Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

KOVARSON s.r.o.

www.kovarson.cz
logo Kovarson

Kovarson - přehled sortimentu výrobků

Automatické kotle

Automatický kotel řady TIGER

Automatický litinový kotel TIGER 20 - 55 kW

Automatický kotel řady TIGER je sestaven z litinového výměníku předního českého výrobce a litinového univerzálního hořáku, což zaručuje dlouhou životnost kotle s minimální údržbou a náročností na obsluhu.
Tyto řady kotlů jsou certifikovány na 3. emisní třídu, která zaručuje vysokou účinnost kotle. Doporučené palivo pro tento automatický kotel je hnědé uhlí ořech 2 a dřevěné peletky. Kotel je řízen řídící jednotkou TIGRA, která umožňuje ovládání čerpadla ústředního topení, čerpadla boileru, podlahového topení, cirkulačního čerpadla a může být ovládána externím pokojovým termostatem. V kotlích používáme univerzální hořák, který lze regulovat na třetinový a plný výkon. Tento hořák zaručuje dokonalé ekologické spalovaní, při kterém vzniká minimální množství odpadu. Násypka s objemem 250 litrů zaručuje bezobslužný provoz.

další informace

Automatický kotel řady PANTHER

Automatický litinový kotel PANTHER 20 - 35 kW

Kotel PANTHER jsme přednostně vyvinuli na přání našich zákazníků a veškeré příslušenství je ušito na míru jejich potřebám. Tento kotel je sestaven z litinového výměníku předního českého výrobce a je řízen nejmodernějsí jednotkou SPARK, která uživateli zajišťuje dokonalý komfort. Tato jednotka dokáže kontrolovat množství paliva v zásobníku, řídí až 5 směšovacích ventilů a uživateli nabízí mnoho dalších možností. Také využívá intuitivní program regulace hoření FUZZY LOGIC. Kotel PANTHER je určen k ekologickému a úspornému vytápění rodinných domů a menších firem s účinností až 86% a emisní třídou 4 na dřevěné pelety nebo emisní třídu 4 na hnědé uhlí ořech 2. Podávání do pece hořáku zajišťuje masivní ocelový šnek z 5 mm oceli a zpřevodovaný elektromotor od předního německého výrobce tak zajišťuje tichý provoz celého zařízení. Veškeré komponenty jsou zkonstruovány v roce 2013, což zaručuje nejnovější vybavení a maximální spokojenost našich klientů.

další informace

Automatický kotel řady LION

Automatický litinový kotel LION 20 - 35 kW

Automatický kotel LION disponuje nejvyšší možnou emisní třídou 5 a vysokou účinností. Jedná se o konstrukci litinového kotle, který je intuitivně řízen řídící jednotkou SPARK, která řídí 4 čerpadla s možností řízení až 5 směšovacích ventilů. Kotel je určen především pro spalování hnědého uhlí ořech 2, kde zákazník může očekávat snížení spotřeby až o 30% oproti standartnímu ručnímu přikládání. Přednosti kotle najdeme hlavně v jeho masivní konstrukci šneku, univerzálním hořáku a kvalitním litinovém výměníku. Kotel také zajišťuje tichý chod podavače, nízkou spotřebu elektromoturu a pohodlné čištění kotlového výměníku. Na tento kotel se můžou naši zákazníci tešit již tento rok na přelomu června a srpna. Pro bližší informace o kotli nebo přesném termínu uvedení kotle do prodeje kontaktujte naši firmu!

další informace

Automatický kotel řady GEKON

Automatický ocelový kotel GEKON 20 - 25 kW

Ocelový kotel GEKON na tuhá paliva s automatickým řízením a minimálními nároky na obsluhu je určen k ekologickému a úspornému vytápění. Kotel slouží i pro ohřev teplé vody. Kotel tvoří svařovaný výměník z 6 mm kvalitní oceli. Spalování paliva probíhá v univerzálním hořáku. Podávání do pece hořáku zajišťuje masivní ocelový šnek z 6 mm oceli a elektromotor s převodovkou, který zajišťuje tichý provoz celého zařízení. Kotel spaluje hnědé uhlí ořech 2 s vysokou účinností až 91% a splňuje nejpřísnější emisní třídu číslo 5. Vlivem řízeného spalování elektronickou jednotkou je automatický kotel maximálně šetrný k životnímu prostředí. Kotel je řízen moderní regulací SPARK, která řídí až 4 čerpadla a tuto jednotku lze doplnit o modul SPARKNET, ekvitermní řízení a další moduly. Díky účinnosti a zásobníku o objemu 250 litrů je kotel komfortní pro přikládání. Obsah zásobníku vydrží cca 4 až 5 dní provozu při běžném výkonu.

další informace

Automatický peletový kotel KAJMAN 10 - 20 kW

Automatický peletový kotel KAJMAN 10, 12, 15, 18, 20 kW určený pro spalování dřevních pelet s automatickým zapálením, vyhasnutím a čištěním komory hořáku. Kotel s účinností 93,1% splňuje nejpřísnější emisní třídu číslo 5 a také parametry EKODESIGNU.

Kotel je svařenec, kde vnitřní část tělesa kotle je svařena z 6-ti mm. Výměník tělesa kotle se skládá z dvouřadého trubkového výměníku. V každé trubce je umístěn turbulátor, který zajišťuje jednoduché čištění výměníku kotle pomocí páky na boku kotle v základní výbavě.

Spalování pelet zajišťuje hořák ze 4 mm nerezové oceli, který je schopen díky keramickému zapalovači pelety sám zapálit a při natopení soustavy vyhasnout. Zapálení a vyhasnutí kotle kontroluje opto senzor umístěný v hořáku. Ventilátor umístěný na hořáku podporuje spalování a taky slouí k základnímu čištění pece a roštu hořáku maximálními otáčkami. Palivo je dodáváno do pece hořáku šnekem, který je řízen samostatným motorem a do šneku je palivo podáváno z vestavěného nebo externího zásobníku pelet.

Kotel je ovládán nejmodernější řídící jednotkou s dotykovým displejem. Jednotka má automatickou modulaci výkonu dle potřeby topného systému. Možnost řízení dvou topných okruhů ústředního, či podlahového topení a čtyř čerpadel. Jednotka ovládá v základní výbavě dále bojler a akumulační nádobu nebo odtahový ventilátor. Jednotku lze dovybavit pokojovým termostatem, ekvitermní regulací, či ovládáním přes internet.

další informace

Kotle na dřevo

Zplyňovací kotel MAKAK

Zplyňovací kotel MAKAK 20 - 40 kW

Český dřevozplyňující kotel MAKAK ve výkonnostních řadách od 20 kW do 40 kW je určen k úspornému a ekologickému vytápění rodinných domů, včetně možnosti ohřevu vody. Tento systém spalování je maximálně ekonomický a dochází k úspoře paliva až o 40% narozdíl od běžných kotlů na dřevo. Spalování je řešené na principu dvoustupňového spalování za vysoké teploty (cca 1100°C). Hlavními rysy tohoto kotle je vysoká účinnost až 91%, spalování dřeva až do délky 55 cm a splnění 4. emisní třídy.
Kotel je svařen z kotlového plechu nejvyšší jakosti o tloušťce 6 až 8 mm. Dále je sestaven z násypky, která je ze spodní části opatřená žárobetonovou tvarovkou s tryskou pro průchod plynů. Pod tryskou se nachází dohořívací prostor s keramickými tvarovkami. V zadní části kotle je svisle hlavní výměník, který v horní části přechází do sběrného kanálu a vychlazené plyny přechází do komína.

další informace

Zplyňovací kotel MAKAK lambda

Zplyňovací kotel MAKAK lambda 25 - 40 kW

Český dřevozplyňující kotel MAKAK lambda ve výkonnostních řadách od 25 kW do 40 kW je určen k úspornému a ekologickému vytápění rodinných domů, včetně možnosti ohřevu vody. Tento systém spalování je maximálně ekonomický a dochází k úspoře paliva až o 40 % na rozdíl od běžných kotlů na dřevo. Spalování je řešené na principu dvoustupňového spalování za vysoké teploty (cca 1100 °C) v automatickém režimu řízeném lambda sondou, kdy primární a sekundární vzduch je řízen servopohony. Hlavními rysy tohoto kotle je vysoká účinnost až 91 %, spalování dřeva až do délky 55 cm a splnění 5. emisní třídy.
Kotel je svařen z kotlového plechu nejvyšší jakosti o tloušťce 6 až 8 mm. Dále je sestaven z násypky, která je ze spodní části opatřená žárobetonovou tvarovkou s tryskou pro průchod plynů. Pod tryskou se nachází dohořívací prostor s keramickými tvarovkami. V zadní části kotle je svisle hlavní výměník, který v horní části přechází do sběrného kanálu a vychlazené plyny přechází do komína.

další informace

Zpylňovací kotel LEMUR 14 - 25 kW

Zplyňovací kotel na dřevo LEMUR 14 – 25 kW je vyroben pro úsporné a ekologické vytápění rodinných domů a pro ohřev teplé vody. Kotel zplyňuje dřevo, štěpku, brikety a jiný dřevní odpad. Spalovací komora na dřevo délky až 36 cm!
Zplyňovací kotel se výrazně liší od klasických kotlů na tuhá paliva, a to díky konstrukci. Kotel splňuje 5. emisní třídu dle normy EN 303-5 a ECODESIGN - nejpřísnější emisní hodnoty vypouštěné z kotle do ovzduší. Tento systém spalování je především maximálně ekonomický.
Díky vysoké účinnosti až 91,7 % a 80litrové komoře je kotel komfortní pro přikládání. Obsah přikládací komory vydrží cca 8 hodin provozu na 14 kW a cca 4 hodiny provozu na 25 kW. Komfort kotle spočívá v tom, že se natopí akumulační nádoby z kterých se pak teplo čerpá do domu.

další informace

Kombinované kotle

Kombinovaný kotel PREDATOR

Kombinovaný kotel PREDATOR 20 - 40 kW

Český kotel PREDÁTOR je určen k úspornému a ekologickému vytápění rodinných domů, firem a středně velkých objektů, včetně možnosti ohřevu vody. Obrovskou předností tohoto kole je možnost kombinování ručního přikládání dřeva s automatickým podáváním na hnědé uhlí ořech2, pelety. Za hlavní rysy tohoto kotle považujeme ekologické a úsporné vytápění, spalování všech druhů paliv, vysoká účinnost až 91%, ovládání pokojovým termostatem a možnost pravého i levého provedení.
V horní části kotle jsou přikládací dvířka na dřevo, štěpku, brikety a piliny. Spalování je řešené na principu dvoustupňového spalování za vysoké teploty (cca 1100°C). Hoření je podporováno odtahovým ventilátorem.Ve spodní části kotle je univerzální hořák pro spalování hnědého uhlí ořech 2 v automatickém režimu. Těleso kotle je svařenec z kotlového plechu 6 až 8 mm vysoké jakosti.

další informace

Kombinovaný kotel PREDATOR

Kombinovaný kotel PREDATOR 25 kW - kotlíková dotace

Český kotel PREDÁTOR je určen k úspornému a ekologickému vytápění rodinných domů, firem a středně velkých objektů, včetně možnosti ohřevu vody. Obrovskou předností tohoto kole je možnost kombinování ručního přikládání dřeva s automatickým podáváním na hnědé uhlí ořech 2, pelety. Za hlavní rysy tohoto kotle považujeme ekologické a úsporné vytápění, spalování všech druhů paliv, vysoká účinnost až 92%, ovládání pokojovým termostatem a možnost pravého i levého provedení. V horní části kotle jsou přikládací dvířka na dřevo, štěpku, brikety a piliny. Spalování je řešené na principu dvoustupňového spalování za vysoké teploty (cca 1100°C). Hoření je podporováno odtahovým ventilátorem. Ve spodní části kotle je univerzální hořák pro spalování hnědého uhlí ořech 2 v automatickém režimu. Těleso kotle je svařenec z kotlového plechu 6 až 8 mm vysoké jakosti.

další informace

Univerzální hořák 25 - 90 kW

Univerzální hořák 25 - 90 kW

Univerzální hořák 25 - 90 kW

Univerzální podavač se vyznačuje svou jednoduchostí, použitelností a především svou nenáročnou údržbou. Unikátní konstrukce hořáku umožňuje spalování všech druhů paliv (hnědé uhlí - ořech 2, dřevěné pelety, agro - pelety, štěpku, rostlinné materiály). Šnek podavače má na konci opačný závit a tlačí palivo proti sobě, tudíž je palivo rovnoměrně vytlačováno a dokonale spáleno.
Hořáky jsou nainstalovány pod kotlem s použitím podstavce. Vzduch je primárně vháněn ze 4 stran do litinové pece hořáku, čímž je zaručeno ještě dokonalejší spalování lehkých a spékavých materiálů. Celý komplet univerzálního hořáku je tvořen z materiálů nejvyšší jakosti, a tak je zaručen bezproblémový provoz. Automatické spalování je zajištěné proti prohoření vzduchotěsně uzavřenou násypkou, čidlem na podavači a zálevovým systémem, který by v případě prohoření zalil materiál vodou. Záruka na hořáky je garantovaná po dobu 2 let.

další informace

Přestavby kotlů

Chcete mít doma automatický kotel? Nechcete chodit přikládat každé 4 hodiny? Nebaví Vás každoroční chystání dřeva a máte doma stávající litinový nebo plechový kotel? Máme pro Vás řešení, jak přestavit kotel tak, abyste jej mohli dále využívat na to na co byl určen + jej budete mít plně automatizovaný díky patentovanému podavači s hořákem a řídící jednotkou za čtvrtinovou cenu nového automatického kotle. Navíc si můžete vybrat ze 3 druhů hořáků a nejste závislí na druhu paliva, protože tyto hořáky dokáží spalovat všechny druhy materiálů do granulace 30 mm (uhlí ořech 2, černý hrášek, dřevěné pelety, agropelety, štěpku, obilí, piliny, hobliny a další).

Jak provést přestavbu kotle?
Přestavba kotle se dá provést dvěma způsoby. Jeden způsob je vložení pece podavače dvířky, pokud to umožňují rozměry, ale tento způsob je nevýhodný z důvodu toho, že se kotel zastaví z přední části a tudíž jej můžete využívat jen jako automat, musí se poté řešit umístěním podavače na kolečka, abyste jej mohli kdykoliv oddělat.
Druhý a lepší způsob přestavby spočívá v tom, že se kotel zvedne o pár centimetrů nahoru, položí se na podstavec nebo na stojny a hořák se připojí z boku kotle (buď zleva nebo zprava) tak, že nebrání přístupnosti ke stávajícímu kotli. Podstavec musí být utěsněn a zaizolován tak, aby přes něj neutíkalo teplo. Do dna stávajícího kotle se vyřeže díra pro pec hořáku a topení bude probíhat pod samotným roštem. Teplý vzduch stoupající od přírody směrem nahoru tudíž projde celým kotlem. Velkou výhodou zůstává možnost topení tuhým palivem i nadále a možnost přepínání na automat.

další informace

Příslušenství ke kotlům

 • Venkovní čidlo ZW-C4-EQ k řídící jednotce SPARK pro regulaci kotle.
 • Pokojový termostat SPARKSTER - dálkový pokojový panel je moderní elektronické zařízení používané hlavně jako programovatelný pokojový termostat k řídící jednotce SPARK.
 • Přestavba VIADRUS U22 emisní třída 3 - CERTIFIKACE. Certifikační balíček pro docertifikaci přestavěného kotle splňuje emisní třídu 3! Po přestavbě kotle na automatický za pomocí univerzálního hořáku Vám dokážeme kotel docertifikovat na emisní třídu 3, která bude potřebná již od roku 2017!
 • Přestavba VIADRUS U26 emisní třída 3 - CERTIFIKACE. Po přestavbě kotle na automatický za pomocí univerzálního hořáku si můžete kotel certifikovat na emisní třídu 3, která bude potřebná již od roku 2017! Stačí dokoupit tento balíček a namontovat.
 • Zavodněný podstavec se používá k přestavbě stávajících kotlů na tuhá paliva.
 • Řídící jednotka "TIGRA" zajišťuje udržování požadované teploty vody v kotli vybaveném šnekovým podavačem. Možnost připojení dodatečných panelů dálkového ovládání (kontrola kotle z libovolného místa bytu).
 • Řídící jednotka „SPARK“ a „SPARK TOUCH“ je nejmodernější elektronické zařízení pro řízení kotle na tuhá paliva se šnekovým podavačem. Jednotka využívá moderní technologie a je schopna kontrolovat spalovací proces.
 • Řídící jednotka "LIDER" zajištuje udržování požadované teploty vody v kotli vybaveném šnekovým podavačem. Možnost instalace rádiového ovladače, bohaté vybavení opce ve spojení s jednoduchou obsluhou.
 • Dmychadlo VPA 06, dmychadlo Wpa 145 KL a dmychadlo G2E 160 AY 47 01 je vysoce kvalitní hliníkový ventilátor s oběžným kolem a kovovým motorem plně zastavěným v těle. Vstupní otvor je chráněn mřížkou. Výfukový otvor je zakončen montážní přírubou. Ventilátor je vybaven kabelem, který se připojuje do řídící jednotky, a těsněním.
 • Zásobník pod kotel 180 kg je vzduchotěsně uzavřený, tudíž chrání celý systém proti zpětnému prohoření. Je nutné vždy po doplnění paliva násypku uzavřít! U hořáků 90 kW a 150 kW doporučujeme vyrobit na zakázku větší zásobník. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.
 • Podstavec pod kotel je běžně dostupný pod kotel: VIADRUS U22 a U26, 3 - 10 článků a DAKON FB 20 - 42, 4 - 8 článků
  Na zakázku vyrobíme na jakýkoliv kotel!
další informace

Plynové kotle

Plynový kondenzační kotel řady ADAX

Plynový kondenzační kotel ADAX 20 – 35 kW s průtokovým ohřevem T.U.V.

Závěsný plynový kondenzační kotel s průtokovým ohřívačem t.u.v. Tento estetický a rozměrově úsporný kotel disponuje vestavěným nerezovým průtokovým výměníkem pro ohřev teplé užitkové vody. U kotle je možná regulace výkonu pro ústřední topení v poměru 1:5 a pro teplou užitkovou vodu v poměru 1:6. Nerezový hořák, regulovatelný ventilátor, automatické zapalování s kontrolou plamene a kvalitní prvky použité v kotli zaručují jeho dlouhodobou životnost. Samočinný dohled nad dokonalým spalováním zajišťuje využití veškeré energie z paliva. Řídicí jednotka kontroluje kvalitu spalování a přizpůsobuje elektronicky poměr vzduchu a plynu pro dokonalé spalování a nízké emisní hodnoty. Vestavěná ekvitermní regulace a nízké nároky na energii jsou zárukou pro vysokou ekologičnost kotle. Jednoduché a komfortní ovládání kotle probíhá za pomocí 5 tlačítek. Vše je zobrazováno na velkém LCD displeji s modrým podsvícením. Moderní řídící jednotka automaticky počítá a zapisuje provozní hodiny, počet zapálení hořáku, počet hodin hoření hořáku a mnoho dalších. Dále může být ovládána dálkovým ovládacím panelem nebo pokojovým termostatem

další informace

Plynový kondenzační kotel řady ADAX

Plynový kondenzační kotel ADAX 25kW pro Ú.T. nebo ext. T.U.V.

Tento estetický a rozměrově úsporný závěsný kondenzační kotel je určen buď pro ústřední vytápění, nebo pro ohřev teplé užitkové vody s možností připojení na externí zásobník. U kotle je možná regulace výkonu pro ú.t. v poměru 1:5 a pro t.u.v. v poměru 1:6. Základ kotle tvoří kvalitní nerezový výměník. Nerezový hořák, regulovatelný ventilátor, automatické zapalování s kontrolou plamene a kvalitní prvky použité v kotli zaručují jeho dlouhodobou životnost. Samočinný dohled nad dokonalým spalováním zajišťuje využití veškeré energie z paliva. Řídící jednotka kontroluje kvalitu spalování a přizpůsobuje elektronicky poměr vzduchu a plynu pro dokonalé spalování a nízké emisní hodnoty. Vestavěná ekvitermní regulace a nízké nároky na energii jsou zárukou pro vysokou ekologičnost kotle. Jednoduché a komfortní ovládání kotle probíhá za pomocí 5 tlačítek. Vše je zobrazováno na velkém LCD displeji s modrým podsvícením. Moderní řídící jednotka automaticky počítá a zapisuje provozní hodiny, počet zapálení hořáku, počet hodin hoření hořáku a mnoho dalších. Dále může být ovládána dálkovým ovládacím panelem nebo pokojovým termostatem.

další informace

Tepelná Čerpadla KOVARSON LYNX NP a AW

KOVARSON teplené čerpadlo split

Tepelné čerpadlo LYNX NP-V7 R410 6 - 13 kW

Čerpadlo může vytápět, ale zároveň může i chladit dle nastavení systému a je možné je tak používat celoročně pro tepelnou pohodu domu. Díky možnosti přepínání režimů topení, chlazení nebo automatickému vyhodnocování dle teplotních čidel je vysoce komfortní a bezobslužné zařízení po celý rok.

LYNX NP V7 je splitový systém, což znamená, že přenos tepla do topného systému v budově probíhá pomocí chladivového potrubí mezi vnitřní a venkovní jednotkou. Jedná se o efektivní a spolehlivé řešení v chladném klimatu. Automatická chytrá funkce pro odtávání v kombinaci s výparníkem s nanotechnologií snižuje dobu odmrazování na minimum a tím zvyšuje účinnost.

další informace

KOVARSON teplené čerpadlo monoblok

Tepelné čerpadlo LYNX AW-V7 R32 6 - 19 kW

Čerpadlo může vytápět, ale zároveň může i chladit dle nastavení systému a je možné je tak používat celoročně pro tepelnou pohodu domu. Díky možnosti přepínání režimů topení, chlazení nebo automatickému vyhodnocování dle teplotních čidel je vysoce komfortní a bezobslužné zařízení po celý rok.

LYNX AW v monoblokovém systému má venkovní jednotka uzavřený chladicí okruh s chladivem R32 a výměník tepla. Venkovní jednotka může být připojena přímo k topnému systému, což znamená, že během instalace není potřeba žádný chladicí technik. Je potřeba zajistit, že při výpadku elektrické energie nedojde k zamrznutí systému venkovní jednotky. Automatická a samoučící se funkce odmrazování v kombinaci s nano-potaženým výparníkem snižuje dobu odmrazování na minimum a zvyšuje účinnost.

další informace


Editovat prezentaci výrobků