O zvládání záplav pohovoří v Brně exstarosta New Orleans Nagin

Datum: 21.5.2011 10:00  |  Autor: ČTK

O krizovém managementu při záplavách bude na Mezinárodním vodohospodářském a ekologickém veletrhu Watenvi přednášet i Ray Nagin, extarosta New Orleansu zasaženého v roce 2005 katastrofálními záplavami po hurikánu Katrina. Novinářům to dnes sdělil manažer veletrhu Radim Tichý. Na veletrh, který se bude příští týden konat v Brně, podle něj přijedou i další severoameričtí odborníci na řízení povodňových rizik.

Vodohospodářský veletrh, který tvoří Mezinárodní vodohospodářská výstava Vodovody - kanalizace a Mezinárodní veletrh technologií pro tvorbu a ochranu životního prostředí Envibrno, se koná od úterka do čtvrtka. Na akci, která představí novinky ve vodním a odpadovém hospodářství a ochraně životního prostředí, bude téměř 200 vystavovatelů z 13 zemí.

Kromě Nagina přijede i bývalý šéf neworleanské policie Waren Riley a bývalý velitel Mississippské říční komise Robert Crear. Právě protipovodňová ochrana je jedním z doprovodných témat veletrhu, který bude informovat i o plnění požadavků EU v nakládání s odpadními vodami nebo nejnovější legislativě v otázkách vodního hospodářství. "Očekáváme, podobně jako v minulých letech, asi 8000 návštěvníků," uvedl Tichý.

Americké státy Louisianu a Mississippi postihl hurikán Katrina před šesti lety, v oblasti zabil na 1800 lidí. U New Orleansu se protrhly ochranné hráze a město zcela zaplavila voda z oceánu a blízkého jezera Pontchartrain. Ekonomická ztráta po jedné z největších přírodních katastrof USA dosáhla desítek miliard dolarů.

Oblast i v současnosti trápí záplavy kvůli rozbouřené Mississippi. Úřady řeku odvádějí do méně osídlených oblastí, aby nezatopila velká města Baton Rouge a New Orleans.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Šifrování WPA2 prolomeno, bezpečnost wi-fi ohrožuje závažná chyba

17.10. 12:49   Několik bezpečnostních problémů bylo objeveno v šifrovacím protokolu WPA2, který je dnes velmi často používán na Wi-Fi sítích. Útok byl nazván KRACK a umožňuje odposlech i podvržení informací. více >>>

Akce pro bezpečnost dětí

16.10. 17:24   11.9. – 14.9. 2017 proběhl již II. ročník úspěšného vzdělávacího projektu pro děti MŠ a ZŠ „V pohodě do školy“. více >>> (Policie ČR)

Kampaň varující před tichým zabijákem

14.10.2017 | por. Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková, kpt. Ing. Aleš Tulach, HZS Olomouckého kraje, Vlastimil Růžička, redakce
Česká asociace hasičských důstojníků (ČAHD) spolu s HZS Olomouckého a HZS Moravskoslezského kraje představila naší redakci probíhající kampaň na ochranu proti únikům nebezpečných plynů a požárů. Cílem je zvýšení povědomí občanů o možnostech ochrany před negativními účinky plynů a požárů v objektech určených pro bydlení.
Konference Požární bezpečnost staveb 2017

Konference Požární bezpečnost staveb 2017 byla jedním z vrcholů letošního veletrhu FOR ARCH

4.10.2017 | Ing. Petr Bohuslávek, redakce, foto: Eva Nečasová
V rámci doprovodného programu veletrhu For Arch 2017 proběhl 21. září druhý ročník konference Požární bezpečnost staveb. Konferenci uspořádal internetový portál TZB-info, zaměřena byla na požární bezpečnost dřevostaveb, na systémy aktivní požární ochrany a systémy pro zvyšování požární odolnosti. Konferenci vyslechlo více než 250 účastníků, kteří zcela zaplnili Kongresový sál PVA v Letňanech.
Nízkotlaká mlhová hubice

Mlhová stabilní hasicí zařízení pro protipožární ochranu objektů a technologií (3. část)

18.9.2017 | Ing. Pavel Rybář, bývalý předseda stálé pracovní skupiny Požární prevence a zástupce České asociace pojišťoven ve Výboru evropských pojistitelů CEA
Mlhová stabilní hasicí zařízení jsou vyhrazenými druhy stabilních hasicích zařízení (SHZ), která naházejí stále širší uplatnění v ochraně objektů a technologií. Hasicí účinky vycházejí z teorie malé kapky. Třídílný seriál uvádí historii vývoje mlhových SHZ v ČR a ve světě, hlavní komponenty, systémové řešení, specifiku navrhování, rozsah použití a typické aplikace včetně prostředků pro ruční hašení vodní mlhou. Jde o komplexně pojatou informaci reflektující dosažený stav v oblasti hašení vodní mlhou a očekávané vývojové trendy. V závěrečné části třídílného seriálu se podíváme na metody pro stanovení hasicí schopnosti, na rozsah použití mlhových SHS a na prostředky pro ruční aplikaci vysokotlaké mlhy. Nechybí samozřejmě avizovaný seznam literatury a závěr.

Projekty 2017

Partneři - Bezpečnost

logo EXACQ
logo Mark2 Corporation
 
 

Aktuální články na ESTAV.czVinylová podlaha: Podklad, pokládka a netradiční aplikaceNa pečovatelské byty nebo bezbariérové domy půjde 300 mil. KčPostup odvzdušnění otopné soustavyČeský ostrovní dům získal Ekologického Oskara a míří do světového finále