Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Lindab střešní krytiny

www.lindab.com
logo Lindab

Lindab - střešní krytiny, odvodnění, plechové střechy, okapy, trapézy

Důmyslná a přesná stavebnice z předlakované oceli Lindab Rainline

Okapový systém Lindab Rainline

Okapový systém LindabRainline je nejkompletnější vyzkoušený systém pro odvodňování střech, pro který je charakteristická vysoká kvalita materiálu a snadná montáž.

Systém LindabRainline se skládá z množství prvků, které jsou potřebné pro dokonalé odvodnění střech a je osvědčený a vyzkoušený na střechách v každém podnebí - v oblastech s velkým množstvím sněhu a silnými mrazy, stejně tak i v zemích, kde je velmi teplo a hodně dnů slunečního svitu.

Ocelový, žárově pozinkovaný plech s ochrannou barevnou vrstvou po obou stranách zaručuje vysokou odolnost proti povětrnostním vlivům, velmi dobrou ochranu proti korozi a přirozeně trvanlivou a přitažlivou povrchovou úpravu. Materiál je velmi vhodný i pro použití v agresivním prostředí, např. v chemickém a ropném průmyslu.

Výhody okapového systému LindabRainline

 • Vysoká životnost
 • Minimální údržba
 • Jednoduchá montáž
 • Odolnost proti korozi
 • Barevná stálost
 • 8 barevných odstínů
www


Tradiční, léty prověřená falcovaná krytina

Falcovaná krytina Lindab Seamline

Drážková krytina je léty prověřený způsob zastřešení, vhodný zejména do horských oblastí a do míst se ztíženými povětrnostními podmínkami (např. exponované fasády, návětrné střešní plochy).

Ani v českých zemích není žádnou novinkou. Po mnoho let byla za pomoci běžného pozinkovaného plechu pokládána na střechy v oblastech s vysokým sněhovým zatížením, na konstrukce s malým sklonem (mansardy, vikýře, apod.), nebo jako doplněk skládané krytiny. Dříve se zpravidla zhotovovala z běžného pozinku nebo mědi.

Dnešní moderní postupy a technologie umožňují podpořit trvalost způsobu spojování krytiny i mimořádně dlouhou životností materiálu. Princip krytiny spočívá v souvislých pásech (nebo tabulích) kladených od okapu k hřebeni, spojených dvojitou stojatou drážkou (falcem). Takové spojení zajišťuje nepropustnost spoje, a to i v případě sněhové pokrývky.

Základní surovinou pro drážkovou krytinu LindabSeamline je svitkový ocelový pozinkovaný plech s označením PLX o šíři 670mm. Jde o zcela unikátní materiál vyznačující se vysokou životností, stálobarevností a vynikající zpracovatelností. Použitá jemnozrnná ocel je dobře tvárná, i přesto že tloušťka plechu je 0,6mm. Ocelový plech je žárově pozinkován (375g/m2) a povlakován několika vrstvami polyesterových ochranných laků. Povrchová úprava je v nabídce v 15 různých barevných odstínech. Plech je opatřen ochrannou fólií, která chrání jeho povrch při montáži.

Ocelový plech, spojovaný dvojitou stojatou drážkou má klasický, elegantní a nadčasový vzhled. Velice dobře se přizpůsobuje požadavkům moderní architektury, stejně tak jako stylům 18. a 19. století. Možnosti jeho použití jsou neomezené.

www


Šablona lehké střešní krytiny Lindab Topline

Lehké střešní krytiny Lindab

Lehké střešní krytiny Lindab jsou vyráběny z vysoce kvalitního ocelového plechu s barevnou povrchovou úpravou Polyester. Jsou profilovány do tvaru klasických střešních tašek, čímž dávají střeše dokonalý vzhled. Nabídka profilů plechových střešních krytin Lindab je od cenově dostupných až po luxusní varianty. Lindab nabízí na trhu 4 druhy plechových krytin a to Lindab Topline, Lindab Rova Goodlock, Lindab Rova Mega a Lindab Rova Ideal

Pro zákazníky hledající kvalitu a originál, krytinu věrně imitující klasickou skládanou tašku s dvojitou vodní drážkou je správnou volbou Lindab Topline. Krytina Lindab Rova Goodlock je unikátní právě tím, že se nešroubuje v ploše a řeší tak problém s obavami z případného zatékání nekrytými šrouby. Dále je v nabídce oblíbená krytina Lindab Rova Mega s výrazným románským vzhledem za příznivou cenu, s možností modulu tašky 350 a 400 mm. Nejdostupnějším typem střešních krytin s moderním vzhledem tašky a širokou barevnou škálou je krytina Lindab Rova Ideal.

Moderní materiál předurčuje krytiny Lindab k užití na novostavby. Současně díky velmi nízké hmotnosti jsou vhodné na rekonstrukce starších objektů. Své uplatnění nachází v městské zástavbě i na venkovských staveních.

Základní vlastnosti střešních plechových krytin LINDAB.

 • nízká hmotnost
 • vysoká pevnost a odolnost
 • bezúdržbovost
 • široký výběr barevných řešení
 • rychlá a jednoduchá pokládka
 • servis a realizace po celé ČR
 • různé povrchové úpravy
 • různé cenové varianty
 • kompletní řešení včetně okapů
 • bezpečnostní prvky
www


Ekonomická, praktická a atraktivní krytina Lindab Click

Krytina Click se zaklapávací drážkou

S vývojem technologie zpracování plechu jdou ruku v ruce nové možnosti výroby složitěji tvarovaných výrobků. Typickým představitelem je krytina Lindab Click, která je zdánlivě k nerozeznání o klasické krytiny na stojatou drážku.

Rozdíl je ukryt v konstrukci drážky, která doznala zjednodušení a umožňuje spojování pouhým zacvaknutím. Odpadá tak strojí mechanizace potřebná k zavírání klasické stojaté drážky. Drážka krytiny Click je založena na přirozené pružnosti oceli. Díky jejímu tvaru dojde k podélnému zacvaknutí zpětného obybu za výstupek na sousední lamele. Princip je velmi podobný háčku na ryby, který snadno proniká jedním směrem, ale obtížně nazpět. Drážka Click je uvnitř záměrně dutá. Tím je přerušena kapilární vzlínavost vody v těsných sparách - kapilárách.

Krytina Click se nevyrábí ze svitků přímo na stavbě, jako je tomu u klasické drážkové/falcované krytiny. Je připravena na speciální výrobní lince a na místo pokládky je dopravena v podobě různě dlouhých lamel, přesně pasujících na konkrétní střechu. Tím jsou omezeny prostřihy a zbytky na minimum. Princip pokládky je obdobný jako u klasické drážky. Po připevnění lamely dojde k překrytí spoje sousedním pásem a vzájemnému zacvaknutí. Tímto principem se krytina zcela vymyká ostatním krytinám, a byť je velmi podobná drážkové krytině, její skutečný princip je jiný. Krytina se zacvakávací drážkou je velmi nenáročná na montáž, takže i firmy, které se na plechové krytiny nespecializují, zvládnout instalaci krytiny bez potíží. Konečné zákazníky zase potěší skutečnost, že díky prostému zacvaknutí nedochází k technologickým doformacím plechu a vlnění. Krytina Click je příkladem novinky, která však těží své výhody ze zaužívané technologie.

www


Konstrukční systém pro změnu ploché střechy na šikmou Lindab Construline

Řešení pro ploché střechy

Máte-li problémy se zatékáním do ploché střechy, nebo byste chtěli využít plochou střechu pro vyřešení vlastní bytové otázky nebo pro vhodný investiční záměr pak právě pro Vás má Lindab řešení.

Systémy lehkých konstrukcí Lindab Vám umožní vybudovat novou nízkou šikmou střechu LindabRoof, která jednou pro vždy vyřeší problémy se zatékáním, nebo umožní postupem suché výstavby postavit obytnou nástavbu vhodnou pro bydlení nebo ke komerčním účelům. Od technického návrhu pro vaši střechu nebo nástavbu až po dohled při montáži prováděné pověřenou realizační firmou - to vše pod značkou Lindab.

Společným prvkem obou systémů je lehká ocelová nosná konstrukce, navržená na základě dlouholetých zkušeností společnosti Lindab s aplikací oceli ve stavbách ve Skandinávii. Nosná konstrukce stávající střechu téměř nepřitíží. V případě nízké šikmé střechy je vlastní hmotnost včetně krytiny pouze 10 kg/m2, u obytné nástavby je pak kompletní konstrukce 3x lehčí než obdobná nástavba z pórobetonu a až 10x lehčí než při použití klasických zdících materiálů. Významným hlediskem je i krátká doba montáže a suchý proces výstavby, nezatěžující životní prostředí a neobtěžující nájemníky nadměrným nepořádkem a hlukem. Vše je pak doplněno velmi příznivou cenou ve srovnání s přinesenou užitnou hodnotou.

VÝHODY SYSTÉMŮ LINDAB

Ve srovnání s ostatními konstrukčními systémy má systém Lindab následující výhody:
Systémové řešení. Vývojové oddělení spol. Lindab vyvinulo kompletní systém, kde každá součást , prvek i použitý materiál (ocelový profil, krytina, okap, šroub, prostup střechou ...) je sladěna se součástmi ostatními - jejich vlastnosti se doplňují, podporují, vzájemně si vyhovují a v kombinaci tak dosahují bezvadné funkční i cenové sounáležitosti.

Lehká konstrukce kotvená do stropů v modulu panelového domu nebo ŽB skeletu - nad nosné stěny (resp. průvlaky). Dochází jen k minimálnímu přitížení původní střešní konstrukce, vyhýbáme se přitížení atik, které nejsou obvykle pro přenos svislého zatížení určeny.

Krytina - střešní krytiny Lindab s povrchovou úpravou polyester nebo HB Polyester. Polyesterový vypalovaný lak na velmi kvalitním pozinkovaném ocelovém plechu zajistí dlouhodobou funkčnost krytiny a volbou z 15 barev umožní zpestřit šeď dnešních panelových sídlišť. Záruka na poškození povrchové vrstvy je 15 let, životnost ověřená v drsných skandinávských podmínkách více než trojnásobná.

Nehořlavé materiály na konstrukci i zastřešení. Ocelová konstrukce je nehořlavá; střešní krytiny Lindab mají posudky na šíření pořáru střešním pláštěm - vhodné do požárně nebezpečných prostorů.

Jednoduchá konstrukce. Obecné pravidlo: co je jednoduché, je i funkční - snadný návrh, snadná montáž, bezproblémová funkčnost.

www


Trapézový plech Lindab Coverline

Trapézové plechy Lindab Coverline

Výroba trapézových plechů probíhá tvarováním za studena, kdy surovinou je plechový svitek žárově pozinkovaný 275g/m2 o tloušťce ocelového jádra 0,5 - 0,7mm. Plechy Lindab jsou navíc opatřeny povrchovou úpravou polyesterovým lakem, který chrání ocelové zinkované jádro a poskytuje výsledné krytině barevný odstín. Technologie polyesterových laků vlastnostmi a životností vysoce převyšuje dříve používané povrchy, a to i přes menší tloušťku povlakování. Profilování trapézových pásů probíhá na modreních tvarovacích linkách, které pracují s vysokou přesností. Při napojování a překládání plechů tak nedochází k netěsnostem a štěrbinám, které by kromě vzhledu narušovaly také funkčnost zastřešení nebo opláštění.

Pro maximální úsporu nákladů jsou plechy vyráběny na konkrétní délky potřebné pro danou konstrukci. Minimalizují se tak ztráty materiálu prořezem. Standardní součástí střešních profilů je i pojistná vodní drážka zabraňující zatečení v bočním přeložení pásů. Ve variantě "Design" je do spodní pásnice plechu vytlačena podélná drážka, pro vyšší tuhost a vytvoření zajímavějšího vzhledu. Kvalitní balení je podmínkou pro bezpečné přepravování a manipulaci s plechy při cestě na místo určení. Jednotlivé délky jsou prokládány fólií a celá zakázka je podélně zpevněna úhelníky. V nabídce je celá řada doplňků pro komplexní pojetí stavby. K dispozici jsou např. prosvětlovací pásy shodného tvaru s jednotlivými profily, antikondenzační vrstva umístěná na spodní straně plechu pro kultivaci kondenzovaných par, prostupové manžety a jiné.

www


Tenkostěnné konstrukční ocelové profily

Tenkostěnné profily

Tenkostěnné ocelové profily Lindab jsou válcované za studena z hluboko žárově pozinkované oceli s mezí kluzu 350 MPa a vrstvou zinku 275 g/m2. Používané tloušťky profilů jsou od 0,7 do 3,0 mm, v závislosti na typu a použití profilu. Jsou určeny zejména pro konstrukční účely ve stavbách jako nosné a doplňkové profily. Všechny profily jsou navrženy a vyráběny dle normy pro navrhování tenkostěnných profilů CSN EN 1993-1-3.

Dodávané jsou na míru dle požadavků zákazníků. Limitní délky jsou pak uvedeny v podrobnějších informacích u každého z profilů.

Vyrábíme zejména následující profily:

 • Z profily vhodné např. jako vaznice a paždíky montovaných hal, krokve
 • C profily vhodné např. jako doplňkové profily vaznicových systémů hal, výměny pro okna, sloupky stěn, stropnice
 • U profily doplňkový profil k C profilům, např. jako patky, spojky, vodící profily stěn
www


Stavební systém Lindab Construline pro suchou výstavbu montovaných objektů

Řešení pro rodinné domy a komerční budovy

Systémy lehkých konstrukcí Lindab přináší variantní řešení ke klasickému stavění založenému na použití cihel, betonu a vody. Proč nestavět snadno? Montované konstrukce s tenkostěnným ocelovým skeletem, doplněným o tepelnou izolaci minerální vlnou a fasádní a interiérové desky, dovolují snadno a rychle postavit jak přijemný rodinný dům, tak reprezentativní sídlo firmy nebo jiné firemní prostory.

Lindab Vám přináší řešení pro:

 • výstavbu přízemních nebo jednopodlažních rodinných domů s obytným podkrovím a sedlovou střechou systémem LindabFamilyline
 • výstavbu atypických rodinných domů s šikmou nebo plochou střechou systémem stěnových modulů
 • výstavbu jedno nebo dvoupodlažních objektů pro komerční účely s kompletní nosnou konstrukcí založenou na použití systému stěnových modulů
 • montáž obvodových výplní ocelových nebo železobetonových skeletů komerčních i bytových objektů systémem stěnových modulů

Technologie montovaných objektů Lindab využívá lehkou ocelovou nosnou konstrukci, navrhovanou na základě dlouholetých zkušenností společnosti Lindab s aplikací oceli ve stavbách ve Skandinávii.

Hmotnost kompletních staveb je 3x nižší než při použití pórobetonu a až 10x nižší než při použití klasických zdících materiálů. To usnadňuje a zlevňuje jak zakládání staveb, tak samotný proces realizace. Významným hlediskem je i krátká doba montáže a suchý proces výstavby, nezatěžující životní prostředí a neobtěžující okolí nadměrným nepořádkem a hlukem. Vše je pak doplněno velmi příznivou cenou ve srovnání s přinesenou užitnou hodnotou.

VÝHODY SYSTÉMŮ LINDAB

Ve srovnání s ostatními konstrukčními systémy má systém Lindab následující výhody:

Systémové řešení. Vývojové oddělení spol. Lindab vyvinulo kompletní systém, kde každá součást , prvek i použitý materiál (ocelový profil, krytina, okap, šroub, prostup střechou ...) je sladěna se součástmi ostatními - jejich vlastnosti se doplňují, podporují, vzájemně si vyhovují a v kombinaci tak dosahují bezvadné funkční i cenové sounáležitosti.

Lehká konstrukce kotvená do stropů v modulu panelového domu nebo ŽB skeletu - nad nosné stěny (resp. průvlaky). Dochází jen k minimálnímu přitížení původní střešní konstrukce, vyhýbáme se přitížení atik, které nejsou obvykle pro přenos svislého zatížení určeny.

Krytina - střešní krytiny Lindab s povrchovou úpravou polyester nebo HB Polyester. Polyesterový vypalovaný lak na velmi kvalitním pozinkovaném ocelovém plechu zajistí dlouhodobou funkčnost krytiny a volbou z 15 barev umožní zpestřit šeď dnešních panelových sídlišť. Záruka na poškození povrchové vrstvy je 15 let, životnost ověřená v drsných skandinávských podmínkách více než trojnásobná.

Nehořlavé materiály na konstrukci i zastřešení. Ocelová konstrukce je nehořlavá; střešní krytiny Lindab mají posudky na šíření pořáru střešním pláštěm - vhodné do požárně nebezpečných prostorů.

Jednoduchá konstrukce. Obecné pravidlo: co je jednoduché, je i funkční - snadný návrh, snadná montáž, bezproblémová funkčnost.Editovat prezentaci výrobků