Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál
Videa
Archiv článků od 22.10.2022 do 11.11.2022

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

11.11.2022
redakce

Nepromyšlená úsporná opatření mohou vést v lepším případě ke špatné investici, v horším případě i k negativním dopadům na zdraví. Na co si dát pozor při hledání úspor v bytovém domě? A jak zlepšit energetickou náročnost bytového domu? Odpovědi přinesla odborná konference Rekonstrukce a provoz bytových domů 2022 pořádaná portálem TZB-info.

10.11.2022
redakce

Tepelná čerpadla Templari, která začala na český trh dodávat společnost Brilon a.s., se vyznačují mnoha technickými přednostmi. V rozhovoru Ing. Václav Dědič, odborný technický zástupce, uvádí důvody, proč tato tepelná čerpadla společnost zařadila do svého sortimentu po bok stávající nabídky tepelných čerpadel značek Atlantic a Kronotherm.

9.11.2022
redakce

Když se dnes řekne dům s elektrickou podlahovkou a elektromobilem, jednou z prvních asociací nejspíš bude astronomický účet za elektřinu. Ten lze ale s pomocí správných technologií v létě úplně vynulovat a v zimě výrazně snížit. Jak to probíhá? Zeptali jsme se Cyrila Svozila staršího, ředitele společnosti Fenix Group.

8.11.2022
redakce

Každý dům má svoji energetickou náročnost vepsanou již od svého vzniku. Zlepšit ji lze samozřejmě revitalizacemi a rekonverzemi objektu. Nejlevnější energie je ta, kterou vůbec nepotřebuje. A jak efektivně a ekonomicky pracovat s technologiemi, které zajistí ten zbytek energií, bez kterých se neobejde?

7.11.2022
redakce

Největší potenciál úspor je tam, kde je největší spotřeba. A ta je u přípravy teplé vody. Nejen je že je energeticky náročná, ale potřebujeme ji celoročně. A to je i téma pro hosta v živém vysílání ve studiu estav.tv Jaroslava Olivu, vedoucího prodeje z Družstevních závodů Dražice.

6.11.2022
redakce

Bude dost plynu na letošní zimu? Je správné, aby stát finančně podporoval energetické firmy při obchodování na burze? Jak mohla vláda prakticky bez nákladů zajistit levnější teplo pro odběratele? Tyto otázky pro estav.tv vysvětloval Martin Hájek, ředitel Teplárenského sdružení ČR.

Radlický Dřevák, Skanska Residential
3.11.2022
redakce s podklady Skanska Residential

Čtyřpodlažní bytový dům Radlický Dřevák se 76 byty bude součástí bytového projektu v brownfieldu v blízkosti budov ČSOB a Aviatica. Stavět by se mělo začít v roce 2024 a do dvou let by měl být areál dokončen. Jde o pilotní projekt společnosti Skanska Residential pro ověření technologie na cestě ke snižování uhlíkové stopy celé společnosti. Radlický Dřevák společnost Skanska představila na tiskové konferenci.

3.11.2022
AZP Brno s.r.o.

Při průchodu směrem do chráněného prostoru nelze projít bez umytí podrážek a dezinfikování rukou. Vstupem do prostoru mytí obuvi se aktivuje pohon čtyř horizontálních rotačních kartáčů a současně začne z trysek proudit voda s naředěným dezinfekčním prostředkem.

2.11.2022
GBC Solino s.r.o.

Stánek GBC Solino navštívilo nečekaně velké množství návštěvníků, naši technici i obchodníci zodpověděli stovky dotazů! Děkujeme Vám za důvěru.

28.10.2022
redakce

Jednou z hlavních výhod jednovrstvého zdiva je provedení obalové konstrukce s potřebnými tepelněizolačními parametry v jednom kroku. Používá se zejména u budov s nižší podlažností, ale existuje i kompletní řešení až pro 6-ti podlažní budovy.

26.10.2022
redakce

Tématem konference je dosahování úspor v bytových domech. Přednášející experti se budou věnovat všem klíčovým položkám, jejichž vyúčtování může v roce 2023 majitele bytů, SVJ a družstva překvapit: spotřebě a úspoře tepla, vody a elektřiny. Konference se koná 1. listopadu v Masarykově koleji v Praze-Dejvicích.

25.10.2022
SuperFOIL - THIRD SOLUTION s.r.o.

SuperFOIL je tepelná izolace pro střechy, stěny i stropy. Funguje na principu reflexe, tedy odrážení tepelného záření. Je to vícevrstvá fólie, typů výrobků v technologii SuperFOIL je více dle druhu užití. O tom, jaké možnosti nabízí tato novinka v izolacích, jsme si ve studiu estav.tv povídali s Ing. Markem Prosickým.

24.10.2022
redakce

Elektřina je drahá a prodej přebytků z domácí fotovoltaiky do sítě je tak výrazně výhodnější než dřív. Vyplatí se ještě k fotovoltaice baterie? Kdy je výhodnější elektřinu z fotovoltaiky prodat a kdy ji raději uložit? Na to jsme se zeptali Jaroslava Šuvarského, jednatele firmy S-Power Energies.

22.10.2022
redakce

Modularita nás obklopuje a provází na každém kroku. Svět se snaží většinu dostupných segmentů lidského konání vyřešit tak, aby jednotlivé komponenty v hierarchii celku byly zastupitelné, zaměnitelné, celek mohl růst nebo se zmenšovat. To vše v závislosti na okolnostech. O modulárním světě jsme si povídali ve studiu estav.tv s Davidem Šiklem, ředitelem společnosti KOMA RENT.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama