Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Teleskopická inspekční kamera endoskop Vividia TVS-500DVR

Datum: 23.11.2018 4:19  |  Organizace: Spy Shop  |  Firemní zpráva

Inspekční kamery se skvěle hodí každé profesi, která má co dělat se špatně dostupnými místy. Vividia TVS-500DVR je jednou z nejlehčích a zároveň nejdelších teleskopických inspekčních kamer.

Spy Shop
Pobřežní 249/46
186 00 Praha 8 - Karlín

tel.:+420 603 345 543
e-mail:
web:www.spyshop24.cz

Teleskopická inspekční kamera endoskop Vividia TVS-500DVR

Objektiv umístěný na konci ohebného kabelu inspekční kamery umožňuje inspekci obtížně dostupných míst. Kabel má ideální tuhost, aby šel ovládat, navíc je voděodolný a skvěle chrání kameru. Endoskop Vividia TVS-500DVR se vyznačuje ohebnou hlavicí, širokým zorným úhlem 120°, nízkou hmotností a odolnou konstrukcí a také velkou funkčností.

Velkou výhodou inspekční kamery Vividia TVS-500DVR je elastická hlavice, jejíž směr pozorování je možní nastavit prohnutím v libovolném úhlu. Kamera je umístěna na teleskopické rukojeti, na které se nachází řídící panel a 5" monitor. Rukojeť umožňuje podrobné prohlížení míst, na kterých se vyskytl nějaký problém, např. ucpaných okapů, protékajících stropů nebo sršních hnízd založených ve fasádních prvcích apod.

Model TVS-500DVR umožňuje nahrávání obrazu, náhled na živo a vytváření fotografické dokumentace. Výrobce nezapomněl ani na noční režim. V hlavici inspekční kamery se nachází 12 LED diod, které umožňují noční inspekci do vzdálenosti až 5 metrů. Výhodou inspekční kamery je také široký zorný úhel (120°), který poskytuje možnost rychlého prohlédnutí velkého povrchu.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk Související z oboru

Určení místa vzniku požáru v budovách s použitím znalostí dynamiky požáru

22.4.2019 | kpt., Ing. Stanislav Kopecký, Hasičský záchranný sbor Plzeňského kraje, pplk., Mgr. Jakub Škoda, Ministerstvo vnitra, generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR, plk. Ing. Zdeněk Hošek, Ph.D., Ministerstvo vnitra - generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR
Určení polohy kriminalistického ohniska je významnou a nedílnou součástí procesu zjišťování příčin požáru. Každá nová informace, zkušenost, výzkum či metoda představuje posun v této komplikované oblasti a vyšetřovatelům může přinést zvýšení jistoty při interpretaci závěrů jejich práce. Znalosti v oblasti požární dynamiky mohou vyšetřovateli požárů přinést lepší pochopení účinků požáru a pomoci při vyhodnocování stop požáru v zasažené místnosti či místnostech budov.
Ilustrační obrázek, fiála a kraby na gotických věžích

Nedostatek řemeslníků je téma i pro Notre-Dame

18.4. 2:03   Katedrála přišla při požáru o střechu, vysokou věž a zřítila se také část klenby. Renovaci by mohl zkomplikovat nedostatek kvalifikovaných tesařů, pokrývačů nebo kameníků. více >>>
Vyhořelá historická roubená dřevostavba Libušín na Pustevnách © petratlu - Fotolia.com

Požáry kulturních památek se bohužel nevyhýbají ani České republice

17.4.2019 | Generální ředitelství HZS ČR, redakce TZB-info
Za posledních 10 let došlo na území České republiky k 133 požárům historických památek a škoda u těchto objektů je vždy velmi vysoká. Nejčastější příčinou vzniku požárů v památkových objektech jsou nedbalost, technické závady, vadné komíny a úmyslné zapálení. Jako velmi rizikové hodnotíme provádění oprav, rekonstrukcí, filmařské práce v prostorách kulturních památek.

Vyšetřování požáru v uzavřeném prostoru s významným vlivem ventilace

15.4.2019 | kpt., Ing. Stanislav Kopecký, kpt.,Ing. Jaroslav Řepík, Hasičský záchranný sbor Plzeňského kraje, pplk., Mgr. Jakub Škoda, Ministerstvo vnitra, generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR
Požáry v uzavřeném prostoru patří k nejčastějším a také k nejnebezpečnějším, je jim proto z hlediska požární taktiky věnována mimořádná pozornost. V České republice vzniklo dokonce několik zařízení, které podmínky požáru v uzavřených prostorách simulují („flashover kontejnery“)  a hasiči tak mají možnost se na případné nebezpečí prakticky připravit. Položili jsme si však otázku, zda může být tento typ požárů specifický i z hlediska vyšetřování příčin vzniku požárů.

Kamerové systémy a narušování soukromí zaměstnanců

30.3.2019 | Mgr. Miroslav Ort, Oblastní inspektorát práce pro Ústecký a Liberecký kraj, oddělení inspekce PVP
Až do výše 1 000 000 Kč lze uložit sankci u zjištěného narušení soukromí zaměstnance na pracovištích a ve společných prostorách zaměstnavatele způsoby uvedenými v § 316 odst. 2 ZP.

Témata 2019

CAD a BIM knihovny