O zvládání záplav pohovoří v Brně exstarosta New Orleans Nagin

Datum: 21.5.2011 10:00  |  Autor: ČTK

O krizovém managementu při záplavách bude na Mezinárodním vodohospodářském a ekologickém veletrhu Watenvi přednášet i Ray Nagin, extarosta New Orleansu zasaženého v roce 2005 katastrofálními záplavami po hurikánu Katrina. Novinářům to dnes sdělil manažer veletrhu Radim Tichý. Na veletrh, který se bude příští týden konat v Brně, podle něj přijedou i další severoameričtí odborníci na řízení povodňových rizik.

Vodohospodářský veletrh, který tvoří Mezinárodní vodohospodářská výstava Vodovody - kanalizace a Mezinárodní veletrh technologií pro tvorbu a ochranu životního prostředí Envibrno, se koná od úterka do čtvrtka. Na akci, která představí novinky ve vodním a odpadovém hospodářství a ochraně životního prostředí, bude téměř 200 vystavovatelů z 13 zemí.

Kromě Nagina přijede i bývalý šéf neworleanské policie Waren Riley a bývalý velitel Mississippské říční komise Robert Crear. Právě protipovodňová ochrana je jedním z doprovodných témat veletrhu, který bude informovat i o plnění požadavků EU v nakládání s odpadními vodami nebo nejnovější legislativě v otázkách vodního hospodářství. "Očekáváme, podobně jako v minulých letech, asi 8000 návštěvníků," uvedl Tichý.

Americké státy Louisianu a Mississippi postihl hurikán Katrina před šesti lety, v oblasti zabil na 1800 lidí. U New Orleansu se protrhly ochranné hráze a město zcela zaplavila voda z oceánu a blízkého jezera Pontchartrain. Ekonomická ztráta po jedné z největších přírodních katastrof USA dosáhla desítek miliard dolarů.

Oblast i v současnosti trápí záplavy kvůli rozbouřené Mississippi. Úřady řeku odvádějí do méně osídlených oblastí, aby nezatopila velká města Baton Rouge a New Orleans.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Práva subjektu údajů podle GDPR – hrozba pro provozovatele kamerových systémů I.

11.12.2017 | JUDr. Alena Kučerová
GDPR posiluje a rozšiřuje právo subjektu údajů na přístup ke shromážděným osobním údajům. K tomu účelu očekává, že správce nebo zpracovatel usnadní jeho výkon a zajistí možnost jeho realizace v přiměřených odstupech.
diskuse: 1 příspěvek, 11.12.2017 08:52
© Fotolia.com

Zabezpečení školy – bezpečí žáků na prvním místě

6.12.2017 | Seminaria, s.r.o. a Michal Randa, redakce TZB-info
Dne 28. listopadu proběhla v Praze odborná konference s tematickými bloky zaměřenými na problematiku: Bezpečnost škol dle normy ČSN – technická a organizační opatření – chyby v řízení bezpečnosti – kamery vs. ochrana osobních údajů. Konference byla určena pro cílovou skupinu zástupců vedení mateřských, základních i středních škol a rovněž zástupcům zřizovatelů na úrovni odborů školství.

OPŽP 2014+: Startují poslední výzvy MŽP a SFŽP v tomto roce

6.12. 1:55   74. výzva - dotace na efektivní hospodaření s vodou v obcích, 66. výzva - protipovodňové varovné systémy a 75. výzva - odstranění ekologických zátěží. více >>>

Středočeský kraj uspořádal odbornou konferenci na téma Bezpečné město (obec)

5.12.2017 | Michal Randa, redakce
Ve dnech 16. – 17. listopadu proběhla v Nesuchyni u Rakovníka, pod záštitou hejtmanky Středočeského kraje Ing. Jaroslavy Pokorné Jermanové, odborná konference na téma Bezpečné město (obec).

Požáry adventních věnců

5.12. 2:01   Jen loni v prosinci evidují hasiči 1 456 požárů. Ty si vyžádaly 8 lidských životů a 139 lidí se při nich zranilo. V příčinách „vánočních“ požárů vedou ty, které způsobily svíčky, nejčastěji na adventních věncích. více >>>

Projekty 2017

Partneři - Bezpečnost

logo JABLOTRON
logo EXACQ
logo Mark2 Corporation
 
 

Aktuální články na ESTAV.czDomov plný dobré energie s Yello EnergyBuďte letos o Vánocích originální. Zabalte dárek do vlastní dřevěné krabičkySkladba ploché střechy jednoplášťové a dvouplášťovéŘSD dnes zahájí stavbu dalších úseků D6 na Rakovnicku