První vlaštovky doprovodného programu FOR ARCH Praha 2016

Datum: 9.7.2016  |  Organizace: ABF, a.s.  |  Firemní článek

Nadcházející ročník mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH, který se uskuteční od 20.9.2016 v areálu PVA EXPO PRAHA, nabídne v doprovodném programu například Vytápění a větrání v moderních úsporných budovách a konferenci Požární bezpečnost staveb.

ABF, a.s.
Dělnická 12
170 00 Praha 7 - Holešovice

tel.:222 891 111, 222 891 160, fax: 222 891 197, 222 891 199
e-mail:
web:www.abf.cz

21.9. 2016 přednáška Vytápění a větrání v moderních úsporných budovách

Český právní řád ukládá za povinnost, aby nové budovy (od r. 2018 veřejné a od r. 2020 všechny) spadaly do kategorie s velmi nízkou energetickou náročností a spotřebou energie pokrývanou ve větší míře z obnovitelných zdrojů. Zvyšování nároků na tepelnou ochranu budov zároveň stále více ukazuje na nutnost udržet požadovanou kvalitu vnitřního prostředí. S přijatelnou kvalitou vzduchu v interiéru a eliminací kondenzace však může zároveň vyvstávat problém nadměrného větrání.
Přednášku Vytápění a větrání v moderních úsporných budovách pořádaná Společností pro techniku prostředí (STP) a zahrne problematiku energeticky efektivních budov, akumulace tepla a chladu a nízkoenergetického chlazení. Výklad se také zaměří na využití alternativních zdrojů energie a představí řešení založená na solárním vytápění a chlazení, použití biomasy v budovách, tepelných čerpadlech, případně s využitím energie okolního prostředí.

21.9. 2016 - Konference Požární bezpečnost staveb, kongresový sál ve vstupní hale 2


Další zajímavou středeční akcí pak bude konference Požární bezpečnost staveb, pořádaná odborným internetovým portálem TZB-info. Hlavním cílem konference je setkání specialistů napříč obory. Proto se kromě novinek v normách na požární ochranu budov a tomu odpovídajících stavebních řešení bude zabývat požární signalizací, integrací systémů v požární ochraně staveb, návrhem větrání na odvod tepla a kouře a požárními vodovody. Nepůjde však vždy jen o technická řešení jako taková, ale i o provoz a údržbu těchto zařízení v rámci facility managementu.

Konferenci zahájí Ing. arch. David Vávra a zkušenosti z rekonstrukce divadla v Kladně
Jelikož jednou ze zajímavých staveb poslední doby s moderními systémy pro zabezpečení budov je rekonstrukce divadla v Kladně, konferenci zahájí Ing. arch. David Vávra, který je autorem projektu architektonického návrhu rekonstrukce divadla.
Přijďte si poslechnout, jak se prolínaly představy architekta a požadavky na bezpečnost a techologie při rekonstrukci sto let staré budovy Městského divadla v Kladně, která se konečně dočkala tolik potřebné kompletní rekonstrukce po několika letech průtahů.
Odbornou záštitu konferenci poskytly: ČKAIT, IFMA CZ a HZS ČR.

 

Datum: 9.7.2016
Organizace: ABF, a.s.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


 
 

Aktuální články na ESTAV.czSpolečnost HELUZ byla oceněna na veletrhu ConecoNa chatě po zimě zkontrolujte navlhlé zásuvky či prodlužovací kabelyV Brně se budou montovat díly do kosmických raket, hala již stojíStavby z přírodních materiálů představila konference se zahraniční účastí