Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Klidně na dovolenou

Doba dovolených se blíží. Přinášíme několik inspirací pro klidnější odjezd. Proti nenechavým rukám nechtěných návštěvníků pomohou dokonalé atrapy kamer. Pro ochranu spotřebičů v čím dál tím častějších bouřkách doporučujeme používat místo klasických prodlužovaček přepěťové ochrany.


Proti zlodějům

Atrapy bezpečnostních kamer RETLUX

Proti nenechavým rukám nechtěných návštěvníků pomohou dokonalé atrapy kamer. Kamery RETLUX mají i servisní světýlko, které – jako na pravé kameře – evokuje její funkčnost. Atrapy bezpečnostních kamer RETLUX vynikají realistickým vzhledem.
Například Dummy Ir Camera (model), která má podlouhlý tvar a snadno nastavitelný držák, je obohacena o červeně blikající LED světlo, které bliká v pravidelných intervalech a je velice dobře vidět i za šera či v noci. Její instalace je velmi snadná – připevní se ke stěně pomocí šroubků, které jsou součástí balení.
Stejně snadno nainstalujeme i další typ Retlux RDC 4002, která je k nerozeznání od panoramatických kamer, s nimiž se často setkáváme například v metru či úředních budovách. I ona je vybavena červeně blikajícím LED světlem.

Atrapy bezpečnostních kamer RETLUX
Atrapy bezpečnostních kamer RETLUX

Atrapy bezpečnostních kamer RETLUX

Retlux RDC 4001 Dummy Ir Camera

  • rozměry: 17,5 x 14,5 x 8,3 cm
  • napájení: 2 x AA baterie
  • Doporučená cena 399 Kč

Retlux RDC 4002 Dummy Ir Camera

  • Napájení: 3 x AAA baterie
  • Rozměry: 12,5 x 8,8 cm
  • Doporučená cena 239 Kč

Digitální časový spínač SENCOR SST 13D

Proti zlodějům také pomáhá, když objekt působí udržovaně a neustále obývaně. O to se ideálně postará digitální časový spínač SENCOR SST 13D. Ten může ve stanovených časových intervalech zapínat a vypínat spotřebiče napájené střídavým síťovým napětím 230 V. Dovoluje nastavit až osm spínacích programů. Doporučená cena 319 Kč.

Proti přepětí a výkyvům el. energie

Aby se vám nespálily spotřebiče a elektronika při čím dál tím častějších bouřkách, doporučujeme používat místo klasických prodlužovaček přepěťové ochrany. Přepěťové ochrany SENCOR jsou nabízeny v několika variantách – od jednoduché přes mnohanásobné s USB konektory pro nabíjení připojených zařízení. Cenově jsou dostupné od 229 Kč.

digitální časový spínač SENCOR
detektor kouře RETLUX
přepěťová ochrana SENCOR

Proti požáru a výbuchu

Proto, abyste ochránili nejen svůj domov, když odjedete, ale i v případě, kdy jste doma, je třeba chránit své zdraví. K tomu mohou býti nápomocné i detektory kouře RETLUX, detektor oxidu uhelnatého nebo detektor LPG, svítiplynu a zemního plynu. Ty díky světelné i zvukové signalizaci přivolají zalarmují pomoc.