Aby úklid, resp. čištění, bylo účinné, je nutné zachovat základní zásady a postupy. Je nutné odlišit úklidové náčiní pro různé oblasti, řídit se hodnotami ředění na etiketě výrobku, nemíchat přípravky dohromady.
Recenzovaný Textilní beton je nově vyvíjený materál, který lze v současné době použít jako alternativu tradičních železobetonových konstrukcí. Jedná se o kombinaci vysokohodnotného betonu, textilní výztuže (nejčastěji z uhlíkových vláken) a její syntetické matrice. Hlavními výhodami textilního betonu jsou jeho lepší mechanické vlastností při současném zachování subtilního charakteru konstrukce a výborná odolnost proti atmosférické korozi. Zatím je textilní beton používán primárně pro konstrukce nenosné, nicméně se předpokládá jeho širší využití u nosných konstrukcí. Tento článek představuje zhodnocení textilního betonu u nosných konstrukcí z pohledu požární bezpečnosti staveb a stanovení případných omezení vyplývajících z požadavků souboru norem řady ČSN 73 08xx.
Statistická čísla pojišťoven potvrzují smutnou skutečnost, o níž se dennodenně přesvědčí 14 tisíc domácností: Škody způsobené vodou nejsou levná záležitost. Průměrná výše takové pojistné události přesahuje 25 tisíc Kč. Poruchy vodoinstalací a následné poškození majetku vodou přitom představuje nejčastější druh nehod.
Krbové vložky do pasivních a nízkoenergetických domů vznikly jako reakce na zvýšenou poptávku právě po těchto vložkách určených do pasivních a nízkoenergetických domů. A tato zvýšená poptávka má svou logiku, jelikož méně úsporné domy, než jsou nízkoenergetické, se již oficiálně nesmí stavět a výstavba pasivních domů u nás stále vzrůstá.
Stanovit parametry budovy, která má být přitažlivá pro mladé, ale současně si zachová estetickou hodnotu a funkčnost pro další generace, není vůbec jednoduché. Řešením je nový koncept cihlového Wienerberger e4 domu, který na pomyslný piedestal staví čtyři stěžejní body – energii, ekologii, ekonomiku a estetiku. Domy postavené z pálených cihel jsou díky tomu moderní a navržené s výhledem do budoucnosti.
Recenzovaný Autorka poukazuje na potenciál úspor energie na vykurovanie vo verejných budovách a na prípadné riziká, ktoré vyplývajú z nevhodne zvolených prístupov, resp. absencie dlhodobej stratégie obnovy budov. Rizikovým faktorom je predovšetkým „efekt uzamknutia“, ktorý vedie k nevyužitiu celkového potenciálu úspor energie.
V Kingspanu nechceme jen nabízet produkty, ale klademe velký důraz na spolehlivé informace. Je pro nás důležité přinášet fakta, která potvrzují kvalitu a výhody našich produktů oproti běžně používaným izolačním materiálům. Proto jsme připravili několik studií, webinářů a důkazů, díky kterým snadno získáte přehled o tom, co vám naše produkty mohou přinést navíc.
Společnost Green Gas DPB je celorepublikovým významným poskytovatelem vrtných prací v podzemí a od poloviny 90. let také na povrchu. V těchto oblastech může nabídnout svým klientům jak odborné znalosti, tak i dlouholeté praktické zkušenosti podpořené řadou osvědčení z oblasti báňské legislativy a geologických činností.
Češi stále více využívají jako zdroj energie pro své domy ekologická tepelná čerpadla. Vloni se jich prodalo o téměř čtvrtinu více než v roce 2018, ukazují data ministerstva průmyslu a obchodu. Čerpadla se dají používat pro vytápění a ohřev vody, v létě umí domácnost ochlazovat. Lidé si je podle odborníků pořizují hlavně do novostaveb.
Společnost Wavin přichází na trh s novým modulárním systémem pro efektivní a ekologické hospodaření s dešťovou vodou. Jeho hlavní součástí jsou akumulační boxy AquaCell a AquaCell Lite, které zachycují srážkové vody a kontrolují jejich vsakování do okolní půdy. Tyto akumulační jednotky jsou vyrobeny ze stoprocentně recyklovaného plastu a díky své univerzálnosti a modularitě jsou ideální pro všechny typy realizací bez ohledu na typ půdy, dostupnou plochu nebo zatížení.
Recenzovaný Jednou z možných technologií pro čištění odpadních vod jsou kořenové čistírny, které využívají fyzikální, chemické a biologické procesy probíhající v půdě či mokřadech. Od počátku uvedení kořenových čistíren do provozu v České republice je stále diskutován problém jejich funkčnosti a čistící účinnosti.
Areál na ulici Svatopetrská nedaleko centra Brna byl ještě před několika lety typickým brownfieldem, jakých najdeme v Česku stovky. Nevyužívaná plocha plná starých neúsporných budov. V 70. letech minulého století vybudovali zdejší areál pro Státní výzkumný ústav materiálů jako výzkumné středisko pro slévárenský průmysl. Po revoluci tu byly sklady, kanceláře, malé výrobny. Kolem dokola byl plot a nikdo sem nesměl.