Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

PROTHERM LEV - Král mezi kotli

PROTHERM LEV je nový kondenzační kotel s účinností až 108 % a zabudovaným 95ti litrovým zásobníkem TUV. Lev se tímto okamžikem stává novou vlajkovou lodí firmy Protherm. Výrobek byl oceněn Zlatou medailí na Mezinárodním veletrhu Aqua-therm Praha 2001.

Výrobek byl oceněn Zlatou medailí na Mezinárodním veletrhu Aqua-therm Praha 2001Protherm Lev 20 KKZ - stacionární kondenzační kotel o výkonu 16 kW, se zabudovaným 95 litrovým zásobníkem s možností časového natápění, odkouřením "turbo" a vestavěnou ekvitermní regulací.
Princip kondenzačních kotlů je znám již více než 100 let, ale efektivně se začal používat teprve v nedávné době ruku v ruce se zvyšováním cen energií, především proto, že je schopen ušetřit až 17 % paliva oproti běžným a až 33 % paliva oproti zastaralým plynovým kotlům.
Výrazné úspory paliva se dociluje tím, že kondenzační kotel využívá nejen výhřevnosti paliva, jak je tomu u kotlů klasické konstrukce, ale navíc ještě dokáže využít část kondenzačního tepla páry obsaženého ve spalinách. Celý tento proces se odehrává v moderně zkonstruovaném integrovaném kondenzačním výměníku.

Díky konstrukční jednoduchosti a unifikaci je Protherm schopen nabídnout i tu nejmodernější technologii, která se skrývá pod názvem LEV, za rozumnou cenu a tím tak naplňuje slova svého sloganu: PROTHERM - KOTLE ZA ROZUMNOU CENU.
Kotel PROTHERM LEV využívá tlačítkový ovládací panel a řídící desku elektroniky, které se velice dobře osvědčily u závěsných kotlů PANTHER A LEOPARD. Kromě veškerých bezpečnostních prvků nabízí i možnost využití standardně vestavěné ekvitermní regulace. Velmi jednoduchá konstrukce klade minimální nároky na servisní zásahy. Použití dostatečně velké spalovací komory zaručuje i v jednostupňovém režimu vysokou účinnost v celém pracovním rozsahu kotle. Nízké emise spalování splňují s velkou rezervou požadavky na ekologicky šetrný výrobek. Možnost časového natápění zásobníku TUV přináší další možné úspory při přípravě TUV. Velmi příznivý poměr ceny a technického vybavení předurčuje tento kotel k dosažení průlomu v rozšíření kondenzačních kotlů na českém trhu.

Zásobník TUV
Kotel má v sobě zabudovaný 95ti litrový dvojitě smaltovaný ocelový zásobník na teplou užitkovou vodu. Zásobník je vybaven antikorozní ochrannou hořčíkovou elektrodou. Polyuretanová izolace o tloušťce 30 mm snižuje tepelné ztráty na minimum. Jednoduchým doinstalováním externích spínacích hodin lze navolit dobu, kdy se bude voda v zásobníku nahřívat a tím snížit náklady na ohřev TUV. Vývod pro zapojení cirkulačního okruhu ocení i ten nejnáročnější uživatel, který chce mít vždy okamžitě teplou vodu.
Expanzní nádoba na TUV tlumí rázy v rozvodech, vyrovnává účinky teplotní roztažnosti a tím odpadá nepříjemné odkapávání vody jako u běžných zásobníků.

Úsporný provoz
Díky kondenzačnímu principu kotle šetří nejenom životní prostředí, ale především Vaše peněženky. Již za první rok provozu na vytápění při stávajících cenách zemního plynu ušetříte kolem 2.800,- Kč oproti kotlům klasické konstrukce. V případě, že se jako palivo použije propan, pak je tato částka prakticky dvojnásobná.

Nadčasový design
Od moderních kotlů zákazníci očekávají nejen perfektní technické parametry, ale i nestárnoucí nadčasový design. Proto u "LVA" Protherm spolupracoval se špičkovým grafickým studiem "Vis-Art", které vytvořilo vysoce elegantní atraktivní design, který byl přihlášen i do soutěže o nejmodernější design roku.

Moderní technologie versus kvalita
Protherm využívá nejmodernější technologie již na začátku vývoje nového kotle. V praxi to znamená, že první model se zrodí nejprve v počítači a teprve poté vzniká skutečný kotel. Ten prochází náročnými testy jak ve vlastní moderně vybavené laboratoři tak i ve státních domácích i zahraničních zkušebnách. Nedílnou součástí zkoušek jsou i tzv. "zákaznické" testy. Jedná se o dlouhodobé testy kotlů instalovaných v domácnostech a provozovaných pod dozorem vývojových techniků Protherm. Každý kotel ve výrobě prochází důkladnou výstupní kontrolou. Tím je docíleno velmi vysoké spolehlivosti kotlů uváděných na trh.

Vývoj a výroba kotlů PROTHERM je certifikována podle mezinárodního standardu kvality ISO 9001.


Pracovní schéma kotle
PROTHERM LEV 20KKZ
1. Vstup plynu 16.Vypouštěcí ventil zásobníku
2. Plynový ventil 17. Výstup TUV
3. Směšovač 18. Expanzní nádoba TUV
4. Ventilátor 19. Zásobník
5. Čidlo OV 20. Expanzní nádoba OS
6. Havarijní termostat 21. 3-cestný motorický ventil
7. Sifon + odvod
kondenzátu
22. Vypouštěcí ventil
výměníku SV
8. Uzávěr sifonu 23. Snímač tlaku
9. Výstup OV 24. Pojistný ventil OV
10. Vstup OV 25. Čerpadlo
11. Dopouštěcí ventil pro OS 26. Hořák
12. Čidlo TUV 27. Kondenzační komora
13. Výměník TUV v zásobníku 28. Spalovací komora
14. Výstup SUV 29. Výstup spalin
15. Pojistný ventil/zpětná klapka pro TUV
Tabulka technických parametrů
Palivozemní plyn (18 mbar)
propan (30mbar)
Odtah spalinturbo
ProvedeníC 12, C 33, C 43,
C 53, C 63, C 83
Zapalováníelektronické
Tepelný výkon
- při teplotním spádu 50/30oC
- při teplotním spádu 70/50oC
- při teplotním spádu 80/60oC
 
16,5 kW
15 kW
14,7 kW
Účinnost
- při teplotním spádu 50/30oC
- při teplotním spádu 70/50oC
- při teplotním spádu 80/60oC
 
108%
98%
96%
Třída NOx5
Spotřeba
-zemního plynu
-propanu

1,6 m3/h
1,15 kg/h
Teplotní rozsah OV45-85oC
Expanzní nádoba OV10 l
Maximální pracovní přetlak300 kPa
Teplotní rozsah zásobníku TUV40-60oC
Objem zásobníku TUV95 l
Expanzní nádoba TUV2 l
Průtok odebírané TUV
(Di podle ČSN EN 625)
12 l/min
Hlučnostdo 50 dB (A)
Hmotnostní průtok spalin6,5 g/s
Teplota spalin85oC
Napětí/frekvence230V/50 Hz
Elektrický příkon120 W
Stupeň el. krytí44 IP
Rozměry š x v x h540 x 1600 x 570 mm
Váha (bez vody)85 kg
cena39.500,- Kč (bez DPH)

Kontakt:
Protherm spol. s r. o.
252 19 Chrášťany 188
Tel.: 02/57 95 09 19
Fax: 02/57 95 09 17
www.protherm.cz

Informace o firmě v TZB-adresáři firem

Vyžádat další informace nebo podklady