...výkonem nad 200 kW ..článkových radiátorů .. Software v půlhodinových cyklech provádí výpočty založené na matematickém popisu termodynamiky budovy,..Výkon vytápění by měl odpovídat tepelné ztrátě domu,..příliš velký výkon a je možné využívat dvoutarifních sazeb .. radiátory). Dále se vyznačují nejnižší možnou hladinou akustického výkonu na trhu ..radiátory je možné pomocí připojovací sady x-link dodávané pro vybrané designové radiátory Kermi...sada je integrována pod krytem radiátoru a přebírá regulaci ..
[článek]Regulace topných a chladicích systémů (X) 11.7.2014
.. Radiátory v jednotrubkové soustavě s termostatickými radiátorovými ventily a automatickým regulátorem průtoku... typické využití v dvoutrubkových radiátorech vytápěcích soustav s termostatickými ventily...Speciální metoda výpočtu „α“ a velikosti radiátoru...(Výpočet tepelných ztrát na vertikálním potrubí) ZJEDNODUŠENÝ HYDRAULICKÝ VÝPOČET (S OHLEDEM NA OCHYLKY MEZI STOUPAČKAMI) Není nutný výpočet přednastavení ..Výpočet dopravního tlaku čerpadla dle nominálního průtoku .. méně účinné A Tradiční výpočet:..seřizovacího ventilu tradičním výpočtem,.. Energetický výkon dle ..
[norma]ČSN 06 1101 - POZOR zrušená norma - Otopná tělesa pro ústřední vytápění. Základní ustanovení
.. pracovních a účelových prostorů a stanoví jejich technické parametry a postup při výpočtu velikosti otopných těles... pára aj./ na vnitřní povrch otopného tělesa.) Norma se tedy týká "radiátorů" a normalizuje vedle výpočtů i měření jejich tepelných výkonů... srovnávací listy tepelných modulů (přílohy 3 až 5) a součinitelé pro přepočet tepelných výkonů (přílohy 8 a 9). ČSN 06 1101 byla schválena 26...
[článek]Návrh na povinné zveřejňování hlavních výsledků rozúčtování nákladů na vytápění 15.9.2014
.. SPJ jsou součiny hodnot odečtených z displejů indikátorů a výkonů příslušných radiátorů... podle kterého růst teploty o 1 °C zvyšuje náklady na vytápění přibližně o 6 %; za základ tohoto výpočtu jsou pak považovány průměrné náklady objektu (= 100 %), které jsou ztotožňovány s výpočtovou teplotou ve výši 20 °C (mimochodem tuto poučku používá pro některé účely i MMR). Přes různé pochyby o přesnosti podobných výpočtů,.. při kterých se přívod topné vody do radiátoru automatický obnovuje (16 nebo 18 °C) nebo uzavírá (27 °C). V případě bytů s nadměrně regulovaným přívodem topné vody do ..
[článek]Modelování funkce dynamických soustav – vliv nastavení hlavice 1.6.2015
.. i pro zábavné výpočty... Od vypnutého radiátoru,.. Bude-li radiátor vypnutý,..44 °C je potřebné do místnosti instalovat 18 článků a radiátorvýkon 1307,.. bude tedy průtok otopným tělesem různý a různý bude proto i tepelný výkon tělesa. Různý tepelný výkon tělesa se promítne do různé vnitřní teploty místnosti a cílem našeho zábavného pokusu je zjistit,.. K dosažení výkonu tělesa 50 % by průtok musel klesnout cca na 17 % a k dosažení výkonu tělesa 115 % by se průtok musel zvýšit cca na 400 %, a to není v soustavách ústředního vytápění možné bez zkolabování celkové funkce soustavy...
[článek]Aqua-therm Praha 2009 - VIRTUÁLNÍ HALA 20.11.2009
..ISAN Radiátory,..Těžiště technické podpory spalinových systémů BRILON tvoří garantované výpočty spalinových cest. Vlastní výpočet je zpracováván na panevropském výpočtovém software KESA–.. Elektronická regulace umožňuje spínání pouze nezbytně nutného výkonu s ohledem na průtokové množství vody,.. Dokáží s přesnou elektronickou regulací výkonu dohřát teplou vodu v místě odběru na nastavenou hodnotu na displeji,.. Tyto průtokové ohřívače se vyrábějí již od výkonu 11kW/400V s jištěním 3x16A... což umožňuje volbu výkonu ohřívače při instalaci... který jednoduchým způsobem řeší variabilitu..
[časopis]Český instalatér 5/2013
..elektrická topná vložka o výkonu 2 kW ..trickým dotopem o výkonu 2 kW... a tudíž při výpočtu nemůže dojít ke znevýhodnění okrajových bytů... Výkon kotle či tepelného čerpadla musí odpovídat tepelně ..si díky svému výkonu,.. Všechny modely využívají inverterovou technologii Fujitsu-General s plynulým řízením výkonu ..topný výkon v celém rozsahu venkovních teplot se z čerpadla AVEON stává ..formy výpočtu jde o přehledné tabulkové zpracování a z pohledu metodiky výpočtu je postupováno tak,..příklad výpočtu podle této normy na ..
[článek]REHAU grafický výpočtový program RAUCAD / TechCON - díl 3. 11.12.2007
.. Jednotlivé výkony těles se přepočítávají podle nastaveného teplotního spádu a v případě potřeby i podle zvolené povrchové úpravy (např. hladká čelní stěna). Program Vám také umožňuje navrhnout radiátory deskové,.. cenu a všechny další parametry potřebné pro výpočet otopné soustavy...výsledky výpočtu zakreslit do projektu (dimenze potrubí,.. Proto tento způsob výpočtu nebude pro Vás ničím novým a nepřirozeným... Spustíme výpočet pro otopnou soustavu Program za Vás sám sestaví výpočtový model a navrhne potřebné dimenze potrubí,.. všechny osazené armatury na radiátoru,.. Zavřeme dialogové ..
[článek]Volba padla na tepelné čerpadlo 11.3.2016
..Srovnal jsem si výkony původních radiátorů 90/70 °C s energetickou potřebou,.. Za krátkou dobu je teplá voda do radiátorů kolem 70 °C, horké radiátory příjemně hřejí,.. Ale po instalaci tepelného čerpadla půjde do radiátorů dlouhodobě konstantní menší teplota... velkou částku peněz to neušetří a horký radiátor je příjemný... v mém problému výběru jsem byl odkázán na srovnávání výkonů některých vybraných německých tepelných čerpadel v zahraničí... Do onoho srovnání výkonů náhodně vybraných čerpadel se ještě u nás nikdo nepustil... Vynikající výkony umístění na prvním místě v onom náhodném ..
[článek]Příklad výpočtu návratnosti stropních panelů (III) 14.10.2016
Příklad výpočtu návratnosti stropních panelů (III) Stropní sálavé panely se vyplatí! Šetří až 40% provozních nákladů 14.10.2016Zehnder Group Czech Republic s... Příklad výpočtu ekonomické návratnosti teplovodních stropních sálavých panelů ve srovnání s teplovzdušnými jednotkami Základní parametry:..vysoké topné a chladící výkony .. můžete přímo u společnosti Zehnder poptat návrh uspořádání a dimenzování stropních sálavých panelů včetně výpočtu tlakových ztrát,.. Společnost Zehnder nabízí - designové radiátory pro koupelny ...
[článek]Řízené větrání s rekuperací – nezbytnost u vzduchotěsných staveb 20.11.2013
Řízené větrání s rekuperací – nezbytnost u vzduchotěsných staveb Řízené větrání s rekuperací tepla pro rodinné domy a byty (I) 20.11... radiátory Zehnder Yucca zpříjemňují pobyt v koupelně a zabezpečují,.. Splnění energetických požadavků znamená snížení tepelné ztráty objektu (výpočet viz Tab... Příklad výpočtu teploty „.. Výpočet účinnosti rekuperace .. Příklad výpočtu teploty přiváděného vzduchu T2 ..10 °C bez nutnosti snižování výkonu vlivem rizika zamrzání výměníku... pracující na 100% výkon až do −.. Jiří Štekr Společnost Zehnder nabízí - designové ..
[zpráva]Novinka: Kermi Quickfinder 12.11.2017
Novinka: Kermi Quickfinder 12.11.2017 Monika SkorepovaKERMI, s.r.o. Jednoduchá kalkulace pro zjištění tepelné potřeby a vhodného otopného tělesa. Kdo nově staví nebo renovuje a chce zvolit vhodné otopné těleso,.. Od dekorativních designových až po desková otopná tělesa existuje široké spektrum nesčetných variant a možností výkonu... Pro tento výpočet definuje uživatel typ domu (stará stavba,.. nízkoteplotní kotel nebo kotel na tuhá paliva). Z těchto informací vypočítá program přibližný topný výkon ve watech... tepelný výkon,.. Kromě toho se naskytuje také možnost vytisknout technické ..
[článek]Regulace topných a chladicích systémů (XIII) 7.8.2014
Regulace topných a chladicích systémů (XIII) 7.8.2014DANFOSS, s. r. o. Soustava s proměnným průtokem s typickým využitím ve ventilačních vytápěcích jednotkách, vzduchových závěsech atd. Regulací je během celého provozu zamezeno nadprůtoku... radiátorů s TRV, radiátorů s automatickými regulátory průtoku,..JEDNODUCHÁ METODA VÝPOČTU: není nutný výpočet Kvs,..Zjednodušený výpočet nastavení průtoku podle spotřeby tepla Výpočet dopravního tlaku čerpadla podle min... méně účinné A Tradiční výpočet:..seřizovacího ventilu tradičním výpočtem,.. Energetický výkon dle stavební směrnice (Energy ..
[článek]Regulace topných a chladicích systémů (XIV) 14.8.2014
Regulace topných a chladicích systémů (XIV) 14.8.2014DANFOSS, s. r. o. Soustava s proměnným průtokem a automatickou regulací teploty soustavy distribuce teplé vody. (U této aplikace je zajištěn proměnný průtok v cirkulačním potrubí DHW a stálá teplota při odběru,.. radiátorů s TRV, radiátorů s automatickými regulátory průtoku,..ZJEDNODUŠENÝ VÝPOČET nutný pro ventily s přímočinnou regulací:..Zjednodušený hydraulický výpočet nutný –..Není nutný výpočet přednastavení Výpočet dopravního tlaku čerpadla dle nominálního průtoku .. méně účinné A Tradiční výpočet:..seřizovacího ventilu ..
[článek]Regulace topných a chladicích systémů (XV) 21.8.2014
Regulace topných a chladicích systémů (XV) 21.8.2014DANFOSS, s. r. o. Článek ukazuje regulační schema dvoutrubkové vytápěcí/chladicí soustavy s proměnným průtokem s typickým využitím např... radiátorů s TRV, radiátorů s automatickými regulátory průtoku,..JEDNODUCHÁ METODA VÝPOČTU: není nutný výpočet Kvs, autority ani výpočet hydraulického přednastavení ..Zjednodušený výpočet nastavení průtoku podle spotřeby tepla a chladu ..Výpočet dopravního tlaku čerpadla –.. méně účinné A Tradiční výpočet:..seřizovacího ventilu tradičním výpočtem,.. Energetický výkon dle stavební směrnice (Energy..
[katalog]Brilon: Přehled sortimentu výrobků
.. Tepelná čerpadla Atlantic Loria- vysoce účinná tepelná čerpadla VZDUCH/VODA s kontinuálním řízením výkonu a vysokou účinností zisku tepelné energie předurčená pro nízkoteplotní systémy moderních novostaveb s nízkou tepelnou ztrátou Kondenzační kotle INTERGAS- pro vytápění i ohřev TV - malé rozměry,.. následný servis- tepelná čerpadla jsou vyráběna na základě konkrétních požadavků zákazníků- reference - farma se solárními kolektory a tepelnými čerpadly WAMAK GEMINOX - kondenzační kotle - nerezové kotle s lineární modulací výkonu 15-100 % vybavené řídící jednotkou SIEMENS LMU64 PROJEKČNÍ ..
[článek]Využití různých systémů elektrického vytápění 18.9.2003
.. akumulačního podlahového vytápění topnými vodiči nebo ústředního vytápění s litinovými radiátory v odlehčených stavbách,.. přičemž základní podmínkou by vždy měl být výpočet tepelných ztrát všech vytápěných místností podle ČSN 06 0210 s ohledem na specifika elektrického vytápění...i vyšší nároky na soudobě přenášený výkon pro elektrické vytápění proti přímotopným topidlům... ložnice a kuchyň - přímotopné vytápění). I to může být cesta ke zrovnoměrnění odběru a tudíž ke snížení pro odběratele dodávaného elektrického výkonu včetně snížení stálého platu za elektřinu... Některé výrobky obou ..
[článek]Návrh armatur pro hydraulické seřizování a řízení tepelných soustav 18.7.2011
.. které v tepelné soustavě řídí pomocí vhodných pohonů průtok a v konečném důsledku výkon spotřebičů tepelné soustavy... Ve všech těchto případech je základní metodou pro návrh armatury výpočet hodnoty kv... ale jak vzápětí uvidíme samotný výpočet hodnoty průtokového součinitel není postačující... Ventil VF2 je kombinován s elektrickýma pohony Danfoss řady AMV (tříbodové řízení) nebo AME (proporciální řízení). Vlastní návrh ventilu vychází zcela ze základního vetnu pro hodnotu kv Vlastní volba DN ventilu má však podle výpočtu hodnoty kv více možných variant se vztahem na autoritu ventilu...
[článek]Automatické regulace vytápění 6.8.2004
.. Vodní náplň je společná pro podlahové vytápění a radiátory (proto ten tlak v nádrži a připojen expanzomat). .. radiátory .. pro temperování podlah pro podlahové vytápění stěnové vytápění kombinované vytápění s podokenními radiátory podokenní radiátory samostatné nebo kombinace s teplovzdušným větráním teplovzdušné větrání .. Nevyvážený nebo špatně zaregulovaný systém se projevuje nedotápěním radiátorů,..
[článek]Chlazení reprezentačních prostor radnice v Olomouci 5.1.2015
Chlazení reprezentačních prostor radnice v Olomouci 5... Analýza tepelných ztrát a zisků Po tomto průzkumu byl proveden kontrolní výpočet tepelných ztrát podle staré ČSN 060210 pro masivní a těžké stavby. Část topné sezóny byly měřeny teploty v místnostech pro ověření tohoto výpočtu... že otopná plocha s počtem radiátorů je značně předimenzována, v hlubokých parapetech byly dvě baterie litinových radiátorů za sebou,.. kde byly dříve radiátory,.. někde i před topné radiátory o chladícím výkonu 3 ×.. mezi svatbami může být použito až maximálního výkonu jednotky 3 750 m3/hod,..
[článek]Podtlakové odplyňování soustav Reflex Servitec 7.10.2017
Podtlakové odplyňování soustav Reflex Servitec 7.10.2017REFLEX CZ, s. r. o. Na základě měření a simulací provedených nezávislým institutem IFES (v Německu) bylo dokázáno,.. Institut IFES pomocí nejmodernějších metod CFG (výpočet dynamiky kapalin a simulace proudění) posuzoval vliv obsahu dusíku a kyslíku na přenos tepla pro dva typické příklady otopných soustav... rodinný dům cca 15 kW výkonu v radiátorech –..5 %. dvougenerační rodinný dům cca 30 kW výkonu v radiátorech –..
[článek]Babylonské zmatení jazyků, aneb „hodiny = měřák“ 2.6.2014
.. (lépe přilepíte) ruku na radiátor a budete říkat:.. budete si údaje psát třeba na papír (to je Vaše paměť). Abyste vlastní ruku nahradili a nemuseli sedět celou zimu u radiátoru,.. můžeme tuto změnu vyjádřit jako výkon podle rovnice P = Q/τ.. Pro výpočet střední teploty topné vody v průběhu otopné sezony použijeme rovnici z citované normy,.. výpočet středního logaritmického teplotního rozdílu mezi střední teplotou tělesa a referenční teplotou vzduchu ve vytápěné místnosti... Takový výpočet ve výpočtovém bodě je pouze prvním krokem pro stanovení správného fyzikálního množství topné ..
[článek]Energeticky vědomá rekonstrukce otopné soustavy 23.4.2018
.. kdy výpočet se provádí na výhřevnost paliv a ne na spalné teplo... Výpočet se provede po jednotlivých měsících včetně letních... Struktura výpočtu energetické náročnosti bytové budovy je na obrázku 2... Jako otopná tělesa byly používány většinou litinové radiátory těžké masivní konstrukce. Během války a v poválečném období se nouzově používaly i ocelové radiátory... Při návrhu otopné plochy je nutný přepočet výkonu tělesa na konkrétní parametry topné vody oproti parametrům udávaným výrobci v návrhových podkladech... přepočítaný výkon s vyrovnáním odchylek mezi naměřenými hodnotami ..
[článek]Zkušenosti s tepelným čerpadlem AC Heating 1.12.2017
Zkušenosti s tepelným čerpadlem AC Heating 1.12.2017AC Heating - tepelná čerpadla s invertorem Zajímá vás, jak topí tepelná čerpadla AC Heating? Myslíme, že ano,.. které zajišťuje vytápění celého domu pomocí stávajících radiátorů. Radiátory zůstali beze změny... Teplotu vody v radiátorech,.. Na stávající topný systém (litinové radiátory včetně rozvodů) byl připojen vnitřní výměník (malá skříňka), propojena s venkovním výparníkem (velká skříňka). Vše provedli špičkový a velice příjemní odborníci,.. Po výpočtu tepelných ztrát navrhovaného domu (5,.. I kdybychom zvažovali plynový kotel s ..
[článek]Zkušenosti s realizací a provozem energeticky pasivních domů 13.7.2009
.. Jedna z nich je výpočet,.. Pokud výsledný výpočet bude nižší než PaRD 20 kWh/m2,.. Protože metody výpočtu v ČR a Rakousku jsou rozdílné (PHPP nemá česká klimatická data a v Rakousku se nám nepodařilo získat hodnoty odpovídající ČSN alt... V následující tabulce jsou pro porovnání uvedeny výsledky výpočtů... Rovnotlaké větrací jednotky mají u standardních realizací maximální výkon přívodního (a zároveň odváděného) vzduchu do cca 300 m3/hod... při průtoku 300 m3/hod je tedy tedy chladící výkon pouze ZVT 1,.. Celkový chladící výkon systému je pak díky těmto podmínkám kolem 1 kW... Teplovzdušné..
[článek]BIM projektování v praxi 29.10.2015
.. program určený k výpočtu energetické náročnosti plánované budovy ještě ve fázi studie,..výpočet energetické náročnosti musí zpracovat specialista výpočet po stavaři nikdo nechce výpočet stavaři nikdo nezaplatí ..v protisměru“. Faktury za energii porovnáme se zpětně provedeným výpočtem... že se jedná o výpočet skutečné spotřeby v reálné době,.. V obou koupelnách žebříkový radiátor š... Výpočet Vytvoření BIM projektu Podkladem pro vytvoření archicadovského projektu byla technická zpráva a PDF výkresy... NPPohled západní Výpočet energetické náročnosti Prostory byly vyplněny zónami,..
[zpráva]Tepelná čerpadla - primární okruhy 19.9.2012
Tepelná čerpadla - primární okruhy 19.9.2012GE-TRA s.r.o. Navštivte informační stránky společnosti GE-TRA,.. že teplota v zemi se liší na počátku topné sezóny (září-říjen) od teploty na konci topné sezóny (březen-duben). Proto musíme počítat při výpočtu hloubky geotermálních vrtů i s délkou topné sezóny v místě instalace... V případě jejich dimenzování (výpočet hloubky a množství vrtů) je nutné mít k dispozici více údajů, než jsou pouze tepelné ztráty objektu a výkon tepelného čerpadla...Informace nutné k předběžnému výpočtu hloubky a množství vrtů:.. Výkon tepelného čerpadla Zvolený..
[článek]Postřehy z konference Vytápění Třeboň 2013 19.5.2013
..Stratos GIGAIn-line ucpávkové čerpadlo s vysokou účinností s EC motorem a elektronickou regulací výkonu .. EC motorem odolným proti zablokování a integrovanou regulací výkonu... EC motorem odolným proti zablokování a integrovanou regulací výkonu...- Výpočet tepelných ztrát ..- Výpočet rozvodu teplé a studené vody,.. přes výpočet až po cenovou .. radiátorů a podlahového vytápění... která je nezřídka při realizaci na přání investora narušena nevhodným doplněním teplovodního podlahového vytápění o teplovodní radiátory nebo konvektory... že podlahový systém je schopen při zachování stálé ..
[časopis]Český instalatér 6/2013
..Při potřebě vyššího výkonu,..výkon,.. řídicí systém dokáže rozdělit výkon do ..spalovací zdroje jsou z hlediska kvality tuhých biopaliv charakterizovány jako spalovací zdroje s výkonem ..s výkonem pod nebo rovnajícímu se ..biopaliv charakterizovány jako spalovací zdroje s výkonem nad 500 kW a malé tepelné zdroje s výkonem pod ..mohly využít svůj výkon a poskytnout .. Kontrolu si zaslouží také radiátory .. radiátory naopak ..začátkem topné sezóny všechny radiátory odvzdušněte. I radiátory mohou ..může být výměna starých radiátorů za ..články o tepelném výkonu 25 kW či šesti články o ..
[článek]Rozúčtování tepla pro vytápění dle registrujících technických prostředků a problémy s tím spojené 7.8.2001
.. je proti korekčnímu činiteli na výkon tělesa postavena korekce na polohu místnosti... na základě podrobného tepelného výpočtu budovy... to je tepelná pohoda - míra vytápění a nikoliv instalovaný výkon topného tělesa,..Uplatněním korekčních činitelů odvozených od výkonu topného tělesa,.. kteří mají místnosti vybaveny topnými tělesy o vyšším výkonu z důvodu větší tepelné ztráty místnosti,.. je proti korekčnímu činiteli na výkon tělesa postavena korekce na polohu místnosti... Tím však v těchto místnostech korekce na výkon se vynuluje a tato místnost do rozúčtování spotřební složky vůbec ..
[časopis]Český instalatér 6/2014
..První radiátor s řízeným zatékáním .. Pojištění odpovědnosti podnikatelů se vztahuje na řadu běžných škod z výkonu podnikatelské činnosti,..nízkoteplotní radiátory vysokoteplotní radiátory jsou teploty typické pro danou oblast ..Šestice zdejších turbín bude disponovat celkovým výkonem 3600 MW,..tedy jen necelou šestinou výkonu ..jeden a půl násobkem výkonu jaderné elektrárny Temelín...dokáže přenášet výkon 2200 MW při .. V současné podobě poskytuje výkon 1,..výkon 2 MW...Přestože jmenovitý tepelný výkon radiátoru potřebujeme ..
[článek]Fatální omyly novely vyhlášky č. 372/2001 Sb. 20.1.2014
.. které používají indikátory přimontované k prostředním článkům radiátorů... Důraz na spravedlivost rozdělování nákladů na provoz radiátorů není náhodný;.. Rozdělování spotřební složky je zatíženo systémovými chybami Zvýšení podílu spotřební složky (nákladů na provoz radiátorů) znamená posílení ohniska systémových chyb,.. Úhrn této nákladové složky je mezi spotřebitele rozdělován pomocí součinů náměrů indikátorů a výkonů příslušných otopných těles... že indikátory zaznamenávají ve vytápěných bytech veškeré teplo odebrané jednotlivými radiátory (a spotřebitel jej musí později uhradit), ..
[časopis]CTI INFO 3-4/2017
..měření tepelného výkonu otopných těles a poukázat na nepříznivé vlivy ovlivňující výsledné hodnoty...zdrojů tepla velkých chladících výkonů ..2 vá měřítka určená výpočtem jak pro vodu,.. 2 jsou uvedeny směrová měřítka určená výpočtem jak p .. 2 jsou uvedeny směrová měřítka určená výpočte ..výpočty podle vztahů (1a), ..[l/s] Jmenovitý výtok QA pro výpočty podle ČSN 75 5455 .. Výkon topné vložky .. ČSN 75 5455 Výpočet vnitřních vodovodů...výkonu otopných těles a poukázat na nepříznivé vlivy ovlivňující výsledné hodnoty...radiátory (deskové,.. které pracují s požadovanou přesností a ..

 [další stránka >>>]

Témata 2019

Tabulky a výpočty