Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

JABLOTRON LIVING TECHNOLOGY CZ s.r.o.

www.jablotronlt.com
logo JABLOTRON LIVING TECHNOLOGY

JABLOTRON LIVING TECHNOLOGY - větrání s rekuperací


Rekuperace

Rekuperační jednotka Futura
Rekuperační jednotka Futura představuje vzduchotechnické zařízení s rekuperací tepla a aktivní kontrolou zpětného zisku vlhkosti, které je určené pro komfortní a energeticky úsporné řízené větrání rodinných domů. Rekuperační jednotka zajišťuje řízené větrání obytných prostor o požadovaném objemu větrání od 110 – 350 m³, při teplotním rozmezí venkovního vzduchu od -19 °C do +45 °C.

Rekuperační zařízení zabezpečuje kontinuální výměnu opotřebovaného vzduchu za čerstvý, čistý vzduch. K rekuperaci tepla dochází ve výměníku, kde přiváděný vzduch získává část tepla a vlhkosti od vzduchu odváděného (především z kuchyně, koupelny, WC apod.).

Čerstvý vzduch, který neustále proudí do interiéru (obývací, dětský pokoj, pracovna apod.), je tedy tepelně optimalizován a také filtrován. Filtrován je i vzduch, který je z interiéru odváděn. Jednotlivé proudy jsou navzájem odděleny, nedojde tedy k jejich vzájemnému mísení. V rekuperačním zařízení je integrován automatický by-pass, který umožňuje v letních měsících, v nočním režimu, dochlazení obytného prostoru. Předávání tepla v tomto ročním období není žádoucí, takže obtokový kanál vede vzduch kolem výměníku a brání tomu, aby se chladnější noční vzduch ohříval teplým odváděným vzduchem.

Futura je připravena na propojení s dalšími produkty společnosti Jablotron. V kombinaci se zabezpečením domova alarmem Jablotron může například monitorovat celkovou energetickou náročnost domu.
www

Vytápění a chlazení k rekuperaci

Chladicí/topný modul CoolBreeze

Chladicí/topný modul CoolBreeze

Představuje volitený, rozšiřující modul rekuperační jednotky Jablotron Futura, který je speciálně navržen pro pasivní domy. Jeho primární funkcí je eliminace tepelných zisků větráním. Modul však může pracovat i v reverzním chodu, v režimu tepelného čerpadla - je tedy i velmi efektivním způsobem přitápění, zejména před začátkem topné sezóny.
www

Elektrokotle

Elektrokotel Jablotron Volta

Elektrokotel Jablotron Volta

První zástupce topného sortimentu Jablotron. Elektrokotel Jablotron Volta je dostupný ve výkonovém provedení 6 a 12 kW a vyznačuje se především skutečně plynulou regulací tepla, jednoduchým ovládáním a důmyslnými regulačními algoritmy řízení. Těmito algoritmy se kotel umí sám přizpůsobit tepelné ztrátě domu a upravovat topný výkon bez složitého nastavování ideální topné křivky. Elektrokotel lze ovládat pomocí nástěnného ovladače nebo pohodlně odkudkoliv v mobilní aplikaci MyJABLOTRON.
www

Plynové kotle

Plynový kondenzační kotel Aura

Plynový kondenzační kotel Aura

Další zástupce topného sortimentu Jablotron, který dodáváme ve výkonovém provedení 18 a 25 kW. S plynovým kotlem Aura získáte spalovací technologii se špičkovou účinností, ze značkových komponent a s rozsáhlou základní výbavou. Modulační rozsah 1:10 zajišťuje, že i při nižších tepelných ztrátách domu nebo bytu kotel minimálně cykluje a přitom zůstává dostatek výkonu pro přípravu TV. Nadřazený regulátor Jablotron zajišťuje kompletní řízení spotřeby tepla a komunikaci do cloudu Jablotron. Samozřejmostí je vzdálená diagnostika a ovládání z mobilní aplikace MyJABLOTRON.
www


Editovat prezentaci výrobků