Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Dolium-tech s.r.o.

www.dolium-tech.cz
logo Dolium-tech

Dolium-tech - systémové využití dešťové vody

Filtry na dešťovou vodu

Filtr Wisy WFF 100

Filtry Wisy WFF

Unikátní princip "vířivého" filtru WFF: Voda přitékající ze střechy je přivedena horizontálním potrubím do tělesa filtru, kde vytvoří po stěnách válcové filtrační vložky vír a proudí přes filtrační tkaninu. Působením adhezní síly je voda hnána vertikální jemnou filtrační tkaninou do výstupního hrdla k nádrži dešťové vody. Tento princip s vertikálním válcovým sítem zamezuje ucpání filtru (na rozdíl od filtrů s vodorovně umístěným sítem, které je nutné často čistit). Zajišťuje využití více než 90% protékající vody, zatímco zbytek s nečistotami je odveden do potrubí odpadní vody, případně do podzemního vsakovacího bloku.

Filtry se vyrábí ve velikostech DN 100 (pro střešní plochy do cca 200m2), DN 150 (do cca 500m2) a DN 300 (do cca 3000m2). Jsou určeny především k podzemní instalaci, při dodržení určitých bezpečnostních podmínek je však lze instalovat i uvnitř budov.

www

Kompletní stanice na využití dešťové vody

Stanice na využití dešťové vody

Stanice na využití dešťové vody

Kompletní stanice na využití dešťové vody pro objekty různých velikostí: rodinné domy, školy, hotely, nákupní centra, skladové areály či průmyslové komplexy.

  • Amgis se samonasávacím čerpadlem, pro rodinné domy
  • Multimat s ponorným čerpadlem, pro rodinné domy
  • Maxima je pro středně velké budovy
  • Pressmaster pro velké objekty.

Všechny řady mají automatické doplňování rozvodu užitkové vody pitnou vodou pro období, kdy není k dispozici voda dešťová. Doplňování pitné vody je samozřejmě v souladu s normou ČSN EN 1717 provedeno tak, aby nedošlo k ohrožení hygienických požadavků na rozvody pitné vody.

www

Nádrže na dešťovou vodu

Nádrže na dešťovou vodu

Nádrže na dešťovou vodu, typová řada APX a DW

Plastové nádrže z polyetylenu HDPE jsou určeny především k podzemní instalaci, lze je však umístit i dovnitř budov, případně (za předpokladu vypuštění při nebezpečí mrazu) i na povrch terénu. Vyznačují se větší tloušťkou stěny, než je obvyklé u obdobných výrobků na trhu a tím i vynikající pevností. Lze je proto instalovat až do hloubky 2 metrů (rozdíl mezi terénem a horním okrajem nádrže). Není potřeba obetonování. Vyrobeno v EU beze švů nebo svarů, 100%ní těsnost. Záruka výrobce 25 let na materiál.

www


Editovat prezentaci výrobků