Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Brilon - přehled sortimentu výrobků

Kompletní vzduchotechnický systém pro větrání budov s rekuperací BRILON OCTOPUS

Sestavený z tepelně a hlukově izolovaných rozvodných potrubí, rozdělovačů a dalších komponentů. Plastové rozvodné potrubí a kanály s antibakteriální a antistatickou úpravou se na jedné straně napojují na rozdělovače a na druhé straně na příslušné vzduchové vyústky. Celý systém je přesně regulovatelný, dlouhodobě stabilní, umožňuje inspekci i čištění a splňuje všechny platné hygienické normy a předpisy.
Vzduchotechnický rozvod BRILON OCTOPUS je certifikován jako celek včetně tvarovek a dalších nezbytných komponentů v TÜV SÜD.

KATALOG


Větrací systém s rekuperací Orcon Maxcomfort

Nové HRC MaxComfort ventilační systémy s rekuperací tepla pro každé použití. Vyvážení se dosahuje nahrazením znečištěného vnitřního vzduchu odsávaného z kuchyně, koupelny a toalety stejným objemem čerstvého, filtrovaného venkovního vzduchu přiváděného do obytných prostor a ložnic. Během tohoto procesu je z odváděného znečištěného vzduchu rekuperováno teplo (až 90 % podle en 13141-7) a přenášeno do přiváděného filtrovaného venkovního vzduchu. Tento inteligentní systém je vždy zárukou optimální ventilace odpovídající momentálním podmínkám. Výsledek: nižší účty za energie a vždy výjimečně zdravé, komfortní klima v interiéru.
INTELIGENTNÍ, MIMOŘÁDNĚ EKONOMICKÝ A NAPROSTO TICHÝ PROVOZ

KATALOG


Nové plynové kondenzační kotle ELCO

THISION® L EVO

THISION® L EVO využívá nejnovější technologii a nabízí tak jedinečně úsporný provoz po celou dobu své nadstandardní životnosti.
Kotel je navržen tak, aby spolehlivě a efektivně pracoval i v těch nejnáročnějších aplikacích bez nutnosti jakýchkoliv kompromisů.
 • jedinečně úsporný
 • minimální hlučnost a ztráty
 • unikátní výměník s dvojitou spirálou
 • maximální tlak 8 bar a ΔT 30 K
 • integrovaná regulace Siemens
další informace


TRIGON® XL

Kotle TRIGON® XL představují výrazný generační skok v technologii stacionárních plynových kotlů.
Široká nabídka modelů a jejich unikátní technické řešení umožňuje instalovat kotle do každé teplovodní kotelny umístěné prakticky kdekoliv.
 • kompaktní rozměry a jednoduchý transport
 • variabilní řešení odvodu spalin
 • hořák emisní třídy NOx 6
 • maximální tlak 8 bar a ΔT 30 K
 • nerezový výměník
další informace


Kaskádové kotelny THISION® L EVOPACK

Akční nabídka sestav pro kaskádové řešení kotelen o společném výkonu 80 - 560 kW

další informace

Kondenzační kotle Intergas

Vysoce účinné kondenzační kotle
Nástěnná provedení kotlů Intergas HRE vynikají kompaktními rozměry, promyšlenou konstrukcí, snadnou montáží i údržbou, tichým a úsporným provozem.

Přednosti kotlů Intergas KOMPAKT
 • odolný dvouokruhový výměník s vysokou účinností vytápění i přípravy teplé vody
 • uživatelsky orientovaná inteligentní řídící jednotka s možností ovládání přes mobilní aplikaci
 • široká nabídka typů a provedení se zaměřením na vytápění bytů a rodinných domů
 • kompaktní rozměry, promyšlená konstrukce, snadná montáž i údržba, tichý a úsporný provoz

Originální dvouokruhový výměník
Unikátní koncepce výměníku kotlů INTERGAS KOMPAKT umožňuje nezávislý provoz vytápění a průtokové přípravy teplé vody, kdy je dosahováno kondenzace a velmi vysoké účinnosti nejen při vytápění, ale i při ohřevu TV.
Kondenzační výměník je vyroben z masivního hliníkového bloku, do kterého jsou zality dva nezávislé měděné okruhy ÚT a průtokové přípravy TV.
Hliník na straně spalin zajišťuje špičkový přenos a akumulaci vyrobeného tepla, měděné potrubí na straně vody je imunní vůči jejímu agresivnímu působení a snadno se čistí od usazenin a vodního kamene.

další informace


Tepelná čerpadla Atlantic Loria

Tepelná čerpadla Loria jsou společným projektem firem Atlantic a Fujitsu, ve kterém se zúročily zkušenosti firmy Atlantic s tepelnou technikou a společnosti Fujitsu s chladící a klimatizační technikou.
Výsledkem jsou tepelná čerpadla VZDUCH-VODA s kontinuálním řízením výkonu a vysokou účinností zisku tepelné energie předurčená pro nízkoteplotní systémy moderních novostaveb s nízkou tepelnou ztrátou.

Splitové provedení
 • tichý chod (vnější jednotka mimo objekt) a úspora obytného prostoru
 • venku je umístěna pouze "studená" část technologie s chladivem (výparník)
 • vnější jednotku lze umístit bez problémů dále od domu
 • díky umístění vnitřní jednotky s topnou vodou v objektu může být TČ v zimě kompletně odstaveno (nemůže zamrznout)
 • plnění okruhu chladiva je standardním úkonem při uvedení TČ do provozu kvalifikovaným servisním technikem Brilon a.s.
Výhody invertorové technologie
 • vyšší energetická účinnost
 • větší rozsah provozních venkovních teplot
 • nižší provozní hlučnost
 • výrazně nižší tvorba námrazy na venkovním výměníku
 • široká modulace výkonu, která zamezuje vysokému počtu startů a tím vyšší spotřebě i opotřebování materiálů
další informace


Kondenzační kotle Geminox - řešení pro rodinné domy a domácnosti

Kondenzační kotle ZEM

Nástěnné kotle jsou určeny zejména pro vytápění objektů po rekonstrukci (zateplení, výměna oken), ale i novostaveb s jedním topným okruhem (radiátory nebo podlahové vytápění). Přípravu teplé vody lze řešit s integrovaným nebo volitelným externím zásobníkem.

Kotle ZEM jsou osazeny zjednodušenou variantou řídicí jednotky Siemens LMU34, která je určena pouze pro jeden přímý topný okruh. Použití této jednotky v kombinaci s 3rychlostním oběhovým čerpadlem umožnilo výrazné snížení ceny kotle při zachování všech konstrukčních předností kondenzační techniky Geminox. V řídicí jednotce LMU34 je integrována adaptabilní ekvitermní regulace, která optimalizuje tepelnou pohodu ve vytápěném objektu a výrazně se podílí na vysoké ekonomice provozu kotlů ZEM.

další informace


ZEM SOLAR

Moderní stacionární kotel se zabudovaným nerezovým solárním zásobníkem teplé vody o objemu 193 l s elegantním designem a kompaktními rozměry. Nově s kombinaci se solárními panely Varisol a XELIOS.
ZEM SOLAR zabírá plochu pouhých 0,55 m² a jeho instalace je možná například i pod schodiště nebo do různých nevyužitých výklenků, kde by běžnou solární sestavu kotle s externím zásobníkem nebylo možné umístit.

 • plynový kondenzační kotel pro vytápění a solární ohřev vody s výkony 0,9 - 9,0 kW, 2,3 - 17,3 kW a 5,0 - 25,2 kW
 • kombinovaný nerezový vrstvený solární zásobník teplé vody s objemem 193 l splňující nároky 4člené rodiny na požadavek TV
 • solární komponenty (čerpadlo solárního okruhu, expanzní nádoba sol. soustavy atd.) jsou integrovány pod pláštěm kotle a tvoří jeden kompaktní celek s kotlem i zásobníkem TV
 • automatika nové generace LMS14, je určena nejen pro ovládání kotle, ale i solárního okruhu a případně pro řízení 2. topného okruhu
 • do kotle lze zabudovat druhý (podlahový) topný okruh včetně regulace

Kombinace špičkových technologií předních evropských výrobců přináší maximální možné úspory při ohřevu teplé vody a vysoce ekonomický provoz vytápění i v náročných evropských podmínkách.


Kondenzační kotle THRs

Již čtvrtá generace kondenzačních kotlů s řídící jednotkou Siemens LMS je určena všude tam, kde je dosažení ideální tepelné pohody s minimálními provozními náklady jednoznačnou prioritou.

Vysoce kvalitní konstrukční prvky kotle, jako jsou například patentovaný nerezový hořák, nerezový velkoplošný výměník nebo nerezový zásobník teplé vody doplňuje nejmodernější řídící jednotka Siemens LMS. Vedle standardních spalovacích a bezpečnostních funkcí řídí jeden i více topných okruhů včetně přípravy teplé vody. Základním vybavením automatiky jsou také funkce solárního ohřevu, případná kombinace s alternativními zdroji nebo řízení kaskád.
Širokou paletu výkonových variant doplňují dvouokruhová zapojení nebo různé kombinace s ohřevem vody.

další informace


Kondenzační kotle SERADENS

Stacionární kotle jsou též určeny pro vytápění objektů po rekonstrukci i novostaveb s jedním nebo dvěma topnými okruhy (radiátory, podlahové vytápění). Přípravu teplé vody lze řešit klasickým nebo bivalentním solárním zásobníkem.

Kotel Geminox SERADENS dosahuje účinnosti až 109,3 %, je vybavený velkoplošným celonerezovým výměníkem a inteligentní automatikou nové generace Siemens LMS14 včetně ekvitermní regulace. Konstrukce kotle umožňuje jeho přímé napojení na původní topný systém i komín. Jedinou nutnou úpravou je pouze převložkování komínu plastovým systémem DN 60 nebo 80 mm a zajištění odvodu kondenzátu z kotle do kanalizačního řadu.

Kondenzační kotle Geminox SERADENS mohou být připojeny k nepřímotopným zásobníkům (bojlerům) a zajišťovat přípravu teplé vody. Moderní kondenzační kotle nelze spojovat se starými kombinovanými zásobníky s malou teplosměnnou plochou výměníku. Pro všechny typy rodinných domů je připravena široká nabídka zásobníků, jak klasických nepřímotopných, tak i kombinovaných se solárními kolektory.

Kotle velkých výkonů - modulární systémy - řešení pro komerční a průmyslové objekty

Akční sety kaskád kotlů Condensinox o výkonu 160-300 kW CONDENSIPACK

Výhody kotlů
 • Kompaktní kondenzační výměník s velkým obsahem vody z nerezové oceli 316L
 • Lze vynechat HVDT (anuloid) a podávací čerpadla
 • Možnost připojení teplejší zpátečky do střední úrovně kotle
 • Normovaný stupeň využití až 110 %
 • Regulační rozsah 1 : 5 (v kaskádě až 1 : 20)
 • Nová generace řídící jednotky Siemens LMS14
 • Možnost vzdáleného ovládání přes internet
 • Provoz nezávislý nebo závislý na vzduchu z místnosti
 • Malá zastavěná plocha 0,55 m²
další informace

Zásobníky a ohřívače teplé vody Austria Email

Nepřímotopné vysoce výkonné ohřívače vody pro tepelná čerpadla
Typ HRS o objemu 300, 400 a 500 litrů

Z výroby nanesená tvrdá pěnová PU izolace nádoby eliminující tepelné mosty je vyrobena z ekologicky šetrných materiálů a je opatřena syntetickým pláštěm. Tato série ohřívačů, která se vyznačuje velkou přestupní plochou zdvojeně vinutého výměníku tepla s nadstandardními výkony, byla speciálně navržena pro kombinaci tepelnými čerpadly nebo pro využití v nízkoenergetických budovách. Všechny ohřívače jsou vybaveny teploměrem, zaslepenou přírubou ø 180 mm a její izolací a nátrubky pro připojení cirkulace.

Nepřímotopné solární ohřívače vody pro tepelná čerpadla
Typ WP SOL o objemu 350 a 600 litrů

Tato série ohřívačů, která se vyznačuje velkou přestupní plochou horního zdvojeně vinutého výměníku tepla s nadstandardními výkony a vysoce výkonným spodním výměníkem, byla speciálně navržena pro kombinaci tepelných čerpadel se solárním ohřevem.

Nepřímotopné ohřívače vody pro plynové a kondenzační kotle
Typ GBS o objemu 110 a 150 litrů


Kombinované akumulační zásobníky - tank v tanku
Typ SISS o objemu 350/100, 500/150, 750/150, 900/200, 1500/250

Provozní tlak: akumulační zásobník 3 bary, vnitřní nádoba ohřívače vody 6 barů. Provedení tank v tanku je kombinací akumulačního zásobníku a integrovaného ohřívače vody. Osm připojovacích 6/4" nátrubků umožňuje širokou variabilitu připojení různých tepelných zdrojů. Všechny zásobníky jsou vybaveny vertikálními lištami pro umístění čidel v libovolné výšce a 6/4" nátrubkem pro vestavbu závitové topné jednotky.

další informace


Tepelná čerpadla vzduch/voda Atlantic ALFEA

Tepelná čerpadla Alfea Extensa, Excellia

Základ nabídky tvoří nástěnná typová řada Alféa Extensa v provedení "split", která je vyráběna v pěti výkonových variantách # 5, 6, 8, 10 a 13 kW. Řada Alfea Extensa je nabízena samostatně pouze pro vytápění nebo pod označením Alféa SET v sadě s externím zásobníkem TV pro vytápění a přípravu teplé vody.

Pro náročné provozní podmínky byla vyvinuta typová řada Alfea Excellia, opět v nástěnném provedení "split". Výkonové varianty 11, 14 a 16 kW dokážou připravit topnou vodu o teplotě až 60 °C, díky technologii vstřikování chladiva. Řada Alfea Excellia S tri je nabízena samostatně pouze pro vytápění nebo pod označením Alfea Excelia SET v sadě S externím zásobníkem TV pro vytápění a přípravu teplé vody.

další informace


Tepelná čerpadla Alfea Extensa DUO, Excellia DUO

Kompaktní typová řada Alfea Extensa Duo v provedení #split# je nabízena ve výkonových variantách 6 a 8 kW. Tato verze je určena pro pasivní nebo nízkoenergetické stavby s nízkoteplotním systémem vytápění. Pro bivalentní provoz je možné tepelné čerpadlo doplnit integrovaným elektrokotlem 6 kW.
Speciálně pro náročné provozní podmínky v České republice byla vyvinuta typová řada Alfea Excellia Duo v provedení #split# ve výkonových variantách 11, 14 a 16 kW. Díky technologii vstřikování chladiva do kompresoru pracují tepelná čerpadla Alfea Excellia Duo s výstupní teplotou topné vody 60°C v extrémních podmínkách. Pro bivalentní provoz je možné tepelné čerpadlo doplnit integrovaným elektrokotlem 9 kW.

S ohledem na vzrůstající objem spotřebované teplé vody v novostavbách i ve starších, rekonstruovaných rodinných domech a s ohledem na omezené prostory instalace připravila firma Atlantic excelentní řešení. Tepelná čerpadla Alfea Extensa Duo a Alfea Excellia Duo jsou díky svým kompaktním rozměrům a elegantnímu designu vhodná pro umístění v interiéru.
Komfortní příprava teplé vody je zajištěna integrovaným nepřímotopným zásobníkem o objemu 190 litrů. Tento ocelový ohřívač je chráněn silnou vrstvou smaltu a navíc aktivní protikorozní ochranou - patentovaný ACI systém (Anti - Corrosion Integrale) vybavený titanovou anodu, který udržuje v celém objemu zásobníku kladný potenciál. Pro dosažení maximálního komfortu přípravy teplé vody je zásobník vybaven elektrickou patronou s výkonem 1,8 kW.

další informace

Spalinové systémy Brilon SERIO

Spalinové systémy SERIO s certifikací CE jsou určeny pro nízkoteplotní a kondenzační kotle s maximální teplotou na hrdle spotřebiče 120 °C a umožňují jak podtlakový, tak přetlakový provoz.

Výraznou předností spalinových systémů SERIO je ucelený a plně kompatibilní stavebnicový sortiment, který umožňuje sofistikované řešení všech známých způsobů odvodů spalin bez nutnosti přijímání mnohdy bolestivých kompromisů doposud známých z každodenní praxe.

Pro spalinové systémy SERIO je na českém trhu nabízena stejná nadstandardní technická podpora jako na všech ostatních trzích po celé západní Evropě. Těžiště technické podpory spalinových systémů SERIO tvoří garantované výpočty spalinových cest. Vlastní výpočet je zpracováván na panevropském výpočtovém software KESA–ALADIN.Editovat prezentaci výrobků