Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

NEDERMAN CR, s.r.o.

www.nederman.com
logo Nederman

Nederman - průmyslové odsávání a filtrace

Filtry olejové mlhy

Filtry olejové mlhy

Filtry NOM lze použít v jakýchkoli procesech, kde se vytváří olejová mlha. Společnost Nederman má rozsáhlé zkušenosti s řešením problémů způsobených znečištěním chladícími kapalinami a naše široká nabídka vyhovuje pro všechny typy obráběcích strojů, od konvenčních zařízení až po nejnovější vysokorychlostní CNC zařízení. Můžeme nabídnout vysoce účinná řešení filtrace pro různé operace, včetně broušení, soustružení, frézování a vrtání.

Úplné řešení v jedné sestavě

 • Všechny modely jsou k dispozici s nebo bez HEPA filtrů
 • Všechny modely jsou k dispozici s nebo bez zabudovaného ventilátoru
NOM 4 11 18 28 112
Průtok maximálně (m3/h) 400 1100 1800 2800 10000

 

www


Mobilní vysokopodtlakové úklidové jednotky

Mobilní vysokopodtlakové úklidové jednotky

Elektrické jednotky

Jednotky s elektrickým pohonem jsou ideální pro náročný úklid ve většině typů průmyslu, jako je zpracování potravin, farmaceutický průmysl, práškové lakovny a slévárny. Lze je použít také v kombinaci s odsáváním na nástrojích pro malé brusky a pro odsávání svařovacích dýmů. Manipulace se systémem je nenáročná díky ergonomickému vozíku s nastavitelnou rukojetí. Filtr má dlouhou životnost a je vysoce účinný.

Jednotky se vzduchovým pohonem

Ejektorové jednotky se vzduchovým pohonem se používají pro sběr a přepravu suchého nebo mokrého materiálu a kapalin v průmyslových odvětvích, která pracují ve velmi náročných podmínkách.

Výrobky s povolením ATEX

Ejektorové jednotky se vzduchovým pohonem jsou k dostání i pro použití v oblastech, kde existuje riziko výbuchu. Výrobky s povolením ATEX jsou vyrobené z vodivého a antistatického materiálu, aby splňovaly směrnici ATEX 94/9/ES, a lze je použít v oblastech s rizikem výbuchu v zónách 2 a 3.

www


Centrální filtrační systémy

Centrální filtrační systémy

Filtry představené v tomto katalogu uspokojují potřeby jednoduchých nebo malých pracovišť. V případě větších systémů a vyšších kapacit doporučujeme naši řadu FilterMax.

Systém FilterMax

FilterMax je modulární filtrační systém určený pro všechny typy kouře a prachu z mechanického obrábění nebo manipulace s širokou paletou materiálů. V případě zvýšení požadavků na proudění vzduchu lze snadno přidat nové moduly.

FilterMax C25 - pro aplikace s nízkým objemem
Kompaktní jednoduchá jednotka s vestavěným ventilátorem a řídicí jednotkou. Pro aplikace s nízkým objemem, kde je omezený prostor. Kapacita proudění vzduchu 1.500 - 3.000 m3/h.

FilterMax DF - pro základní použití
Základní verze s jedním, dvěma nebo třemi moduly. Kapacita proudění vzduchu 2.200 - 13.000 m3/h

FiltrMax F - s integrovaným předřazeným separátorem
Filtry s integrovaným předřazeným separátorem pro hrubé částice, jiskry atd. filtrační vložky. Kapacita proudění vzduchu 1.500 - 10.000 m3/h.

FiltrMax SFC - bezpečnostní a cirkulační filtr
Používá se v kombinaci s modely FilterMax DF nebo F pro zvýšení bezpečnosti před uvolňováním nebezpečného prachu do atmosféry. Může fungovat i jako záložní filtr v případě kolapsu primární filtrační jednotky. Kapacita proudění vzduchu 2.000 - 4.000 m3/h. Je možné ho také nakonfigurovat jako lapač jisker pro snížení rizika požáru v hlavním filtru.

Nederman FilterMax DX - pro výbušné aplikace
Určen pro odsávání suchého prášku nebo prachu při riziku exploze, pokud je podle směrnice ATEX vyžadována ochrana před explozí. Kapacita proudění vzduchu 600 - 7.200 m3/h.Odsávací ramena

Odsávací ramena a filtrační systémy, laboratorní odsávací systémy

Řada nízkotlakých odsávacích ramen společnosti Nederman zahrnuje celou řadu aplikací. Všechna ramena jsou vysoce flexibilní a snadno polohovatelná, lze je prodloužit a stahovat. Jsou k dispozici různé mechanismy připojení na zeď, strop nebo montáž na prodlužovací konzole, stejně jako řada příslušenství včetně dymníků a klapek ke zlepšení účinnosti.

Ramena jsou připojena k podtlakovému a filtračnímu systému, který odstraňuje znečišťující látky z odsátého vzduchu, takže se může vrátit do atmosféry nebo může být recyklován bez negativních účinků.

Systémy Bench Top společnosti Nederman lze použít v každém prostředí, od montážních stanic, kde jsou odsávány výpary pájek, až po laboratoře, kde je zajišťována důležitá ochrana proti vysoce agresivním nebo škodlivým plynům.

Odsávací systém Bench Top je k dostání jako kompletní sada připravená k použití nebo jako samostatné díly pro sestavení odsávacího systému dle vlastních přání.

 • Mnoho montážní alternativ: stojací, závěsné nebo připojené ke zdi.
 • Flexibilní ve všech směrech.
 • Nízký pokles tlaku a nízká hlučnost.

Oblasti použití

 • Elektronický průmysl/pájení
 • Muzea/depozitáře
 • Laboratoře
 • Stomatologické laboratoře
 • Operační sály
 • Klenotnictví/zlatnictví
 • Školní chemické laboratoře
 • Manikúry/pedikúry
 • Výroba protetických pomůcek
 • Mechanické dílny
www


Ventilátory

Ventilátory

Ventilátory řady N uvedené v tomto katalogu jsou důležité komponenty produktů Nederman pro odsávání kouře, jeho filtrování a odsávání výfukových plynů. Ventilátory N jsou nabízeny v rozsahu od 0,55 kW do 2,2 kW a mají kapacitu proudění vzduchu 400 - 4000 m3/h.

NCF, centrální ventilátory Nederman s kapacitami pro průmyslové procesní ventilační systémy
Vedle ventilátorů řady N nabízí společnost Nederman i odstředivé ventilátory pro větší průmyslové aplikace. Ventilátory řady NCF jsou k dostání v rozsahu od 2,2 kW do 18,5 kW a mají kapacitu proudění vzduchu až 18000 m3/h. Jedná se o výkonné ventilátory s mohutnou konstrukcí ze svařované oceli vyrobené tak, aby vydržely při průmyslové činnosti.

Ventilátory NCF DX pro výbušné aplikace
NCF DX je řada centrálních ventilátorů odolných vůči explozím a navržených tak, aby vyhovovaly programu FilterMax DX společnosti Nederman nebo podobným systémům. Ventilátory NCF DX jsou schváleny pro vodivý prach v zóně 22 v souladu se směrnicí ATEX, 94/9 skupina 2, kategorie 3.

Zvukové tlumiče ventilátorů NCF
Zvukové tlumiče jsou určeny pro vnitřní i venkovní použití a obsahují ventilátor, spoje, tlumiče vibrací atd.

www


Centrální systémy pro svařování plamenem, broušení/leštění a úklid pracovišť

Centrální systémy pro svařování plamenem, broušení/leštění a úklid pracovišť

Vysokopodtlakový systém Nederman je multifunkční řešení nabízející vylepšené pracovní podmínky a snížené zatížení životního prostředí. Systém poskytuje celkový "podtlakový výkon" při činnostech, jako je zachycování výparů při svařování plamenem, odsávání prachu při broušení, leštění a řezání, sběr špon ze zpracovatelských linek, celkový úklid pracovišť atd. Díky tomu jsou centrální systémy velmi univerzální a cenově efektivní. Systém umístěný v samostatné místnosti zajišťuje tichý provoz na pracovišti. Nepřetržitá činnost a minimální údržba znamenají optimální dobu provozuschopnosti.

Společnost Nederman nabízí i kompletní systémy na zakázku včetně podtlakových a filtračních jednotek, nádob a kompletní výběr trubek, ohybů, armatur a vstupů.

www


Editovat prezentaci výrobků