Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Nové zámky pro únikové dveře

Datum: 1.11.2018 01:00  |  Organizace: Winkhaus Polska Beteiligungs společnost s r.o.  |  Firemní zpráva

Bezpečný únik osob, automatické zamykání, ochrana proti vloupání, těsnost a řada dalších možností jsou základními výhodami zámku s poněkud komplikovaným názvem STV-AP179-AV3OR. Kombinuje mnoho výhod a důležitých funkcí.

Winkhaus Polska Beteiligungs společnost s r.o.
Przemyslowa 1
64-130 Rydzyna

tel.:00420 736 630 957
e-mail:
web:www.winkhaus.com
Nové zámky pro únikové dveře Winkhaus

Automatické zamykání (AV3)

V okamžiku, kdy dojde k „zabouchnutí“ křídla do rámu, dochází k aktivaci magnetického spouštěče samozamykací funkce v rámovém protiplechu zámku, což způsobí aktivaci hákových závor, které zapadnou do svých rámových protiplechů.

Nouzová funkce (AP179-AV3OR)

Takto bezpečně zamknuté a těsně uzavřené dveře lze otevřít zevnitř stisknutím kliky, např. v okamžiku vzniku nebezpečí (požáru) nebo při běžném používání dveří. Absence středové závory v mechanismu zámku neumožňuje náhodné nebo úmyslné zamknutí či blokaci zámku. Zámek je určen pro dveře, které musí splňovat požadavky kladené normou EN179 na bezpečný únik osob z daného objektu. Zámek disponuje funkcí E, tedy je určen pro sadu klika-koule (klika-madlo či klika-nic). Zevnitř ven vždy stisknutím kliky, zvenku dovnitř pomocí klíče v cylindrické vložce.

Bezpečnost

Díky masivním hákovým závorám splňují zámky podmínky kladené na bezpečnostní třídu RC3 dle EN1627-1630. Jsou tak po stanovenou dobu velmi odolné proti většině způsobů násilného mechanického překonání.

Těsnost

Přídavný prvek dotěsnění funguje nezávisle na hákové závoře a zajišťuje optimální přítlak křídla k těsnění v rámu. Neumožňuje deformaci celé konstrukce křídla či rámu pod vlivem nepříznivých povětrnostních podmínek (nadměrné sluneční záření nebo vlhkost).

Denní režim

Aplikací elementu „denní režim“ do středového protiplechu přidáváme možnost otevřít dveře bez použití klíče. Tato funkce je též užitečná, pokud jsou nouzové dveře zároveň hlavními vstupními dveřmi, například do veřejných prostor, prodejen apod.

Otevírání čipovou čtečkou

Zámek může být dodatečně vybaven přídavným elektromotorem EAV3, včetně odpovídajícího síťového zdroje a kabeláže. Díky tomu získáváme možnost elektrického ovládání, které se stále častěji používá ve dveřích, např. čipovou čtečkou, nebo dálkovým ovládáním, biometrickou čtečkou, kódovou klávesnicí, smartPhonem, popř. jiným elektronickým zařízením dostupným na trhu spolu s inteligentním systémem smartHome.
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Evropská cena prevence kriminality (ECPA)

16.1.2019 | redakce
Evropská cena prevence kriminality za rok 2018 putuje do Finska. Vítězství si odnesl projekt „The Forssa approach: mediation of polarisation and inter-group conflicts”, kterému se podařilo nejen nastavit interaktivní proces mediace v rámci komunity, ale také prokázat přímou souvislost se snížením kriminality v oblasti.
Architekt a herec David Vávra na konferenci Požární bezpečnost staveb

David Vávra o rekonstrukcích historických budov divadel

10.1. 10:00   Připomeňte si přednášku architekta a herce Davida Vávry o rekonstrukcích historických budov divadel, která zazněla na prvním ročníku konference Požární bezpečnost staveb. více >>>
Ohňostroj Ignis Brunensis, foto D.Kopačková, redakce

Kvalita ovzduší při silvestrovských oslavách

6.1. 18:32   Kvalitu ovzduší v průběhu silvestrovské noci více zhoršuje jednotlivci odpalovaná pyrotechnika než jeden velký ohňostroj. Odpalováním se do ovzduší dostávají především menší částice frakce PM2,5, které jsou zdravotně nebezpečnější. více >>>
Ing. Marek Pokorný, Ph.D., na konferenci Požární bezpečnost staveb 2018

Jak navrhovat větrané fasády z hlediska požáru

4.1.2019 | redakce
Diskusi o požární bezpečnosti větraných fasád uspíšil tragický požár bytového domu Grenfell Tower v Londýně. Jak by se měly navrhovat a jak zkoušet větrané fasády vysvětluje Ing. Marek Pokorný, Ph.D., z Fakulty stavební ČVUT v Praze.

Prověřovací a taktická cvičení hasičského záchranného sboru na památkových objektech

31.12.2018 | Eva Polatová, Národní památkový ústav
Národní památkový ústav má stále snahu zvyšovat požární ochranu památkových objektů ve své správě. Proto i nadále spolupracuje s MV-GŘ Hasičského záchranného sboru.