Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Čím vytápět nízkoenergetický dům?

Datum: 7.5.2016  |  Autor: Ing. Jan Blažíček, redakce

Na tuto otázku hledá odpověď většina zájemců o jeho pořízení. Vyplatí se spíše tepelné čerpadlo, anebo plynový či peletkový kotel, a jak tomu bude za pár let? Volba zdroje tepla je jedním z klíčových rozhodnutí, která musí majitel domu učinit. A pestrost aktuální nabídky mu to rozhodně neusnadňuje.

Na každý veletrh topenářské techniky míří zástupy lidí s cílem nalézt zde ideální řešení pro svůj dům. A odcházejí obtěžkáni množstvím prospektů a s nejedním broukem nasazeným do hlavy. Letošní Aqua-therm 2016 nebyl výjimkou. Legislativní bariéry pomalu mění tvář trhu s tepelnými zdroji. Spousta stálic minulých desetiletí by již nesplnila přísné limity produkovaných emisí a účinnosti výroby tepla, a proto musely být nahrazeny novými technologicky vyspělejšími výrobky. A některé z nich si v Letňanech odbyly svoji tuzemskou premiéru.

Jednou z očekávaných novinek byla nová řada tepelných čerpadel Aquarea H vzduch-voda od společnosti Panasonic určená právě pro nízkoenergetické domy. O tomto výrobku, na který je tuzemské zastoupení japonského výrobce náležitě hrdé, jsme se zmínili již ve zpravodajské reportáži z průběhu veletrhu. Nyní přinášíme rozhovor s Radkem Vanduchech, vedoucím technikem Panasonic Marketing Europe, který výrobek své mateřské firmy podrobněji představuje.

Vedle skvělých výkonových parametrů mohou zákazníci počítat i s řadou inovací, které by měly zlepšit jak uživatelský komfort, tak usnadnit práci montážním a servisním firmám. Zajímavá je rovněž možnost přesného monitoringu spotřeby a účinnosti čerpadla během provozu. Předpokládám, že po zhlédnutí videa, dojde u mnohých stavebníků k rozšíření kolonie brouků v hlavě…

 

Hodnotit:  

Datum: 7.5.2016
Autor: Ing. Jan Blažíček, redakce   všechny články autoraSdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcíchDiskuse (6 příspěvků, poslední 10.05.2016 23:39)


Témata 2018

Tabulky a výpočty
 
 

14.11.2018 konference TZB-info o bytových domech

Připravujete rekonstrukci bytového domu, děláte PENB nebo audit? Jak na úspory za energie a zhodnocení domu? Unikátní publikace pro účastníky. Těšíme se na vás v Praze.

Program a přihláška