Kolekce byla navržena pro ty, kteří ocení eleganci jednoduchosti a pevnost použitých materiálů. Je vyjádřením snahy spojit funkčnost, snadnost použití a estetiku s nostalgií minulosti.
Majitelé a správci domů se potýkali s neexistencí prováděcích předpisů k zákonu 318/2012 Sb., kterým se mění zákon č. 406/2000 Sb., o hospodaření energií a dlouho nebylo jasné, jaké měřiče a přístroje registrující dodávku teplené energie vlastně zákon požaduje. Příslušná vyhláška nyní vstoupila v platnost a majitelé domů tak mají jasno.
V úterý 30. září bylo slavnostně otevřeno nové sídlo společnosti AGC Glass Building. Budova obdržela certifikaci BREEAM za vynikající úroveň ve fázi designu. Navíc vykazuje téměř neutrální energetickou bilanci. Nezbytná energetická spotřeba je s velkou rezervou kompenzována elektřinou vyráběnou jak 900 fotovoltaickými panely na střeše, tak i pomocí geotermie.
V polovině října 2014 proběhlo závěrečné jednání a hlasování regulačního výboru pro Ekodesign o podobě výsledných parametrů části Směrnice o Ekodesignu. Ta určuje, jaké parametry musí splňovat kotle a interiérová topidla uváděná na trhy Evropské unie. V druhé části článku je popsána kombinace aktuální legislativy vedoucí k doporučení, jaké kotle pořizovat.
Systém odvětrávané fasády s vibrolisovanými obkladovými fasádními deskami je určen pro realizaci nebo renovaci vnějšího pláště budov suchou výstavbou. Mezi hlavní výhody úpravy fasád tímto systémem je dlouhodobá životnost a celková bezúdržbovost konstrukce.
Víte, že více než 90 % veškerého času strávíme uvnitř budov? V zimních měsících je to dokonce ještě o něco více, neboť se chráníme ve vyhřátých místnostech před venkovním mrazem. I v tomto období ovšem nesmíme zapomínat na pravidelné větrání. V případě nedostatku čerstvého vzduchu totiž trpí nejen váš domov, ale především vaše zdraví.
Firma, v jejímž logu jsou dva lední medvědi, za 20 let zaizolovala více než 157 tisíc tuzemských střech rodinných domů, což představuje více budov, než má krajské město velikosti Plzně. Na zateplovací práce se spotřeboval materiál, který by při tloušťce 10 centimetrů jedenkrát ovinul celou zeměkouli.
Environmentální prohlášení o produktu (EPD) je nástrojem transparentní deklarace vlastností výrobku zákazníkovi. Slouží k orientaci ve skutečných dopadech daného výrobku na životní prostředí. V případě stavebních materiálů a komponent složitějších systémů, je pak zdrojem přesných dat pro posouzení dopadů celého díla. Cílem je umožnit celkové vyhodnocení celé stavby.
K tomu aby interní mikroklima v obytných budovách vyhovovalo normovým a předpisovým požadavkům, je nutné mít pro návrh vytápění a větrání dobré vstupní výpočetní parametry. Následující článek se věnuje shrnutí nejdůležitějších parametrů pro výpočet tepelného výkonu, tj. požadavkům na vnitřní teploty vzduchu a stanovení vhodného průtoku větracího vzduchu.
Český kombinovaný kotel PREDATOR je vyroben pro úsporné a ekologické vytápění rodinných domů, firem a středně velkých objektů, včetně možnosti ohřevu vody. Kotel je kombinací zplynovacího kotle na dřevo, štěpku, brikety a automatického kotle na hnědé uhlí ořech 2. Spalovací komora na dřevo dosahuje délky až 55 cm!
Pro sídliště pasivních domů v Dobřanech byl vybrán vápenopískový zdicí systém Kalksandstein KS-QUADRO E od známé firmy Zapf Daigfuss. Cílem bylo dosáhnout parametrů pasivního domu a také získat dotace z programu Zelená úsporám. Výpočty stavební fyziky pro všechny domy vč. žádostí z programu Zelená úsporám provedla firma Kalksandstein CZ s.r.o.
Příspěvek je zaměřen na produkty hoření kouře a jejich vliv na lidský organismus, dále na nejčastější příčiny vzniku požáru, na možnosti vznícení sazí u spotřebičů na pevná paliva, což má za následek popraskání omítek v komíně, popř. jejich destrukci. Renovačním systémem pro klasické zděné komíny je vymazávání průduchů speciální směsí obsahující skelná vlákna, která po smíchání s vodou za použití speciální mechanizace se shora vlévá do komínového průduchu. V závěru jsou specifikovány případy, kdy se provádí revize komínů.
Předmětem článku je stanovení východisek, která byla motivem pro vznik certifikované metodiky „Zvyšování kvalifikace a rekvalifikace správců domů jako nástroj udržitelnosti užitku bytového fondu“. Metodika byla vytvořena s cílem formulace postupů a obsahové náplně při zvyšování kvalifikace osob, zabývajících se správou majetku, zj. bytového fondu. Zmíněná metodika je orientována na čtyři skupiny osob, které se správou majetku v oblasti bytového fondu přicházejí do kontaktu.
Lze konstatovat, že osazování podružných vodoměrů prokazatelně šetří vodu. Náklady na měření odebrané vody se pohybují v řádu jednotek procent ceny za odebranou vodu. Někteří obyvatelé bytů, kteří jednou za pět let musí zaplatit ověřování vodoměrů, jsou nepříjemně překvapeni fakturou v řádech tisíců korun.