Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Teleskopická inspekční kamera endoskop Vividia TVS-500DVR

Datum: 23.11.2018 4:19  |  Organizace: Spy Shop  |  Firemní zpráva

Inspekční kamery se skvěle hodí každé profesi, která má co dělat se špatně dostupnými místy. Vividia TVS-500DVR je jednou z nejlehčích a zároveň nejdelších teleskopických inspekčních kamer.

Spy Shop
Pobřežní 249/46
186 00 Praha 8 - Karlín

tel.:+420 603 345 543
e-mail:
web:www.spyshop24.cz

Teleskopická inspekční kamera endoskop Vividia TVS-500DVR

Objektiv umístěný na konci ohebného kabelu inspekční kamery umožňuje inspekci obtížně dostupných míst. Kabel má ideální tuhost, aby šel ovládat, navíc je voděodolný a skvěle chrání kameru. Endoskop Vividia TVS-500DVR se vyznačuje ohebnou hlavicí, širokým zorným úhlem 120°, nízkou hmotností a odolnou konstrukcí a také velkou funkčností.

Velkou výhodou inspekční kamery Vividia TVS-500DVR je elastická hlavice, jejíž směr pozorování je možní nastavit prohnutím v libovolném úhlu. Kamera je umístěna na teleskopické rukojeti, na které se nachází řídící panel a 5" monitor. Rukojeť umožňuje podrobné prohlížení míst, na kterých se vyskytl nějaký problém, např. ucpaných okapů, protékajících stropů nebo sršních hnízd založených ve fasádních prvcích apod.

Model TVS-500DVR umožňuje nahrávání obrazu, náhled na živo a vytváření fotografické dokumentace. Výrobce nezapomněl ani na noční režim. V hlavici inspekční kamery se nachází 12 LED diod, které umožňují noční inspekci do vzdálenosti až 5 metrů. Výhodou inspekční kamery je také široký zorný úhel (120°), který poskytuje možnost rychlého prohlédnutí velkého povrchu.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Rizika vzniku a kumulace hořlavých plynů při skládkovaní odpadů

14.12.2018 | Ing. Stanislav Cáb, Ing. Martina Šeděnková, Vědecko-výzkumný uhelný ústav Ostrava (VVUÚ)
Článek popisuje mechanismy vzniku skládkového plynu, včetně rozboru vlastností a problematiky možné kumulace plynu. Zmiňuje také základní požadavky pro snížení rizika výbuchu skládkového plynu uvedené v ČSN 83 8034 a zavedení organizačních opatření, mezi které patří například systém povolování prací v prostorech s nebezpečím výbuchu, pravidelné školení zaměstnanců a vybavení vhodnými ochrannými pracovními prostředky.
Ilustrační obrázek, zdroj CAG s.r.o.

Požadavky na protipožární dveře

14.12.2018 | redakce podle článku na ESTAV.cz
Protipožární dveře se od běžných dveří podstatně liší uspořádáním vnitřního souvrství dveřního křídla a také zárubně. Umísťují se podle projektu – požárně bezpečnostního řešení stavby (PBŘ).
Ing. Vlastimil Šrůma, CSc., MBA, na konferenci Požární bezpečnost staveb 2018

EXKLUZIVNĚ: Světový pokrok v požární bezpečnosti výškových budov

12.12.2018 | redakce
Jak jsou konstruovány a zabezpečeny nejnovější výškové budovy proti požáru a mimořádnému zatížení? Téma přednášel Ing. Vlastimil Šrůma, CSc., MBA, na konferenci Požární bezpečnost staveb 2018.

Zpracovatelská smlouva pro provoz kamerového systému v bytovém domě

6.12.2018 | JUDr. Alena Kučerová
Provozovatel KS odpovídá za dodržení všech povinností, které se týkají zpracování osobních údajů. Pro tento účel se zpracovatelská smlouva zdá být vhodným nástrojem.

Alternativní postupy zjišťování a hodnocení reakce na oheň pro fasády

3.12.2018 | Ing. Kateřina Kašová, Ing. Marek Pokorný, Ph.D., Katedra konstrukcí pozemních staveb, Fakulta stavební ČVUT v Praze, pracoviště UCEEB
Článek je zaměřen na hodnocení požární uzavřenosti obvodových stěn a je rozdělen na dvě části – současný stav poznání a experimentální část. Současný stav poznání shrnuje metody pro hodnocení požární uzavřenosti obvodových stěn – výpočetní metody (hustoty tepelného toku, množství uvolněného tepla, matematické modelování) a požární zkoušky (kónická kalorimetrie, zkouška třídy reakce na oheň fasád a zkouška požární odolnosti). Experimentální část navazuje na současný stav poznání a je rozdělena na dva experimenty – zkouška v kónickém kalorimetru a alternativní zkouška požární odolnosti.