Buderus GB162 je etalonem mezi nástěnnými kondenzačními kotli. Tato řada se prodává v nezměněné podobě od roku 2006 a nyní přichází na trh její vylepšená verze GB162 V2. Pojďte se podívat, co přináší nového!
Článek si klade za cíl seznámit čtenáře se základními otázkami účinků elektromagnetického pole (EMP) na člověka, s rozdílným hodnocením zdravotních rizik legislativou a různými skupinami odborníků a s neřešenými problémy nesouladu mezi EMC a zdravotními limity. V úvodu do této složité problematiky uvedu používané fyzikální jednotky, základní pojmy související s neionizujícím zářením a platnou legislativu.
Povinností zaměstnavatele je poskytnout zaměstnanci takový ochranný prostředek, který zohledňuje také jeho individuální potřeby (např. velikost, tvar, apod.) a odpovídá podmínkám na pracovišti nebo uzpůsobení pracovního místa tak, aby prostředek splnil svou ochrannou funkci, nejen legislativní požadavky.
K maximalizaci energetických úsporv zateplených školách je většinou potřeba zároveň vyměnit zastaralé otopné systémy. Absorpční technologie s využitím plynu je velmi hospodárný způsob vytápění, který se osvědčil již na několika desítkách škol po celé ČR. Jako příklad instalace uvádíme ZŠ Těšetice na Olomoucku.
Projekt Pravda o vodě obsahuje informace o vodě a vodárnách. Hlavním cílem je dostat vodu zpět do rukou měst a obcí a tam ji začít znovu spravovat ve veřejném zájmu. Co se bude dít s vodou, co budeme pít a kolik za to budeme platit, záleží na nás. V článku je také video z pořadu Nedej se+ České televize o situaci v Praze.
Při projektování pozemních komunikací skladových areálů, rozsáhlých parkovišť a příjezdových cest k průmyslovým zónám musí být splněny platné normové požadavky, technické předpisy a technické kvalitativní podmínky podle resortních předpisů Ministerstva dopravy. Jednou z podmínek je vyřešení správného odvodnění komunikací.
Ultrafiltrace je kompaktní alternativa k tradičním filtračním technologiím úpravy vody. Díky malým průměrům pórů membrány (až 10−2 µm) umožňuje odstraňování částic řádově menších, než je tomu např. u pískové filtrace, přes membránu tedy neprojdou ani bakterie, viry či organické makromolekulární látky.