Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Nové zámky pro únikové dveře

Datum: 1.11.2018 01:00  |  Organizace: Winkhaus Polska Beteiligungs společnost s r.o.  |  Firemní zpráva

Bezpečný únik osob, automatické zamykání, ochrana proti vloupání, těsnost a řada dalších možností jsou základními výhodami zámku s poněkud komplikovaným názvem STV-AP179-AV3OR. Kombinuje mnoho výhod a důležitých funkcí.

Winkhaus Polska Beteiligungs společnost s r.o.
Przemyslowa 1
64-130 Rydzyna

tel.:00420 736 630 957
e-mail:
web:www.winkhaus.com
Nové zámky pro únikové dveře Winkhaus

Automatické zamykání (AV3)

V okamžiku, kdy dojde k „zabouchnutí“ křídla do rámu, dochází k aktivaci magnetického spouštěče samozamykací funkce v rámovém protiplechu zámku, což způsobí aktivaci hákových závor, které zapadnou do svých rámových protiplechů.

Nouzová funkce (AP179-AV3OR)

Takto bezpečně zamknuté a těsně uzavřené dveře lze otevřít zevnitř stisknutím kliky, např. v okamžiku vzniku nebezpečí (požáru) nebo při běžném používání dveří. Absence středové závory v mechanismu zámku neumožňuje náhodné nebo úmyslné zamknutí či blokaci zámku. Zámek je určen pro dveře, které musí splňovat požadavky kladené normou EN179 na bezpečný únik osob z daného objektu. Zámek disponuje funkcí E, tedy je určen pro sadu klika-koule (klika-madlo či klika-nic). Zevnitř ven vždy stisknutím kliky, zvenku dovnitř pomocí klíče v cylindrické vložce.

Bezpečnost

Díky masivním hákovým závorám splňují zámky podmínky kladené na bezpečnostní třídu RC3 dle EN1627-1630. Jsou tak po stanovenou dobu velmi odolné proti většině způsobů násilného mechanického překonání.

Těsnost

Přídavný prvek dotěsnění funguje nezávisle na hákové závoře a zajišťuje optimální přítlak křídla k těsnění v rámu. Neumožňuje deformaci celé konstrukce křídla či rámu pod vlivem nepříznivých povětrnostních podmínek (nadměrné sluneční záření nebo vlhkost).

Denní režim

Aplikací elementu „denní režim“ do středového protiplechu přidáváme možnost otevřít dveře bez použití klíče. Tato funkce je též užitečná, pokud jsou nouzové dveře zároveň hlavními vstupními dveřmi, například do veřejných prostor, prodejen apod.

Otevírání čipovou čtečkou

Zámek může být dodatečně vybaven přídavným elektromotorem EAV3, včetně odpovídajícího síťového zdroje a kabeláže. Díky tomu získáváme možnost elektrického ovládání, které se stále častěji používá ve dveřích, např. čipovou čtečkou, nebo dálkovým ovládáním, biometrickou čtečkou, kódovou klávesnicí, smartPhonem, popř. jiným elektronickým zařízením dostupným na trhu spolu s inteligentním systémem smartHome.
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk Související z oboru

Určení místa vzniku požáru v budovách s použitím znalostí dynamiky požáru

22.4.2019 | kpt., Ing. Stanislav Kopecký, Hasičský záchranný sbor Plzeňského kraje, pplk., Mgr. Jakub Škoda, Ministerstvo vnitra, generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR, plk. Ing. Zdeněk Hošek, Ph.D., Ministerstvo vnitra - generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR
Určení polohy kriminalistického ohniska je významnou a nedílnou součástí procesu zjišťování příčin požáru. Každá nová informace, zkušenost, výzkum či metoda představuje posun v této komplikované oblasti a vyšetřovatelům může přinést zvýšení jistoty při interpretaci závěrů jejich práce. Znalosti v oblasti požární dynamiky mohou vyšetřovateli požárů přinést lepší pochopení účinků požáru a pomoci při vyhodnocování stop požáru v zasažené místnosti či místnostech budov.
Ilustrační obrázek, fiála a kraby na gotických věžích

Nedostatek řemeslníků je téma i pro Notre-Dame

18.4. 2:03   Katedrála přišla při požáru o střechu, vysokou věž a zřítila se také část klenby. Renovaci by mohl zkomplikovat nedostatek kvalifikovaných tesařů, pokrývačů nebo kameníků. více >>>
Vyhořelá historická roubená dřevostavba Libušín na Pustevnách © petratlu - Fotolia.com

Požáry kulturních památek se bohužel nevyhýbají ani České republice

17.4.2019 | Generální ředitelství HZS ČR, redakce TZB-info
Za posledních 10 let došlo na území České republiky k 133 požárům historických památek a škoda u těchto objektů je vždy velmi vysoká. Nejčastější příčinou vzniku požárů v památkových objektech jsou nedbalost, technické závady, vadné komíny a úmyslné zapálení. Jako velmi rizikové hodnotíme provádění oprav, rekonstrukcí, filmařské práce v prostorách kulturních památek.

Vyšetřování požáru v uzavřeném prostoru s významným vlivem ventilace

15.4.2019 | kpt., Ing. Stanislav Kopecký, kpt.,Ing. Jaroslav Řepík, Hasičský záchranný sbor Plzeňského kraje, pplk., Mgr. Jakub Škoda, Ministerstvo vnitra, generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR
Požáry v uzavřeném prostoru patří k nejčastějším a také k nejnebezpečnějším, je jim proto z hlediska požární taktiky věnována mimořádná pozornost. V České republice vzniklo dokonce několik zařízení, které podmínky požáru v uzavřených prostorách simulují („flashover kontejnery“)  a hasiči tak mají možnost se na případné nebezpečí prakticky připravit. Položili jsme si však otázku, zda může být tento typ požárů specifický i z hlediska vyšetřování příčin vzniku požárů.

Kamerové systémy a narušování soukromí zaměstnanců

30.3.2019 | Mgr. Miroslav Ort, Oblastní inspektorát práce pro Ústecký a Liberecký kraj, oddělení inspekce PVP
Až do výše 1 000 000 Kč lze uložit sankci u zjištěného narušení soukromí zaměstnance na pracovištích a ve společných prostorách zaměstnavatele způsoby uvedenými v § 316 odst. 2 ZP.

Témata 2019

Tabulky a výpočty